Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği

KABAKOZ KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE DENİZ KEYFİ

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdrlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağclık Federasyonu'nun yayımladğı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

KABAKOZ KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE DENİZ KEYFİ

5 TEMMUZ PAZAR

Parkur ZorluğuKOLAY

Parkur Uzunluğu: 10 KM

Yürüyüş Lideri: Esat Çoban-05353243217,Mehmet İbrişim

BU ETKİNLİĞE KATILIMCILAR ÖZEL ARAÇLARI İLE KATILABİLİRLER TOPLU ULAŞIM BİRAZ ZOR OLUYOR.

 Yürüyüşümüz 10 km kolay yürüyüş olacak. 

Yürüyüşümüze Kabakoz Köyü'nden başlayacağız yürüyüşümüzü yapıp daha sonra Kabakoz'un güzel koylarından birinde denize girip dinlenip yine Kabakoz köyüne döneceğiz. Denize girmek isteyenler mayo, şort ve havlularını unutmasın. 

Kabakoz Köyü İstanbul'un ilçelerinden olan Şile'nin köylerinden biridir. İstanbul'a mesafesi İstanbul-Şile otoyolundan yaklaşık 70 km'dir. Köy geçimini odunculuk ve turizm ile sağlar. Rakımı ortalama 20 metre olan köyün bir büyük plajı ve onlarca küçük koyu mevcuttur. 

Ulaşım ve Buluşma bilgileri:

11:00'de Kabakoz Köy Kahvesinde buluşuyoruz. Yanımıza aldığımız kahvaltılıklarımızla kahvaltımızı yapıp 12:00'de yürüyüşümüze başlıyoruz.

NOT: Gideceğimiz yer Rİva Kabakoz plajı  değil Şile Kabakoz plajı

Kabakoz köyüne toplu ulaşım ile gelmek biraz zor, Üsküdar'dan otobüs kaldıyor fakat Kabakoz köyüne varması1,5-2 saat sürüyor . Etkinlikten 1 gün önce whattsap gurubu kuracağız. Buradan birbirleri ile yakın mesafede oturanlar anlaşarak yürüyüş noktasına beraber gelebilirler. İsterlerse araç masraflarını paylaşabilirler iki taraf içinde güzel olur.

Mutlaka yanınızda maskeniz ve el dezenfektanınız olsun.

Yürüyüşlerde  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.

18 Yaş altı katılımcılar ebebeynleri ile etkinliğe katılabilirler.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

ETKİNLİĞİMİZE KESİN OLARAK GELECEKLER KAYIT YAPTIRSIN LÜTFEN KONTENJAN DIŞI KATILIMCI KABUL EDİLMEYECEĞİNDEN DOLAYI GELMEK İSTEYENLER YEDEKTE KALMASIN.

Öğle Yemeği :

Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz.Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

UYARILAR:   

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini  bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.     

* Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.     

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

Araçsız Etkinlik
Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
5 Temmuz Pazar

390 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 25 Kişi
Kalan : 0 Kişi
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Soru Cevap