Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği

KAÇKAR ZİRVE, TRANS KAÇKAR ve AYDER ÇEVRE YAYLALARI

.

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

KAÇKAR ZİRVE, TRANS KAÇKAR VE KARADENİZ YAYLALARI

30 TEMMUZ CUMARTESİ- 5 AĞUSTOS CUMA

Pansiyon ve Çadır Konaklamalı

Yürüyüş Lideri: İSMAİL KILINÇ - 05325868081, ARİF BİNGÜL

Görülecek yerler; 
Erzurum, Tortul Göleti, Tortul Şelalesi, Yusufeli, Barhal (Barhal Gürcü Kilisesi), Heveg yaylası, Olgunlar Köyü (Mereret Yaylası),

Hastav Yaylası, Dilberdüzü (Kaçkar Zirve Ana Kamp), Büyük Deniz Gölü (3.450 m.), Kaçkar Zirve (3.937 m.),

Naletleme Geçidi, Karadeniz Gölü, Yukarı Kavron Yaylası, Samistal Yaylası

Ayder Yaylası, Amlakit Yaylası, Polovit Şelalesi, Huser Yaylası, Zil Kale, Çinciva Köyü,  Galer Düzü, Tül ve Tar Şelalesi

Bu faaliyete isteyen arkadaşlarımız pansiyon konaklama olarak katılabilir, isteyen arkadaşlarımız tamamen kendi çadırı ve kamp malzemeleri ile katılabilir. Etkinlik süresince sırt çantalarını ve eşyalarını kendileri taşıyabilir ve tüm yeme içme gereksinimlerini kamp koşullarında kendileri karşılayabilir.

Dilberdüzü Ana Kampta iki gece çadır konaklama olacaktır. Pansiyon konaklama seçenler için çadır, mat ve yemek için Dilberdüzü Ana Kamp alanında imkanlar mevcuttur. Uyku tulumunuzu mutlaka yanınıza alın.

Eşya taşımak istemeyenlerin eşyaları katırlar ile taşınacaktır.

Gezimiz; THY ya da Pegasus sabah uçağı ilk uçağı ile başlayacaktır. Dileyen katılımcılarımız bir gün önceden Erzurum'a varıp bir gece otel konaklama yapabilir. 

Yolculuk Erzurum Havaalanından başlayacak, Dönüş Trabzon Havaalanı olacaktır.

Önemli Not :  Güney taraftan yapılan Kaçkar Zirve ve Kaçkar Trans faaliyeti zor ve uzun yürüyüşlerin olduğu fakat büyük tecrübe gerektirmeyen bir etkinliktir.

Bu etkinliğin özellikle zirve günü oldukça zordur. Bu aşamada katılımcı arkadaşlarımız mutlaka rehberlerimizin kararlarına uymalıdır. 

1. Gün

ERZURUM, TORTUL GÖLETİ VE ŞELALESİ, YUSUFELİ, BARHAL KİLİSESİ, OLGUNLAR YAYLASI

30 Temmuz 2022 , Cumartesi

Erken kahvaltı sonrası, sabah THY uçağı ile gelen arkadaşlarımızla buluşuyoruz. Çadırda kalacak arkadaşlarımız yiyecek eksiklerini Erzurum'da tamamlayabilirler. Yusufeli'ne doğru hareket ediyoruz. Yolda Tortul Göleti ve Tortul Şelalesine uğruyoruz. Yolda, güzel manzaralar eşliğinde, zaman Çoruh nehrinin kollarını takip ederek Yusufeli üzerinden Barhal'a ulaşıyoruz. Öğlen yemeğini Yusufeli'nde yemeği planlıyoruz. 45 dakikalık bir yürüyüş sonrası Barhal Gürcü Kilisesini görüyoruz, kiliseyi geziyoruz. Aracımızla Olgunlar yaylasına hareket ediyoruz. 

Konaklama

Pansiyon konaklama ve kamp Yaylada, Akşam Yemeği ve Kahvaltı Kaçkar Pansiyon'da

2. Gün

OLGUNLAR (MEDERET) ve NASTAF YAYLALARI

31 Temmuz 2022 , Pazar

Kahvaltıdan sonra sırt çantalarımızı ve eşyalarımızı katırlara yükleyip 2200 metre yükseklikteki Olgunlar (Meredet) Yaylasından yürüyüşümüze başlıyoruz. 
Nastaf Yaylası'nda (2400m) mola verdikten sonra, tahmini saat 14.00 - 15.00 gibi Dilberdüzü Kamp Alanı'na (2900 m) varıyoruz.

Çadırlara yerleşmemiz ardından aklimatizasyon (yüksekliğe alışma) ve dinlenmemiz için serbest zaman. 

Konaklama

Çadır ve Sabit çadırlar

3. Gün

BÜYÜK DENİZ GÖLÜ,KAÇKAR ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ

1 Ağustos 2022 , Pazartesi

Bugün, eğer hava koşulları uygun olursa, zirve yürüyüşü günü. Zirve yürüyüşünü zor bulan veya fiziksel durumu risk oluşturabilecek arkadaşlarımız Ana Kamp'ta kalabilir ya da bizimle 3.450 mt yükseklikteki Büyük Deniz Gölü Bölgesine kadar yürüyebilir. Geçit Bölgesinde zirveye devam edecek ve geri dönecekler konusunda karar veriyoruz.
Zirve yürüyüşümüz oldukça sert bir tırmanma başlayacak. Büyük Deniz Gölü Bölgesini geçtikten sonra dik, kayalık, çarşak dolu, sezona göre yer yer kar ve buz olan çıkışla, 3937 metrede Karadeniz’in en yüksek noktasına, Kaçkar Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Zirveye varmak birçoğumuz için önemli bir deneyim olacak. 

Hava koşullarına bağlı olarak zirvede yarım saat kadar kalıyoruz ve inişe geçiyoruz. Aynı rotadan kampımıza dönüyoruz.

Yürüyüş: 12 Saat Zorluk Derecesi: Zor, çok eğimli iniş ve çıkış  

Konaklama

Çadır

4. Gün

DİLBERDÜZÜ, OLGUNLAR YAYLASI

2 Ağustos 2022 , Salı

Sabah zirve yorgunu olduğumuzdan erken kalkmayacağız, dinleneceğiz.  Öğleden sonra 2.5 saatlik yürüyüş ile Olgunlar Yaylasına ineceğiz. Geceyi Yaylada geçireceğiz.

Konaklama

Çadır veya Pansiyon Konaklamalı

5. Gün

OLGUNLAR YAYLASI, DİBE YAYLASI, NALETLEME GEÇİDİ, ACI GÖL, KARADENİZ GÖLÜ, YUKARI KAVRUN

3 Ağustos 2022 , Çarşamba

Sabah Naletleme Geçidi’ne doğru yola çıkıyoruz. 
İlk mola Dibe Yaylası’nda. Burada biraz soluklanıp Geçit’e doğru tırmanışa devam ediyoruz. Naletleme geçidi adı gibi çok ürkütücü değil ama orayı aşmak yeni ve etkileyici bir deneyim olacak.

Geçit 3400 metre yükseklikte ve Rize’yi Artvin’den ayıran sınırın üzerinden geçiyor. Geçit’den sonra Karadeniz Gölü’ne doğru inmeye başlıyoruz. Gölü yukarıdan seyrederek, Acı Göl'ün kenarından Kavrun aşıtına doğru çıkacağız. kısa süren bu çıkışın ardından Küçük Gölün kenarında Mezovit ve Kemerli Kaçkar manzarasına karşı bir mola vereceğiz. Daha sonra patikadan aşağıya inerek 2200 metre yükseklikteki Kavrun Yaylası'na varıyoruz.   

Bu yürüyüşümüzde eşyalar kiralanacak araç ya da katırlar ile taşınacak.

