Yeni Ufuklar Doğa Sporları Spor Kulübü

EFES MİMAS YOLU - KARABURUN BARBAROS BALIKLIOVA MORDOĞAN ETAPLARI

Etkinliğimizde 3 sabah kahvaltısı paylaşılan tutara dahildir.

 

Etkinliklerimiz İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet planımız çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

BAYRAMDA EFES MİMAS YOLU - KARABURUN  BARBAROS BALIKLIOVA MORDOĞAN ETAPLARI  

10-13 NİSAN ÇARŞAMBA-CUMARTESİ

Yürüyüş Lideri: GİRAY ŞENAY- 05556239977

UYARI : ETKİNLİĞİMİZ SPORTİF BİR FALİYETTİR. TURİZM ETKİNLİĞİ DEĞİLDİR.

(Aracımız 9 Nisan Salı akşamı saat 23:00’ de hareket ediyor )

Etkinlik planı ve yürüyüşler

1.Gün: BARBAROS – BALIKLIOVA (14 KM ORTA)

2.Gün: E.MORDOĞAN – KÖSEDERE (13 KM ORTA),KARABURUN GEZİSİ

3.Gün: KARABURUN – TEPEBOZ – YENİLİMAN (14 KM ORTA ZOR),SAZAK KÖYÜ GEZİSİ

4.Gün: ERYTHRAİ ANTİK KENTİ GEZİSİ- İSTANBUL’A DÖNÜŞ

Alternatif parkur:

BARBAROS –BİRGİ-NOHUTLUHAN- GERMİYAN (13KM ORTA )

Not: Etkinlik sorumlusu hava şartlarına, parkur ve yol durumuna, gün içerisindeki zamanlamaya ve katılımcı performansına  göre  etkinlik planında ve içerikte değişiklik yapabilecektir.

Selçuk ilçesinde Artemis Tapınağı önünden başlayan Ephesus (Efes-Selçuk), Kolophon (Değirmendere-Menderes), Lebedos (Ürkmez-Seferihisar), Teos (Sığacık-Seferihisar), Klazomenai (İskele-Urla) ve Erythrai (Ildırı-Çeşme) antik kentleri de kapsayan 709 kilometre uzunluğunda 49 parkurdan oluşan Efes-Mimas yürüyüş yolu Menderes, Seferihisar, Güzelbahçe, Urla, Çeşme ilçelerinden geçiyor ve mitolojik adı 'Mimas' olan Karaburun'da sona ermektedir.

Konaklama Yerimiz:

Karaburun Bodrum Koyu’nda denize sıfır konumda yer alan, kendi özel plajı bulunan, güneş doğuşunu izleyebileceğiniz, dalga sesleriyle uyanabilceğiniz bir işletme. İki kişilik odalarda oda kahvaltı şeklinde konaklama yapacağız.

Akşam yemeklerini otelimizin restorantında a la carte olarak yapacağız. (akşam yemekleri etkinlik bedeline dahil değil.)

1. Gün

BARBAROS – BALIKLIOVA (14 KM)

10 Nisan 2024 , Çarşamba

Sabah erken saatlerde uygun bir yerde  yapacağımız kahvaltının ardından yürüyüşümüze başlamak üzere Barboros’a gidiyoruz. Tarımsal, kültürel ve geleneksel değerleri korumaya yönelik her yıl düzenlenen Oyuk (Korkuluk) Festivali ve Çat Kapı evleriyle dikkat çeken Barbaros köyünün renkli sokaklarını gezdikten sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamız üzerindeki iriyli ufaklı birçok göletin yanından devam eden yürüyüşümüz Balıkova sahilinde sonlanıyor.Kısa bir dinlenmenin ardından  aracımızla Karaburun’da bulunan otelimize  geçip odalarımıza  yerleşiyoruz.

2. Gün

MORDOĞAN – KÖSEDERE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (13 KM ORTA

11 Nisan 2024 , Perşembe

Kahvaltımızı yaptıktan sonra yaklaşık 20 dk. uzaklıktaki Eski Mordoğan’a geçip yürüyüşümüze başlıyoruz.Burada bulunan antik bir yoldan geçip rüzgar tribünlerinin arasından geçiyoruz ve sonrasında Mordoğan Göletine iniyoruz.Rotamız üzerindeki Eğlenhoca ve İnecik köylerini geçtikten sonra yürüyüşümüz Kösedere köyünde bitiriyoruz.Akşam yemeği sonrası Karaburun u geziyoruz.

3. Gün

KARABURUN – TEPEBOZ – YENİLİMAN (14 KM)

12 Nisan 2024 , Cuma

Kahvaltı sonrası kısa bir araç trasferi sonrası yürüyüş başlangıç noktasına gidiyoruz. Bölgedeki tepelerden  deniz manzaraları eşliğinde devam eden yürüyüşümüz.Yeniliman’a ulaşıyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası terkedilmiş bir rum köyü olan Sazak Köyü ne gidiyoruz. Köyü gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.

4. Gün

ERYTHRAİ ANTİK KENTİ GEZİSİ- İSTANBUL’A DÖNÜŞ

13 Nisan 2024 , Cumartesi

Kahvaltı ve odaların boşaltılması sonrası  balıkçı kasabası Ildırı’ya geçiyoruz. Burada bulunan Erythrai Antik Kenti ni beraber geziyoruz. Antik kent gezimiz sonrası İstanbul'a dönüş için hareket ediyoruz.

Bitiş
00:00 | E-5 Maltepe
00:03 | E-5 Maltepe ( Huzurevi )
00:05 | E-5 Piazza AVM önü
00:07 | Cevizli Köprüsü
00:08 | E-5 Soğanlık Metro
00:10 | E-5 Kartal
00:13 | E-5 Pendik
00:15 | Pendik Tersane köprüsü
00:18 | E-5 Tuzla Esenyalı Köprüsü
00:20 | E-5 Tuzla İçmeler köprüsü
00:23 | E-5 İŞBANKASI GENEL MÜDÜRLÜK
00:25 | E-5 Bayramoğlu Darıca
00:30 | E-5 Gebze Ballıkayalar Sapağı
01:30 | Özel Araç
23:00 | E-5 Bakırköy / Ömür Plaza
23:05 | Cevizlibağ
23:10 | Çağlayan
23:12 | Okmeydanı
23:15 | Mecidiyeköy / TEB Bankası önü
23:30 | KADIKÖY / Kadıköy Belediyesi karşısı Sarıyer Börek & Cafe önü)
23:40 | Göztepe
23:42 | Yenisahra
23:43 | Medical Park
23:45 | Kozyatağı (Carrefour)
23:48 | E-5 FSM Durağı
23:50 | E-5 Bostancı
23:53 | E-5 Altıntepe
23:55 | E-5 Kadir Has
23:57 | E-5 KÜÇÜKYALI
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Bileği saran su geçirmez bot, tozluk.  

Su geçirmez giysiler.

Sırt çantanızda; yedekleriniz ve varsa kullandığınız ilaçlar

Su mutlaka bulunmalı…

Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı Kulüp hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
10 Nisan Çarşamba

103 Gün Sonra Başlayacak


ETKİNLİK TAMAMLANDI
Kamp Alanları
Soru Cevap