Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği

GÖKÇEADA DENİZ ve DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

.

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

GÖKÇEADA DENİZ ve DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

 27-30 AĞUSTOS CUMARTESİ-SALI  (4 GÜN- 3 GECE)

Yürüyüş Lideri: AYTEN EFE YILMAZ-05302933539,MAHMUT ÇEÇEN

26 Ağustos cuma gece 22:oo de aracımız Kozyatağı'ndan hareket ediyor.

Türkiye'nin en büyük adasındaki çok farklı doğal güzellikleri ve yerel kültürü izlerken, yaşayan rum kültürünü de göreceğiz. Rumlar göç etmeden önce Türkiye'nin en kalabalık köyü de bu adada idi, evler hala ayakta, Kiliseler, çamaşırhaneler hala kullanılıyor. Yerel ürünler harika, keçi peyniri, keçi eti çok meşhur. Doğadan incir, üzüm, dut, badem toplayıp tadacağız.

Sörf okulunun olduğu Aydınlık köyü plajında yüzerken yüzlerce sörfçüyü izleyeceğiz. Akşamları ve yolculukta kendi müziğimizle eğleneceğiz. Dönüş günü Çanakkale savaşında Atatürk'ün karargahını kurduğu Bigalı köyündeki karagah evi, müzeyi ziyaret edeceğiz.

Program:
27 Ağustos Cumartesi: 06:oo civarı Gelibolu yarımadasında Kabatepe iskelesine  varıp 07:oo feribotuyla 2 saat yolculukla Gökçeada’ya geçiyoruz.

Yanınızda kahvaltılık bir şeyler olsun, gemide de sandviç, tost satılıyor.

Otelimizde odalarımız saat 13:oo civarı hazır oluyor. Otele gitmeden önce Dibek kahveleri ile ünlü Zeytinli köyünü gezeceğiz. Otelimize yarleştikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Otelimize yakın birkaç lokanta var, sebze ve et yemekleri lezzetli. Sonra sörfçülük okulunun bulunduğdu Aydınlık plajına gidip kendimizi serin sulara atıyoruz, sörfçüleri izleyip eğleniyoruz.

 Akşam yemeğini otel yakınındaki lokantalarda yiyoruz. Otelde, dışarıdan aldığımız içeceklerimizle müzik eşliğinde eğleneceğiz.

28 Ağustos Pazar: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine  çıkıyoruz. Bugünde Tepeköyü ve eşsiz manzarasıyla, 500 yüzyıllık anıt çınar ağacıyla, güzel doğal susuyla ünlü Tepeköy seyir terasını göreceğiz. Daha sonra Gökçeada'nın en güzel koylarında biri olan Gizli limana gidip deniz keyfi yapıyoruz. Plajda çardaklı kafeler var, buralarda yiyecek ve içecek satılıyor. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretli.Deniz keyfimizi yaptıktan sonra otelimize dönüp hazırlanıp müzikli eğlence yerlerinin olduğu limana gidiyoruz. Geç saatte otelimize dönüyoruz. 

29 Ağustos Pazartesi: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine  çıkıyoruz. Türkiye'nin en büyük köyü ünvanını almış olan Dere köyü gezeceğiz önce, yaşayan kilise, çamaşırhane, kısmen yıkılmış taş evler ve Rum asıllı bir vatandaşımızın müze evini kana kana gezip yabani incir yiyeceğiz. Sonra adanın güneyindeki ilginç kumuyla ünlü plajına gidip denizin tadını çıkaracağız, bol bol yüzeceğiz. Plajda çardaklı kafeler var, buralarda yiyecek ve içecek satılıyor. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretli. Akşam isteyenlerle beraber bir rum tavernasına gidip gönlümüzce eğleniriz. 

30 Ağustos Salı : Sabah erkenden kahvaltımızı yapıyoruz.  Saat 11:00 feribotuyla Gelibolu yarımadasına geçip, Çanakkele savaşında bizler için canlarını vermiş şehitlerimizi anmak için Çanakkale Şehitliğine ve Çanakkale savaşında Ulu önder ATATÜRK'ün karargah evinin müze olarak korunduğu Bigalı köyüne gidiyoruz. 16:00 gibi İstanbul'a dönüş yola çıkıp, yollar açıksa 23:oo civarı evlerimizde oluruz. 

 Malzemeler: Şort, mayo, havlu, terlik, yedek kıyafetler, güneş gözlüğü, güneş kremi, kişisel ilaçlarınızı unutmayınız...

Konaklama: ÖZBEK Hotel 
https://www.gokceadarehberim.com/nm-%C3%96zbek_Otel-cp-348

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. 

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİNİN DERNEK ÜYELERİ 2200 TL WEB ÜYELERİ 2300 TL CİVARI OLACAĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR.

Fiyata dahil olanlar:

Ulaşım

3 gece oda+kahvaltı konaklama(2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı)

rehberlik

Fiyata dahil olmayanlar:

Cumartesi sabah kahvaltısı

Öğle ve Akşam yemekleri

Salı dönüş akşam yemeği

Kişisel harcamalar

00:00 | BEYLİKDÜZÜ ( BAUHAUSE)
00:10 | BEYLİKDÜZÜ(AUTOPİA)
02:00 | ÖZEL ARAÇ
22:30 | E-5 KOZYATAĞI (HAREM YÖNÜ)
22:37 | E-5 GÖZTEPE
22:45 | Kadıköy (Kadıköy Belediyesi karşısı Kayacanlar Börekçisi Önü)
23:00 | MECİDİYEKÖY(MURAT MUHALLEBİCİSİ)
23:05 | OKMEYDANI
23:15 | CEVİZLİBAĞ
23:20 | BAKIRKÖY İNCİRLİ (ÖMÜR)
23:35 | SEFAKÖY
23:50 | AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)

Maliyete Dahil Olanlar

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. 

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

NOT: Araç yakıt fiyatlarındaki artışlar fiyata yansıtılacaktır.

TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ 24 KATILIMCIYA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR. KATILIMCI SAYISININ 24 ÜN ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİNİN DERNEK ÜYELERİ 2200 TL WEB ÜYELERİ 2300 TL CİVARI OLACAĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR.

Fiyata dahil olanlar:

Ulaşım

3 gece oda+kahvaltı konaklama(2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı)

rehberlik

Maliyete Dahil Olmayanlar

Cumartesi sabah kahvaltısı

Öğle ve Akşam yemekleri

Salı dönüş akşam yemeği

Kişisel harcamalar

Plajlarda şezlong ücreti

Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
27 Ağustos Cumartesi

40 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 25 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 2200

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI
Soru Cevap