YUNAN ADALARI'NA MAVİ YOLCULUK (2016/1) BB

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 12.06.2016 Etkinlik Süresi 7 GECE- 8 GÜN Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 2 Konum

 

 

Yunan Adaları Mavi Yolculuk

(12-19 Haziran 2016)

Egenin mavi sularında lüks bir gulet ile Yunan Adaları’nı keşfe gidiyoruz.

 Tekne, Barbaros Yatçılığın en lüks ve büyük teknelerinden biri. 40 metre uzunluğunda, 4 katlı,16 kabinli ve 36 kişilik kapasiteli bir gulet. Başka teknelerdeki gibi dalgadan ve sarsıntıdan etkilenmeyeceksiniz. Büyük olduğu için herkesin yeterince rahat edebileceği dinlenme ve keyif alanları mevcut. Kabinlerde klima, duş tuvalet, saç kurutma makinesi, havlu ve nevresimler var. Linkten ayrıntılara ve fotoğraflara bakabilirsiniz. http://www.barbarosyachting.com.tr/Gulet-Yat-Tekne/bb.html Bu mavi yolculukta bir teknede aradığınız konforu ve keyfi bulacaksınız.

 Programın 2 gecesi (ilk ve son akşam) Bodrum’da, 5 gecesi en şirin Yunan Adaları’nda geçiyor.

 Teknede her gün 3 öğün yemek ve 5 çayı servisi yapılıyor.  Yemekler lezzetli, çeşitli  ve bol miktarda. Aşçısı çok başarılı! 

Ama bu güzel yemeklerin yanında, yunan adalarındaki muhteşem yavru karideslerin, ızgara edilmiş ahtapotların, kalamarların, midyelerin, uzonun ve biraların tadına bakmayı tercih edebilirsiniz.

Gündüzleri Yunan Adaları’nda denizin tadını çıkarabilir, adaların tarihi ve turistik yerlerini ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz. Geceleri her gün ayrı bir adada Yunan Gece hayatına katılabilir,  sakin koylarda tekne eğlencesi yapabilir, canlı müzik yapabilir, dilek feneri uçurabilir ve güvertede uyuyabilirsiniz.

 Tekneye yerleşme 12.06.2016 tarihinde, saat 15:30 dan itibaren, Bodrum limanından teknenin ayrılışı 13.06.2016  günü sabah saatlerinde. Dönüş ise 18.06.2016’de öğleden sonra. Tekneden ayrılış 19.06.2016 günü saat 10:30’dan itibaren. Bodrum’a geliş ve dönüşlerinizi buna göre kendiniz yarlayabilirsiniz.

 

1.Gün: BODRUM Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.

 

 

2.Gün: KOS ( İSTANKÖY ) Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Kos Adası'na hareket edilir. Limana çok yakın olan Lambi Plajı'nda kısa bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan biridir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır.

3.Gün: PSERİMOS – LEROS Sabah erken saatlerde kahvaltı ve yüzme molası için Pserimos Adası’na doğru yola çıkılır. Daha sonra derin yarları, birçok koy ve köyü ile dağlık, yeşil, güzel bir ada olan Leros’a hareket edilir. Xerokampos'da öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Lakki Limanı veya doğudaki Agia Yat Limanı’na giriş yapılır. Adanın merkezi olan Platonos dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri ile gezinti için oldukça keyifli bir bölgedir. Platanos’tan 300 basamak çıkarak Leros Kalesi’ni görebilirsiniz! Kiralayacağınız bir bisikletle veya yaya olarak adayı keşfe çıkabilirsiniz.

4.Gün: PATMOS Erken saatlerde küçük ama en iyi bilinen Yunan Adaları’ndan birisi olan Patmos Adası’na doğru hareket edilir. Ada çevresindeki müsait koylardan birinde yüzme molası verilir. Patmos, İncil’in son bölümünün (Vahiy) Aziz John tarafından yazıldığı ve bu nedenle Ege’nin Kudüs’ü olarak tanınan bir yerdir. Şehir merkezine hâkim bir tepedeki Aziz John Manastırı, Kariye (Chora) Köyü ve aslında bütün ada adeta inanç ve bağlılığın sembolü gibidir. Mitolojiye göre Patmos, Zeus’un avcılık ve genç kadınların tanrıçası olan kızı Artemis’e hediyesiydi. Antik dönemde Artemis’e ibadet ediliyordu. Aziz John Manastırı onun tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Kahvaltıdan sonra manastırlara doğru bir gezi yapılabilir. Akşam yemeği ve geceleme yine burada gerçekleştirilir.

 

5. Gün: LİPSİ Lipsi Adası’na hareket edilir. Lipsi’nin önündeki küçük adalardan herhangi birinde yüzme molası verilir. Lipsi’de Platis Giolis gibi birçok kristal mavisi sulara sahip plajlar mevcuttur.

 Beyaz evleri, birçok kafeterya, taverna ve restoranların bulunduğu güzel bir meydanı olan şehir merkezi, adada bulunan küçük doğal limanda yer almaktadır. Catopanaghia ( 7. yy ) ve Panopanaghia ( 15. yy ) kiliseleri görülmeye değerdir.

 

6. Gün: KALİMNOS ( KİLİMLİ ) Adanın çevresinde güzel bir koyda yüzme molası verilir. Öğleden sonra adanın merkezi olan Pothia Limanı’na girilir. Yüzyıllardır ada halkının geçimini süngercilikle sağladığı bu adada Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi güzel plajlar bulunmaktadır

7. Gün: AKVARYUM – BODRUM Gümrük işlemleri için Türkiye’ye giriş yapılır. Daha sonra yüzme molası, cam gibi denizinde yüzerken balıkların size eşlik edeceği Akvaryum koyunda verilir. Akşam yemeği ve son geceleme Bodrum Limanı’nda yapılır.

8. Gün: BODRUM Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Not: Yunanistan AB üyesi olduğundan, Schengen vizesi gerekmektedir. Vize istenirse yat firması ücret karşılığında bu hizmeti sağlamaktadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.  Pasaport geçerlilik süresi tur tarihinde en az 6 ay geçerli olmalıdır.
Teknede içecekler (alkollü veya alkolsüz içecekler)makul fiyatta olup yolculuk boyunca dışarıdan içecek temini kabul edilmemektedir.

Deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir.

 

FİYAT DETAYLARI

1- Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.  Kabinler double bed(çift kişilik), single bed (2 veya 3 kişilik )olarak dizayn edilmiştir. Saat 5 de çay,kahve ve bisküvi / kek ikramı vardır. 

2- Fiyat Yudosk web üyelerine 1.500- TL, resmi üyelerine 1.450.-TL dir.

3- Tek kişi farkı % 60’tır.

4-Turlarımızda çocuk indirimi uygulanmamaktadır. 12 yaş altı çocuklar turlara kabul edilmemektedir.

4- Bodrum limanına ulaşım herkes kendi imkanları ile yapacaktır.

Lütfen Yudosk web sayfasında yer alan Genel Uyarı Metni'ni okuyunuz ve konfor beklentilerinizi buna göre ayarlayınız.

Bu gezi TÜRSAB A Grubu 6832 Belge Numaralı Acenteyle (Barbaros Turizm Yatçılık İnş. İth. İhr. Ve Tic A.Ş.) yapılacaktır... 

Not: Yunanistan AB üyesi olduğundan, Schengen vizesi gerekmektedir. Vize istenirse yat firması ücret karşılığında bu hizmeti sağlamaktadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.  Pasaport geçerlilik süresi tur tarihinde en az 6 ay geçerli olmalıdır.
 

Yudosk'a özel fiyatlarla gerçekleştirilecek turumuza ilişkin tüm sorularınız için organizasyon sorumlumuz Sn. Yasemin Barış  ile irtibata geçiniz.

Yasemin Barış 0 532 487 84 66  yaseminbaris1@hotmail.com

 

 

 

 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü