Aksayan yönler...

Sevgili Yudosklular ;

Daha öncede Karadeniz gezisine katılmıştım. Çıtanın hep yüksek olacağını düşünerek bayramda güneye Yudoskla gitmeye karar verdim.

Farklı araçla ilhak ettiğim gezide gözüme çarpanlar ;

İstanbul'dan gelen arkadaşların bindiği otobüsün sağlıklı olmadığını, kasabalarda bile kullanılması sona gelmiş aracın tercih edilmesinine şaşırdım. Farklı araçla gittiğim için kendimi şanslı kabul ettim.

Seçilen " rüya " pansiyon da üstüne tüy dikmek oldu. Odaların geçmiş yıllardaki asker koğuşundan farklı olmaması beni şaşırttı. Aslında kendime layık görmediğim bir ortamdı. Temizlik desen evlere şenlik. Denize gitmek içi 15 dk yürümek gerekiyor. Yani lokasyonda isabetsiz. Açıkçası üzüldüm. Yudosk güvencesiyle katıldığım gezi bende hayal kırıklığı yarattı. Yanlış anlaşılmasın ama ticari kokuların ağır bastığı temiz oksijen solumanın eksikliği var gibiydi...Elbette herşey kötü değildi.

Hep duyarım. Üye sayımız şu kadar arttı diye. Nicelik olarak doğru olabilir ama nitelik olarak olmayabilir. Nitelikli insan sayısı azalırsa kan kaybı çabuk olur diye düşünüyorum. Derneğin çok içinde olan, aktivitelere fazla katılan birisi değilim. Ama gerek yaşım, gerek deneyimlerim ve gözlemlerim bu yazıyı yazma sebebimdir...

İyi bir noktaya gelmiş olan derneğin; ticari kaygı taşımayan, paylaşımcı bir gurup dediği romantik söylemlerden uzaklaşıp daha profosyenel daha günü kavrayıcı olması lazım. Yani ; emeğinin karşılığını insanlar, rehberler almalı. Bundan kaçınmamalı. Yapılacak organizasyonlar, rezervasyonlar dernek yönetimince oluşturulacak sekreterya tarafından yapılabilmeli. Teklifler alınmalı v.s...

Umarım Sönmez hocam bana kızmaz. Tüm gezi boyunca bir kez " Yudosk " adını hocam başta olmak üzere telaffuz edeni duymadım. Şişirilmiş egolar, ne oldumlar...Bizim toplumsal hastalığımız olsa gerek.

Yazı karamsar bir ortam yaratıyor diye düşünmemek lazım. Bunlar bana ait ifade ve yorumlar. Her söylediğim doğrudur diyemem. Ama dernek bünyesinde buna benzer tartışmaların olması, derneğin geleceği açısından isabetli olur diye düşünüyorum. Aksi halde bölünme, küçülme  ve kalite konusunda sıkıntılar yaşanabilir.

Saygı ve sevgilerimle© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü