ZONGULDAK GÜMELİ 4112 YAŞINDAKİ PORSUK AĞACINI ZİYARET

Etkinlik Türü YÜRÜYÜŞ ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 01.10.2016 Etkinlik Süresi 1 GECE 2 GÜN Katılımcı Limiti 18 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

ZONGULDAK GÜMELİ 4112 YAŞINDAKİ PORSUK AĞACINI ZİYARET ( YAYLA EVİ KONAKLAMA )

Bir ağaç düşünün, gölgesinde oturduğunuzda sizi tarihin ilk çağlarına kadar götürsün. Dili olsa, konuşsa bilirsiniz ki tarihi yeniden yazdırır. Fotoğraflarda gördüğünüz porsuk ağacı 4112 yaşında. Türkiye'nin en yaşlı ağacı ve dünyada bilinen en yaşlı 5 ağaçtan birisi. Porsuk ağaçlarının bir önemli özelliği ise eski çağlardan beri hayata yeniden tutunmanın simgesi olmaları. Ağacın yaşı çevresindeki yıllık halkalar sayılarak tespit edildi.

 

 

Cumartesi sabah 07:00 de İncirli'den hareket ediyoruz. Saat 12 civarında Gümeliye ulaşıyoruz. Buradan kamp yapacağımız Bölüklü Yaylasına gidip kampımzı kuruyoruz. Burada 5 - 6 km lik doğa yürüyüşleri bizi bekliyor. Akşam hazırlıklarının ardından hep birlikte yemeğimizi yiyip kamp ateşimiz etrafında eğlenceye dalıyoruz. Ertesi gün erkenden 8 km uzaklıktaki Anıt ağacımızı ziyaret ediyoruz. Saat 15:00 gibi kampımızı toplayıp erken saatlerde İstanbul da olmaya çalışacağız.

Kamp ve yürüyüş için önerilen malzemeler:
Yayla Evinde 2 oda 1 salonumuz bulundugu icin Mat, Uyku Tulumu kullanacağız.

Ocak, Baton, kafa Feneri, boğazlı rahat bir ayakkabı, rahat mevsim koşullarına göre pantolon, polar Ceket, yağmurluk, şapka, güneş gözlüğü, yedek ayakkabı, gölette ve şelalede serinlemek isteyenler için mayo,havlu vb.gibi malzemeler, kişisel eşyalarınız ve varsa düzenli kullandığınız ilaçlar.

Ayrıca Doğada ayak izimizden başka bir iz bırakmak istemediğimizden, herkesin kendine ait tabak, çatal, kaşık, bıçak, bardak (Plastik ya da kağıt olmayan)  gibi malzemeleri de yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.

Faaliyetlerimiz ve duyurularımız ticari amaçlı olmayıp gönüllülük ve masraf paylaşımı esasına dayanır, etkinlikler bireysel faaliyetler kapsamında olup herkes kendi sorumluluğundadır. Grubumuzun en önemli özelliği, katılımcıların konfor ve hizmet arayışı içinde değil, her koşulda keyif almaya niyetli olmasıdır. Grup uyumuna maksimum düzeyde özen göstermek esastır.

Faaliyet Sorumlusu Erol GEYGEL:  0 545 658 48 73 

Araç Durakları

7.00 İncirli Alfemo
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.20 Yıldız Sait Çiftçi
7.30 Kadıköy EVLENDİRME
7.35 E-5 Göztepe
7.40 E-5 Kozyatağı

    E 5 ve üzerideki duraklar.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü