Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği

GÖKÇEADA KAMP VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

.

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

GÖKÇEADA KAMP VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

24 – 26 HAZİRAN CUMA - PAZAR

Yürüyüş Lideri: Abdullah ÖZDEMİR - 05553550616

24 Haziran 2022 CUMA 1.GÜN

23 Haziran perşembe akşamı 23:45 da Kozyatağından yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah Kabatepe feribot iskelesine ulaşıyoruz. 07:00 feribotu ile Gökçeada’ya geçiyoruz. Yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklar ile feribot saatini bekler iken veya feribotta kahvaltımızı yapıyoruz. Gökçeada’da ilk durağımız koruma altında olan ve en çok ziyaret edilen Zeytinliköy, bu köyde tarihi dokusu, taş evleri ve otantik kafeleri ile dar sokaklarında gezintiye çıkıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Dibek kahvesini ve sakızlı muhallebisini tadıyoruz.

https://www.yudosk.org/resimx/images/2.jpghttps://www.yudosk.org/resimx/images/3.jpg

Zeytinliköy gezintisi sonrası Gökçeada merkeze giderek kamp alanında kullanacağımız yiyecek ve içeceklerimiz için alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrası yol üzerindeki Dereköy’e kısa bir gezintiye çıkıyoruz.  Zamanında 1950 hane ile adanın hatta Türkiye'nin en büyük ve kalabalık köyüymüş. İçerisinde 22 kahve, 2 sinema, çok sayıda berber, bakkal, terzi gibi dükkanlar ve 3 zeytinyağı imalathanesi bulunurmuş. Mübadele sonrası günümüzde terk edilmiş bir köy olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık 100 hanede yaşam sürülmektedir. Nüfusun yarısını Rumlar yarısını Türkler oluşturmaktadır. Bu köyde tarihi taş evler, klise ve  adanın en büyük çamaşırhanesini ziyaret edeceğiz.

Öğlen civarı kamp alanımız olan uğurlu köy plajına ulaşarak çadırlarımızı kuruyoruz. Bu plaj Türkiye’nin en batısında bulunmaktadır. Gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. İsteyenler yan tarafında bulunan gizli limanda denize girebilir. Akşam yemeğini aldıklarımızı hazırlıyoruz veya bulunan tesislerden faydalanıyoruz. Sonrasında sahilde şarkılar ve muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz. Kamp kuracağımız alanda ateş, mangal ve semaver yakmak yasaktır.

Kamp alanının önünde bulunan büfelerin tuvalet ve duşlarını ücret karşılığı kullanabiliyorsunuz.

Etkinlik sorumlusu başka bir kamp alanına çadır kurmayı uygun görür ise kamp alanına ücret verilebilir. (2 gece için tahmini 150 TL)

25 Haziran 2022 CUMARTESİ 2.GÜN

Gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. İsteyen katılımcılar ile adanın en güzel plajlarından laz koyuna giderek denizin ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam isteyen katılımcılar ile Tepeköy de Rum meyhanesine giderek eğleniyoruz.

26 Haziran 2022 PAZAR 3.GÜN

Sabah istediğiniz saat de kalkıp kahvaltımızı yapıp denize giriyoruz. Sonrasında çadırlarımızı toplayıp 11:00 civarı yola çıkıyoruz. Adanın en manzaraya sahip köylerinden biri olan eski bademliye ulaşıyoruz. Bu köy terkedilmiş ve koruma güzel altında olan bir rum köyüdür. Köyün sokaklarında gezerek fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Bademli köy gezisi sonrası Gökçeada merkez de serbest zaman geçiriyoruz sonrası yola çıkarak Kabatepe feribot iskelesinden 16:00 feribotuna biniyoruz. Tahmini olarak 24:00 da İstanbul da oluyoruz.

GEREKLİ MALZEMELER :

Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu veya pike, mat, kafa veya el feneri vb.. )

Diğer malzemeler (Yürüyüş ayakkabısı, kıyafetler, yağmurluk, mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz vb..)

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

ETKİNLİK PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. 

TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ 24 KATILIMCIYA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR. KATILIMCI SAYISININ 24 ÜN ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

PAYLAŞIM ÜCRETİNİN DERNEK ÜYELERİ 700 TL WEB ÜYELERİ 800 TL CİVARI OLACAĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR.

NOT: Araç yakıt fiyatlarındaki artışlar fiyata yansıtılacaktır.

Maliyete dahil olanlar:

  • Ulaşım
  • Acenta gideri
  • Otoyol ve vapur ücretleri

Maliyete dahil olmayanlar:

  • Tüm yeme içme
  • Kişisel harcamalar
00:00 | E-5 KOZYATAĞI (HAREM YÖNÜ)
00:07 | E-5 GÖZTEPE
00:15 | Kadıköy (Kadıköy Belediyesi karşısı Kayacanlar Börekçisi Önü)
00:25 | MECİDİYEKÖY(MURAT MUHALLEBİCİSİ)
00:30 | OKMEYDANI
00:40 | CEVİZLİBAĞ
00:45 | BAKIRKÖY İNCİRLİ (ÖMÜR)
00:55 | SEFAKÖY
01:00 | AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)
01:10 | BEYLİKDÜZÜ ( BAUHAUSE)
01:15 | BEYLİKDÜZÜ(AUTOPİA)
02:00 | ÖZEL ARAÇ

Maliyete Dahil Olanlar

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

ETKİNLİK PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. 

TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ 24 KATILIMCIYA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR. KATILIMCI SAYISININ 24 ÜN ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

PAYLAŞIM ÜCRETİNİN DERNEK ÜYELERİ 700 TL WEB ÜYELERİ 800 TL CİVARI OLACAĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR.

NOT: Araç yakıt fiyatlarındaki artışlar fiyata yansıtılacaktır.

Maliyete dahil olanlar:

  • Ulaşım
  • Acenta gideri
  • Otoyol ve vapur ücretleri

Maliyete Dahil Olmayanlar

  • Tüm yeme içme
  • Kişisel harcamalar
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Çadır - Mat - Uyku tulumu (Örtü de olabilir)

Tepe veya kamp lambası 

Kişisel bakım malzeme ve ilaçlarınız

Mayo - Şort - Havlu

Kamp sandalyesi, Deniz şemsiyesi (Çadır önü ve plaj için gerekir)

Güneş kremi - Güneş Gözlüğü - Deniz ayakkabısı

Islak havlu,sabun, diş fırçanız, peçete v.s.

Tabak,çatal,kaşık vs

Sinek Kovucu

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
24 Haziran Cuma

45 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 24 Kişi
Kalan : 2 Kişi
Tahmini : 700

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI
Soru Cevap