Yeni Ufuklar Doğa Sporları Spor Kulübü

KARTAL AYDOS ORMANI PERFORMANS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Sportif, kondisyon gerektiren zor bir parkurdur.

 

Etkinliklerimiz İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet planımız çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

KARTAL AYDOS ORMANI PERFORMANS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

17 ARALIK PAZAR

GENEL BİLGİ

Parkur: Kartal Aydos Ormanı

Parkur Uzunluğu: 20+ Km

Parkur Zorluğu: ORTA-ZOR

Yol Yapısı: Orman içi Patikalar, Toprak Yollar, Orman Yolları

Yürüyüş Lideri: Harun KAHRAMAN 05338155670, Hakan AKÜZÜM

Aydos Ormanı’nda çoğunlukla orman içi toprak yollarda bir performans yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

Performans yürüyüşlerinde mola vermeden, yüksek irtifalara çıkıp inerek tempolu bir şekilde yürümeyi amaçlıyoruz Genelde 20 km’den uzun rotalar tercih ediyoruz.

Bu etkinliği düzenlememizdeki amaç 2024 bahar ayındaki zor ve çok zor performans yürüyüşü etkinliklerimiz için var olan kondisyonumuzu korumak, geliştirmek ve ek olarak performans yürüyüşlerine katılmayı arzu eden fakat yeterli kondisyona sahip olup olmadığından emin olmayan arkadaşların kendilerini denemesi için güzel bir fırsat sunabilmektir. Bir şehir ormanında bulunduğumuz için kondisyon durumunuzu güvenli bir şekilde sınayabileceksiniz.

2024 yılında 1000+ m irtifa kazancı ile 20+ km parkurları duraksamadan hızlı ve tempolu bir şekilde yürümeyi hedefleyen doğaseverleri bir araya getirip formlarını korumaya yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Daha önce Alpay Girit hocamızla yürümüş olanlar ya da yürümeyi cesaret edememiş olanlar için (;)) uygundur.

Yürüyüşte kısa bir atıştırmalık molanın haricinde planlı molamız yok. İhtiyaç duyulduğunda çıkış sonrası veya esnasında nabzı düzeltme amacıyla bir kaç dakikalık duraklamalar yapılacaktır.

SPOR KULÜBÜ ÜYELERİNE ÜCRETSİZ, WEB ÜYELERİ İÇİN 40 TL
Ulaşım:

Katılımcılar kendi imkanları ile 1 no’lu Aydos ormanı giriş kapısına gelecekler.

Program:

Saat 11:00’da  AYDOS ormanları 1 no’lu giriş kapısında buluşuyoruz Kapının konumu etkinlik öncesi açılacak whatsapp grubunda paylaşılacaktır. Kendi aracıyla gelecekler yakındaki sokaklarda park yeri bulabilir.

Yürüyüşümüz ring şeklinde gerçekleşecektir, yani 16:30 civarılarnda başladığımız yerde sonlandırmayı planlıyoruz.
UYARILAR:  

* Yürüyüş sırasında yiyeceğinizi ve 1,5 litre suyunuzu mutlaka beraberinizde getiriniz, Buluşma yerinde market bulunmamaktadır.
* Kalp, tansiyon, kilo, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız. 

* Boğazlı yürüyüş botu giyiniz. Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler.

Araçsız Etkinlik
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Bileği saran su geçirmez bot, tozluk.  

Su geçirmez giysiler.

Sırt çantanızda; yedekleriniz ve varsa kullandığınız ilaçlar

Su mutlaka bulunmalı…

Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı Kulüp hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
17 Aralık Pazar

78 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 25 Kişi
Kalan : 0 Kişi
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Kamp Alanları
Soru Cevap