Yeni Ufuklar Doğa Sporları Spor Kulübü

EGZOTİK GÜNEY ASYA TAYLAND KAMBOÇYA

.

 

EGZOTİK GÜNEY ASYA TAYLAND KAMBOÇYA 

8 ARALIK PERŞEMBE- 19 ARALIK PAZARTESİ

Sorularınız için:  İsmail Kılınç 0 532 586 80 81 

10 gece konaklamalı, 12 gün sürecek faaliyetimiz; 08 Aralık perşembe günü Salam Air 15.45 uçağı ile Damman aktarmalı, 12 saat 45 dakika süren İstanbul – Puket uçuşu ile başlayacak.

09 Aralık sabah 08.30’da Puket Adasında olacağız. Eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra Beyaz Buda ve tapınak ziyaretleri yapacağız. Patong ya da Kamala plajında denize gireceğiz. Akşam Puket gece hayatının merkezi Patong caddesinde eğleneceğiz.

Gezimiz, feribotla geçeceğimiz Phi Phi adasında devam edecek. Teknelerle A Nong Beach plajına geçeceğiz. İki gece konaklayacağımız bölgede, maya bay adasına ve James Bond adasına tekne gezilerimiz olacak.

Faaliyetimizin beşinci günü Krabi – Siem Reap uçağı ile Kamboçya’ya gideceğiz. Angkor Wat tarihi Şehrini ve Tapınaklarını gezeceğiz. Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köyü ziyaret edeceğiz. Barlar sokağında akşam keyfi yapacağız.

Üç gece kalacağımız bölgeden karayolu ile Bangkok’a yolculuk yapacağız. Kara’dan sınır geçişi deneyimi yaşayacağız.

Bangkok şehrinde; Wat Arun Şafak Tapınağı ve diğer tapınaklar, Yüzen market, Koason Road, Cowboy Street, Çin Mahallesi ve pazarı gezeceğimiz yerler arasında.

19 Aralık saat 16.55 Gulf Air Uçağı ile ile Bahreyn aktarmalı olarak Bangkok – İstanbul’a döneceğiz.

Gidiş dönüş uçak bileti ücreti 12.400 TL civarı tutmaktadır.

Faaliyet maliyetine Tayland Krabi – Kamboçya Siam  Reap uçak bileti, Kamboçya – Tayland kara geçiş yol araç bedeli, feribot vs ara transferler dahil edimiştir. İstanbul -Tayland uçak bedeli hariçtir.

1. Gün

8 Aralık 2022 , Perşembe

15.45 Salam Air ile Muscat aktarmalı İstanbul - Puket 12 saat 45 dk (5.300 TL)

2. Gün

9 Aralık 2022 , Cuma

Sabah 08.30 Puket varış, otele yerleşme.  Beyaz Buda tapınağı ve tapınak ziyaretleri. Akşam Phuket barlar sokağı. 

3. Gün

10 Aralık 2022 , Cumartesi

Phi Phi adasına feribot ile geçiş. Ada plajında yüzme keyfi. Konaklama Phi Phi adası 06 Kasım sabah deniz keyfi. Öğleden sonra küçük tekneler Tayland’ın Güney’inin mistik adalar Bölgesi Krabi’ye varış. Ao Nang Beach kasabasında Otele yerleşme.

4. Gün

11 Aralık 2022 , Pazar

Maya Bay adası tekne turu, snorkel ile dalış müthiş denizaltı görseli. Gece isteyenlere Drag Quin show.

5. Gün

12 Aralık 2022 , Pazartesi

 

6. Gün

13 Aralık 2022 , Salı

Krabi - Kamboçya Siem Reap uçuşu. Akşam Siem Reap barlar sokağı.

7. Gün

14 Aralık 2022 , Çarşamba

Angkor Wat; Siem Reap şehrinin 5,5 km kuzeyinde, ormanlar arasına gizlenmiş, Angkor Medeniyetinin izlerini taşıyan, bu mistik ve esrarengiz tapınaklar 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesindeki yerini alır. 630 yıl hüküm süren Khmer Krallığı döneminde inşa edilen elliden fazla tapınak vardır.

8. Gün

15 Aralık 2022 , Perşembe

Yüzen köy Chong Kneas (Floating Village) her parçası su üstünde olan Chong Kneas köyü; Marketinden, karakoluna; kilisesinden, okullarına köydeki tüm yapılar göl üstünde yüzer halde. Köyde yaşayanların çoğu savaştan kaçıp buraya sığınmış Vietnamlılar. Hükümet vergi almadığı için kendilerine göl üzerinde bir yaşam alanı yaratmışlar. Su üstünde her yapının sallardan oluştuğu yüzen bu köyü görmek gerçekten sıra dışı bir deneyim. 

9. Gün

16 Aralık 2022 , Cuma

Erken saatte Kara yoluyla Bangkok’a hareket, Tayland -  Kamboçya kara sınırını geçiş, heyecan verici ve önemli bir deneyim. Akşam  Bangkok Kho San Road.

 

10. Gün

17 Aralık 2022 , Cumartesi

Şafak tapınağı, büyük saray gezisi, zümrüt buda heykeli, 

11. Gün

18 Aralık 2022 , Pazar

Damnoen Saduak (yüzen çarşı) gezisi Öğleden sonra serbest zaman.
Akşam Kho San Road ya da Cowboy Street.

12. Gün

19 Aralık 2022 , Pazartesi

Sabah ve Çin Mahallesi, Çin pazarı gezisi.
Gulf Air 16.55 uçağı ile Bahreyn aktarmalı (7.000 TL) İstanbul’a dönüş.

Bitiş
Araçsız Etkinlik

Maliyete Dahil Olanlar

Tahmini Maliyet bedeli Külüp Üyesi 590 USD, Web Üyesi 600 USD

10 gece konaklama,

Tüm ara uçuş ve transferler; Tayland Krabi – Kamboçya Siam  Reap uçak bileti, Kamboçya – Tayland kara geçiş yol araç bedeli, feribot vs ara transferler dahil edimiştir. 

Rehberlik

Maliyete Dahil Olmayanlar

İstanbul - Puket, Bangkok - İstanbul uçuşları

Yemekler, müze giriş ücretleri, ekstra turlar.

Kişisel Harcamalarınız.

Dahilde belirtilmeyen harcamalar

Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı Kulüp hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
8 Aralık Perşembe

301 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 16 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 590

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI
Kamp Alanları
Soru Cevap