Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü

BAYRAMDA GÜRCİSTAN, MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ

.

 

BAYRAMDA GÜRCİSTAN, SWANETİ, USHGULİ, MESTİA, QORULDİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

24-30 HAZİRAN CUMARTESİ-CUMA

İLETİŞİM - İSMAİL KILINÇ-05325868081

Ulaşım hizmetleri, Tursab A sınıfı Acente tarafından sağlanacaktır. 

Bu bir doğa sporu faaliyetidir. Paket tur değildir. Bölgenin paket turlar tarafından götürülmeyen, Shara buzuluna, Ushba buzulu ve şelalesine, Göller Bölgesi üzerinden 3.800 mt yükseliş vs. yürüyüş faaliyetleri yapılacaktır. Konaklama, içinde duş ve banyosu olan ikişer kişilik odalarda, otelde gerçekleştirilecektir. Otelin kahvaltısı ve akşam yemeği lezzetli ve zengindir.

UÇAK BİLET BİLGİLERİ

İSTANBUL HAVAALANI - RİZE ARTVİN HAVAALANI THY

GİDİŞ   24 HAZİRAN CUMARTESİ 2023 SAAT: 06:15 

DÖNÜŞ  30 HAZİRAN CUMARTESİ 2023 SAAT 20:05

SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI - RİZE ARTVİN HAVAALANI ANADOLU JET

GİDİŞ   24 HAZİRAN CUMARTESİ 2023 SAAT: 07:30

DÖNÜŞ  30 HAZİRAN CUMA 2023 SAAT 19:45

1. Gün

ARHAVİ MENÇURA ŞELALESİ, ZUGDUDİ, MESTİA

24 Haziran 2023 , Cumartesi

Sabah 09.00'da RİZE havaalanında buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla, (Lüks Mercedes) Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Arhavi Mençura Şelalesinde geç kahvaltı, brunch'ın ardından Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır geçiş işlemleri sonrası, Batum, Kabuleti ve Zugdudi şehirleri üzerinden yolculuğumuz devam ediyor.  Akşama doğru Mestia kasabasına varıyoruz.  Otele yerleşiyoruz. Uzun yol sonrası dinlenme zamanı

Konaklama

OTEL

2. Gün

USHBA DAĞI-BECHO KÖYÜ-MAZERİ VADİSİ, ŞELALELER

25 Haziran 2023 , Pazar

Kahvaltı sonrası görkemli Ushba Dağ'ının buzullarından akan sularla oluşan şelaleleri görmek için için yola çıkıyoruz. Becho köyünde aracımızdan ayrılıp muhteşem manzaralı Mazeri Vadisini takip ederek dere kıyısı ve orman içi patikalardan yürüyoruz. Rusya sınırına sıfır noktasında Ushba Dağının (4.710m.) güney zirvelerini görüyoruz. Şelale'ye ulaştıktan sonra aynı güzergahtan geri dönüyoruz.

Konaklama

OTEL

3. Gün

USHGULİ KÖYÜ, SHKHARA BUZULU

26 Haziran 2023 , Pazartesi

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile 2 bin 100 metreleik rakımıyla ''Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam merkezi'' özelliğine sahip Ushguli köyüne ulaşıyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde olan Ushguli köyü; neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evleri, Svan kuleleri ile hala ortaçağda yaşamaya devam ediyor.

Ushguli gezimize erken başlayacağız. Köy gezisi sonrası, 5.201 metre yüksekliği ile Kafkas dağlarının ikinci en yüksek zirvesine sahip ve heybetliyle bizi büyüleyecek Shkhara Dağı'nın eteklerindeki Buzul'lara yürüyeceğiz.

Bu yürüyüşümüz hafızalarımızda çok çok ayrı bir yer tutacak.

Konaklama

OTEL

4. Gün

MULAKHALİ, TVİBERİ BUZULU

27 Haziran 2023 , Salı

Yukarı Svaneti Bölgesi’nin büyük kasabalarından biri olan Mulakhi’ye gideceğiz. Buradan araçla patikaya ilerleyip Tviberi Nehri üzerinden buzula doğru yürüyüşe başlayacağız. Yaklaşık 6 km’lik yürüyüşün ardından 2310 m’deki Qvitlodi ve Tviberi buzullarına varacağız. Yol üzerinde Şelaleler, geçitler, mağaralar ve kale yıkıntılarından geçeceğiz. Tikhtingen Dağı (4618 m) ve hava izin verirse Kafkas Dağları’nı panoramik olarak görebileceğiz. 

5. Gün

QOURİLDİ GÖLLERİ

28 Haziran 2023 , Çarşamba

Bugünkü yürüyüşümüz Göller Bölgesine olacak. Qoruldi Gölü ve diğer küçük göller, yürüyüş yolu ve bölge muhteşem manzaralara sahip. Bu rotada yükselme çok ve uzun bir yürüyüş parkuru var. Daha kısa yürüyecek arkadaşlarımız ile Yürüyüş Bölgesinin en sert çıkışını, kiralayacağımız 4x4 araçlarla geçeceğiz.

Konaklama

OTEL

6. Gün

ZURULDİ DAĞI TELEFERİK

29 Haziran 2023 , Perşembe

Bugün biraz daha az hareketli ve biraz keyif günü.  Dileyen Müze'yi gezebilir. Mestia’dan aracımızla Hatsvali’ye gideceğiz. Buradan teleferikle Zuruldi Dağı’na (2340 m) çıkacağız. Dağdaki tesislerde Kafkas dağlarının mükemmel panoramasının tadını doyasıya çıkarağız. Ushba dağının görkemli zirvesini seyredeceğiz. İki tarafımızda derin vadiler, ötesinde yüksek dağların manzarası ile 10 km'lik bir rotadan Televizyon kuleleri bölgesine yürüyeceğiz. Dileyen Mestia kasabasında kalıp kasabanın keyfini çıkartabilir. 

Akşam yemeğimizi birlikte kararlaştıracağız, yerel müzik ve dans eşliğinde olacak. 

Konaklama

OTEL

7. Gün

BATUM

30 Haziran 2023 , Cuma

Erken kahvaltı sonrası, dönüş yolundayız. 5-6 saat süren yolculuktan sonra Batum şehrine ulaşıyoruz. Küçük bir şehir turundan sonra sınırı geçip Rize Havaalanına doğru yola devam ediyoruz. En geç akşam 19.45 uçağına yetişiyoruz. 

Bitiş
Araçsız Etkinlik

Maliyete Dahil Olanlar

Maliyet bedeli , Külüp Üyesi 420 USD, Web üyeleri 430 USD
• 6 Gece Otel Konaklama (2 kişilik odalar))
• Rize Artvin Havaalanı - Mestia ve Mestia - Rize Artvin Havaalanı tüm ana ve ara Transferler 
• 6 gün Kahvaltı, 3 akşam yemeği
• Rehberlik
• Acente ve Sigorta giderleri

Maliyete Dahil Olmayanlar

İstanbul – Rize – İstanbul arası uçak bileti
• 1. Gün kahvaltı, Mestia ilk ve son 2 gün akşam yemeği, ekstra yiyecek ve içecekler

• Aracımızın gidemeyeceği güzergahlar için kiralanacak araç bedelleri 
• Dâhil olan hizmetlerde belirtilmeyen harcamalar ve kişisel masraflar

• Yurtdışı Çıkış Harcı

Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Bileği saran su geçirmez bot, tozluk.  

Su geçirmez giysiler.

Sırt çantanızda; yedekleriniz ve varsa kullandığınız ilaçlar

Su mutlaka bulunmalı…

Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

Uyarılar

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
24 Haziran Cumartesi


Limit : 30 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 420

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİĞE KATIL
Soru Cevap