ÇAYIRBAŞI-BİLEZİKÇİ ÇİFTLİĞİ-SARIYER DELTASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ARAÇSIZ ETKİNLİK
Yürüyüş Lideri Mithat ALTIN Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 10.11.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 14 Konum SARIYER

10 KASIM PAZAR

ÇAYIRBAŞI-BİLEZİKÇİ ÇİFTLİĞİ-SARIYER DELTASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Yürüyüş Lideri: Mithat Altın-05301407232

Çayır başında buluşup, çay ve sohbetten sonra buradan ormana giriyoruz. Devasa yaşlı çınarları ve Bilezikçi Çiftliğini fotoğraflayıp, Sarıyer sırtlarında boğazı seyredip, kır kahvesinde çay molası yapıp, Sarıyer'de yürüyüşü sonlandırıyoruz. Yanıbaşımızdaki bu doğa harikası manzaralar görmeye değer.

10:30 Çayır başında buluşuyoruz. Çayır başı spor kulübünde çay ve sohbet.

11:00 Buradan ormana girerek yürüyüşe başlıyoruz. Vadideki tarihi dev çınarları ve

tarihi Bilezikçi çiftliği konaklarını ve at ahırlarını gezip fotoğraflıyoruz.

Orman içi ve derelerden ürüyüşe devam, Büyükdere sırtlarında boğazı seyredip kır restoranında çay içiyoruz. 

17:00 İsteyenlerle Sarıyer Karadeniz lokantasında akşam yemeğimizi yiyoruz. Ve evlerimize dönüyoruz.

Ulaşım: Metrobüsle Zincirlikuyu, buradan Sarıyer dolmuş ve otobüsleriyle Çayır başı durağında inilecek. SHELL benzin istasyonundan içeriye giden cadde başında Çayırbaşı spor klübü kahvesinde toplanıyoruz.

NOT:Doğa yürüyüşü yapanlar Boğazlı yürüyüş botu veya sağlam bir spor ayakkabısı ile gelmeli. Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler. Bir kişinin sakatlanması bütün grubu geciktirir. Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş meyva ve sandeviç enaz 1,5 litre su bulundurun.

NOT :        *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur 

              * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü