ESKİKARAAĞAÇ-ULUABAT GÖLÜ-GÖLYAZI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

ESKİKARAAĞAÇ-ULUABAT GÖLÜ-GÖLYAZI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

8 KASIM PAZAR

Yürüyüş Lideri: Esat Çoban- 05353243217

 Bursa-Balıkesir yolundaki ULUABAT gölü kıyılarında iki köy arasında 14 km. yürüyeceğiz. Damları ve telefon direklerini leylek yuvalarının süslediği Eskikaraağaç köyü ilk durağımız, Göl kıyısında yarımada şeklinde çok güzel bir köy. Kuş gözleme kulesinden göldeki kuşları izleyeceğiz.  Köyde çay, kahve, ihtiyaç molasından sonra Gölyazı köyüne doğru yürümeye başlıyoruz. Gölyazı köyünün muhteşem göl manzarası ve antik ortamında keyifli zaman geçirip,organik köy ürünleri alacağız, Uluabat gölü 150 kilometrekareye yayılmış, içinde 5 tane adası olan büyük bir göl ve kuş cennetidir. Yürüyüşe katılmak istemeyenler köylerde vakit geçirebilir.

Program:

Günün erken saatlerinde yola çıkıp, körfezi geçerken feribotta kendi getirdiklerimizle kahvaltımızı yapıyoruz. Feribotta tost, poğaça, içecek vs. satılıyor.

11:00 Uluabat gölü kıyısındaki Eskikaraagaç köyüne variyoruz. Göl kıyısındaki bu şirin köyü gezip, elektrik direkleri üzerine yuva yapmış leylekleri fotoğraflayacağız. Çay, kahve ve sohpetten sonra göl boyunca yürüyüşe başlıyoruz, alçak tepeler ve vadilerden geçerek nefis göl manzaralarını ve göl kuşlarını fotoğraflıyoruz.

16:00 Beş saatlik bir yürüyüşten sonra göl kıyısında şirin bir köy olan Gölyazı köyüne varıyoruz. Antik adı Apollonia olan Gölyazı köyü , Bizans’ın son imparatoru Aleksios Komneneo tarafindan 11. yüzyılda kurulmuş, çevresinde çok güçlü kale duvarları inşa edilmiştir. Kale 1327 yılında Osmanlı’lar tarafından alınmıştır. Kale duvarları kalıntıları hala mevcuttur, ünlü ağlayan çınarın hikayesini de okuyacağız. Köyde akşam yemeğimizi yiyip, köy içinde geziniyoruz.

 19:00 İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Gemlik'ten geçerek, köfteci Yusuf'un ucuz ve lezzetli köftesinden de tadabiliriz. Feribot kuyruğuna bağlı olarak saat 23:00 civarı İstanbul'dayız.

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI
1- Araçlarda kesinlikle maske takılacaktır.
2- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
3- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.

4- Araçlarda  kapasitenin %50’si kadar  yolcu olacak.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

18 Yaş altı katılımcılar ebeveynleri ile etkinliğe katılabilirler.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

UYARILAR:  

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİNİN DERNEK ÜYELERİ 120 TL WEB ÜYELERİ 130 TL CİVARI OLACAĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR 

Araç Durakları
6.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.50 Sait Çiftçi 
7.00 
Kadıköy (Belediye karşısı Kayacanlar Börekçisi)
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı 

7.17 E-5 Bostancı

7.20 E-5 Maltepe

7.25 E-5 Kartal 

7.35 E-5 Pendik

        E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!...
 

Araçsız Etkinlik
Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
8 Kasım Pazar

72 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 19 Kişi
Kalan : 0 Kişi
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Hata ile karşılaşırsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz