Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği

ORTA ASYA'NIN MUHTEŞEM DOĞASINA YOLCULUK, KIRGIZİSTAN

Kurban bayramı tatilinde, TURSAB A grubu 8407 nolu UGO TRAVEL SEYAHAT ACENTESİ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

ORTA ASYA'NIN MUHTEŞEM DOĞASINA YOLCULUK, KIRGIZİSTAN

16 TEMMUZ CUMA- 24 TEMMUZ CUMARTESİ

Kurban bayramı tatilinde, Dünyanın denizlerden en uzak bölgesine; Göğe uzanan dağlar, coşkun akan dereler, yemyeşil vadiler, uçsuz bucaksız yaylalar ve göller ve özgür atlar ülkesi Kırgızistan'a, Atalarımızın yaşadığı coğrafyayı ve yaşam tarzını görmeye gidiyoruz... 

Tanrı Dağları eteklerinde, kırk Kırgız boyu tarafından kurulan Manas Destanı ve Cengiz Aytmanov'un ülkesi Kırgızistan'ın bakir doğasını, geleneksel yaşam biçimini ve misafirperverliğini göreceğiz, Tanrı Dağları (HanTengri 7.010 mt.) eteklerinde bulunan yemyeşil vadilerde trekking ve kamp yapacağız.

Issık Gölünde yüzeceğiz.Uçsuz bucaksız Orta Asya Yaylalarında  ata bineceğiz, geleneksel yurt çadırlarında konaklayacağız,  kartallarla fotoğraf çektireceğiz, yurt çadırı yapımını ve keçe yapımını göreceğiz. Geleneksel At oyunu olan Kökbörü gösterisi izleyeceğiz, Köy evlerinde konaklayacağız. Kımız içeceğiz.

Ülkenin tarihini ve kültürünü tanıyacağız. Çin mutfağının islama uygun hali olan Dungan mutfağının lezzetli yemeklerini tadacağız.

Kırgızistan'a vize istenmemektedir.

Uçak Ulaşım Bilgileri:

Pegasus Sabiha Gökçen,
Gidiş : 16 Temmuz 2021  saat 22.55 – Dönüş 24 Temmuz saat 08.20

THY Atatürk
Gidiş : 17 Temmuz 2021  saat 01.05 – Dönüş 24 Temmuz saat 10.20

Sorularınız için:  İsmail Kılınç 0 532 586 80 81 

Katılımcılara kıyafet ve malzeme konusunda oluşturulacak Whatsapp grubunda bilgilendirme yapılacaktır.

1. Gün

1.GÜN

16 Temmuz 2021 , Cuma

Yolculuğumuza başlangıç İstanbul’dan Bişkek’e uçuş

2. Gün

2. Gün

17 Temmuz 2021 , Cumartesi

Uçağımız sabah erken saatlerde Bişkek havalanında olacak. Transfer ve kahvaltı sonrası küçük bir şehir turu yapacağız. Öğleden sonra serbest zaman. Beş saatlik gece uçak yolculuğu, coğrafya ve hava değişikliği yorgunluğunu atma ve yoğun program öncesi enerji depolama günü. Kendisini iyi hissedenlerle Ala-Archa Vadisinde günübirlik hiking yapabiliriz.

Konaklama

Gece konaklama otelimizde.

3. Gün

3. Gün

18 Temmuz 2021 , Pazar

Sabah erken saatlerde Karakol şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğini yol üzerinde restoranda açık büfe olarak yiyoruz. Issık gölü kıyısında bulunan Çolpon-Ata şehrinde mola veriyoruz.

Kırgız tarihini ve kültürünü geniş şekilde anlatan, Atatürk anıtı ve Cengiz Aytmanov müze evini de barındıran Rukh Ordo müzesini ziyaret ediyoruz.

Öğleden sonra Tian Şen (Tengri, Tanrı) Dağları eteklerinde küçük bir şehir olan Karakol'a ulaşıyoruz. Asırlık camii ve ahşap ortodoks kilisesini geziyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.

Akşam Yemeği, Çin kökenli Müslümanlar olan Dungan'ların, Çin mutfağının İslam filtresinden geçirilmiş zengin ve lezzetli mutfağından...

Konaklama

Otelde

4. Gün

4. Gün

19 Temmuz 2021 , Pazartesi

Kahvaltıdan sonra, araçlarımızla kamp ve trekking tutkunlarının en favori yürüme bölgelerinden biri olan Karakol Vadisine hareket ediyoruz. Vadi içinde, muhteşem manzaralar eşliğinde Tanrı Dağı eteklerine doğru 12 km'lik yürüyüşümüze başlıyoruz. Bu rota Kırgızistan'ın 7.000 mt üstü yüksekliğe sahip 3 dağından biri olan Çin,Tacikistan, Kırgızistan ortak sınır noktadında bulunan Han Tengri Dağı'nın ana kamp yürüyüş güzergahlarından birisidir. Öğlen saatlerinde kamp yerine ulaşacağız. Yemeği kumanya olarak alacağız. Öğleden sonra, daha yukarılara dağlara doğru, coşkulu akan derenin kıyısından, serbest otlayan atları da seyrederek, büyülü güzellikte diyebileceğimiz el değmemiş bölgeyi adımlayacağız. Yürümek istemeyenler kamp alanı çevresinde vakit geçirip fotoğraf çekebilir.  Akşam yemeğini sonrası çadırlarımızda dinleniyoruz. 