Karadeniz Gölü üstünde, Küçük Göl kenarında kamp atarak geceyi orada geçirmek isteyen arkadaşlarımızla ertesi gün Kavrun' yaylasında buluşacağız.

Yürüyüş: 8 Saat Zorluk Derecesi: Zor, eğimli iniş ve çıkış  

Konaklama

Yukarı Kavrun Yaylasında Çadır veya  pansiyonda.

6. Gün

HUSER, AMLAKİT, POKUT YAYLALARI, POLOVİT ŞELALESİ, ZİLKALE, ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ...

4 Ağustos 2022 , Perşembe

Sabah Pansiyon kahvaltı sonrası, isteyenler ile Amlakit Yaylası, Huser Yaylası,Polovit Şelalesi, Zil Kale, Çinciva Köyü, Galer Düzü, Tül Şelalesini kapsayan gezimiz olacak. Koşullar uygun olursa Pokut ve Sal yaylalarını da görebiliriz. 
Diğer arkadaşlarımız Zirve'nin kuzey yüzü tarafına, Öküz Çayırı Bölgesine yürüyüş yapacaklar. 
Yayla'da dinlenme de seçenek.

Akşam tulum müziği eşliğinde yemek ve eğlence var.

Konaklama

Çadır veya Pansiyon

7. Gün

YUKARI KAVRUN YAYLASI, GALER DÜZÜ, AYDER YAYLASI, TAR ŞELALESİ VE İSTANBUL'A DÖNÜŞ

5 Ağustos 2022 , Cuma

Son günümüz. Kahvaltının ardından Yukarı Kavrun Yaylasına veda ediyoruz.

Galer Düzü ve Ayder Yaylasında molal verip, Tar Şelalesine yürüyoruz. Trabzon yolunda uğrayacağımız restoranda kuru fasulye ve kavurma yiyebiliriz.

Tahmini Saat 16:45-17:00 civarı Trabzon Havaalanı'na ulaşıyoruz.

Bitiş
Araçsız Etkinlik

Maliyete Dahil Olanlar

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR. PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

NOT: Araç yakıt fiyatlarındaki artışlar fiyata yansıtılacaktır.

ETKİNLİK ÜCRETİNİN ÇADIR İLE KONAKLAYACAKLAR İÇİN DERNEK ÜYELERİ 1.400 TL, WEB ÜYELERİ 1.500 TL CİVARI OLACAĞI ÖNGÖRÜLMEKTEDİR.

PANSİYON KONAKLAMA SEÇECEKLER İÇİN DERNEK ÜYELERİ 2.700 TL, WEB ÜYELERİ 2.800 TL CİVARI OLACAĞI ÖNGÖRÜLMEKTEDİR.

ARAÇ TRANSFER VE KATIR TAŞIMA ÜCRETLERİ BUGÜNKİ (FAALİYET YAYIN TARİHİ) FİYATTAN HESAPLANMIŞTIR. FİYAT GÜNCELLEMELERİ FİYATA YANSITILACAKTIR.

Fiyata Dahil Olanlar :

Organizasyon,

Rehberlik,
Tüm transferler, katır ve araçla eşya taşıma ücretleri

Pansiyon konaklama seçenler için, konaklama, 4 kahvaltı 4 akşam yameği

Maliyete Dahil Olmayanlar

Tüm extralar ve yukarıda belirtilmemiş harcamalar.

İstanbul - Erzurum, Trabzon - Rize ulaşım.

Çadırda kalacaklar için, konaklama kahvaltı ve yemekler.
Ayder günlük gezi araç bedeli

Cuma akşamı gelecekler için Erzurum otel konaklama bedeli

Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Çadır - Mat - Uyku tulumu (Örtü de olabilir)

Tepe veya kamp lambası 

Kişisel bakım malzeme ve ilaçlarınız

Kamp sandalyesi,

Islak havlu,sabun, diş fırçanız, peçete v.s.

Tabak,çatal,kaşık vs

Sinek Kovucu

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
30 Temmuz Cumartesi

68 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 27 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 1400

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI
Soru Cevap