Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI (TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA)

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA SADECE DERNEK ÜYELERİ KATILABİLİR

 

“7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince düzenlenmiş bulunan Spor Kulüpleri ve Spor Anonim Şirketleri Tescil Yönetmeliği, 08.07.2022/31890 resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile birlikte 08.07.2005 tarihinde yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Kulüpleri Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri yürürlükten kaldırılmıştır.

Eski yasa ve yönetmelikte “Spor Kulübü”,”Gençlik Kulübü” ve “Gençlik ve Spor Kulübü” olarak derneklere statü verilmiş olup, yeni yönetmelikte ise sadece “Spor Kulübü” düzenlenmiştir. Dolayısıyla, spor kulüplerinin her türlü tescil vs işlemleri bundan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülecektir.

Spor kulüpleri, Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç bir yıl içinde tüzükleri ile idari ve mali yapılarını kanun hükümlerine uygun hâle getirmek zorundadırlar.”

Derneğimiz seçimli Olağan Genel Kurulu Aralık ayı içerisinde yapılacaktır. 
Olağan Genel Kurul öncesi, yukarıda belirtilen kanuni düzenlemeler çerçevesinde zorunlu kılınan ve ihtiyaç duyulan diğer tüzük değişikliklerini yapmak üzere 26 Ekim Çarşamba günü aşağıdaki gündem ile toplanacaktır.  Çoğunluk sağlanamadığı takdirde, yine aşağıdaki yer ve saatte, aşağıdaki gündemle, 3 Kasım Perşembe günü çoğunluk aranmaksızın toplanacaktır. 

26 EKİM ÇARŞAMBA

Abide-i Hürriyet cad. Hasat sok. no:2/4 ŞİŞLİ

Saat: 19:30

GÜNDEM 

1- Açılış ve Saygı Duruşu
2- Divan Seçimi
3-Değişiklik yapılacak tüzük maddelerinin görüşülüp onaylanması

4- Logo değişinin onaylanması
5- Dilek ve Temenniler
6- Kapanış

Araçsız Etkinlik
Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
3 Kasım Perşembe

35 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 853 Kişi
Kalan : 812 Kişi
ÜCRETSİZ ETKİNLİK TAMAMLANDI
Soru Cevap