Konaklama

Çadırda

5. Gün

5. Gün

20 Temmuz 2021 , Salı

Kahvaltı sonrası Vadi içinden toplam dönüş yürüyüşümüzü yapıyoruz. Öğle üzeri şehre ulaşıp, yemeğimizi yiyoruz. Araçlarımıza binerek, Kırgızistan'ın incisi kabul edilen 182 km uzunluğunda 58 km genişliğinde volkanik aktivite ile oluşmuş, dünyanın ikinci büyük alpin gölü,ve denizlerden en uzak büyük gölü olan Issık-Köl'e hareket ediyoruz. Göl kıyısında bulunan Bel-Tam yurt kampına yerleşiyoruz. Akşama kadar gölün kenarında vakit geçirip, yüzüyoruz, gölde günbatımını seyrediyoruz. Akşam yemeğini geniş yurt çadırında yer sofrasında yiyoruz. Yemek sonrası, odun ateşinin etrafında  geleneksel Kırgız müziği canlı performansı olacak. Gece, yerel dans ve müzik ile eğleneceğiz. Erik dalı'da oynarız... 

Konaklama

Göl kıyısındaki temiz, konforlu ve geniş yurt çadırlarında (Duş mevcut)

6. Gün

6.GÜN

21 Temmuz 2021 , Çarşamba

Kahvaltımızı yaptıktan sonra 3.200 mt yükseklikte bulunan Son-köl Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Yolda kartalla avcılık, yurt çadırı yapımı ve keçe yapımı gösterisini izliyoruz. Kartallarla fotoğraf çektiriyoruz. Öğle yemeğimizi Yedi Öküz Vadisi girişinde dere kıyısında güzel bir restourantta yiyoruz. Yemek sonrası, Motorsikletli gezginlerin favori güzergahı üzerinde, çok güzel manzaralar eşliğinde yola devam ediyoruz. 3.400 mt yükseklikte bulunan geçitte  mola verip muhteşem doğa'nın keyfini yaşıyoruz. geçidi aşarak Son-köl'e varıyoruz. Göl kıyısındaki uçsuz bucaksız yaylalarda, serbest gezen at, koyun ve yak inekleri sürülerini seyredeceğiz. Bu bölgede sonsuzluk duygusunu hissedeceğiz  ve tarifsiz duygular yaşayacağız.

Konaklama

Yemek ve konaklama göl kıyısındaki yurt çadırlarında.

7. Gün

7.GÜN

22 Temmuz 2021 , Perşembe

 Sabah erken kalkıp, kahvaltımızı yaptıktan sonra Göl'ün yukarısına doğru 7-8 km'lik keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Lunch box olarak aldığımız öğle yemeği sonrası, Tepelerin ardında bizi bekleyen atlarımıza biniyoruz. Uçsuz bucaksız görüntüsüyle etkileyici Orta Asya Yaylalarında  at safari turumuz başlıyor. At üstünde 20 km civarında yol alarak Kızart köyüne ulaşıyoruz. (At safari turunu, geçtiğimiz yıllarda, at binme deneyimi olmayalarında bulunduğu, gruplarla ile büyük keyif ve neşe ile gerçekleştirdik. Katılımcılar bu turu çoook çok sevdiler ve olağanüstü güzel duygular yaşadıklarını ifade ettiler). Talep edersek, Köyde Kökbörü oyunu gösterisi olacak.

Konaklama

Konaklama ve akşam yemeği köy evlerinde. (Duş imkanı var)

8. Gün

8.GÜN

23 Temmuz 2021 , Cuma

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Bişkek'e doğru yola çıkıyoruz. Yolda yüksek ağların, yaylaların ve doğal hayatın müthiş görüntüleri bize eşlik edecek. Bir köy evinde öğlen yemeği yiyeceğiz. İpek Yolu üzerinde bulunan Tarihi Burana şehri kalıntılarını, minaresini, müzesini ve mezar anıtlarını ziyaret edeceğiz. Akşama doğru Bişkek'e ulaşıp, otelimize yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi Kırgız yemekleri hazırlayan müzikli bir restoranda yiyoruz ve hep birlikte dans ederek eğleniyoruz.

 

Konaklama

Otelde

9. Gün

9. GÜN

24 Temmuz 2021 , Cumartesi

Sabah erken paket kahvaltılıklarımız yanımızda, havaalanı transferi ve önümüzdeki yıllarda hayallerimizi süsleyecek anılarla İstanbul'a dönüş...

Bitiş
Araçsız Etkinlik

Maliyete Dahil Olanlar

Kırgızistan Gezisi.

Maliyet bedeli 560 USD, Külüp Üyesi 550 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

Havaalanından itibaren tüm ulaşım ve transferler,

müze giriş ücretleri,

kahvaltılar, öğle, akşam yemekleri,

rehberlik ve at safari ücretleri,

tüm gösteriler,

akşam yemeklerinde votka ve kımız ikramı,

1 gece köy evinde, 2 gece geleneksel Kırgız yurtlarında, 1 gece büyük çadırlarda, 3 gece konforlu şehir otelinde konaklama 

Maliyete Dahil Olmayanlar

Uçak ücreti,

İlk gün öğle ve akşam yemeği, 

Son gün akşam yemeği.

Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
16 Temmuz Cuma

84 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 22 Kişi
Kalan : 4 Kişi
ETKİNLİĞE KATIL
Soru Cevap

Notice: Undefined index: duyuru in /home/yudosk.org/public_html/alt.php on line 80