YUNAN ADALARI’NDA MAVİ YOLCULUK (2016/2) B&B

Bodrum, Kos, Nisyros,Simi,Rodos,Datça,Kargı,İnceburun,Palamutbükü, Knidos, Karada, Poyraz Limanı, Bodrum
Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 04.09.2016 Etkinlik Süresi 7 GECE - 8 GÜN Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

Yunan Adaları Mavi Yolculuk (04-11 Eylül 2016)

 

Ege'nin mavi sularında lüks bir gulet ile Güney  Yunan Adaları’nı keşfe gidiyoruz.

Tekne, Barbaros Yatçılığın en lüks ve büyük teknelerinden biri. 40 metre uzunluğunda, 4 katlı,16 kabinli ve 36 kişilik kapasiteli bir gulet. Başka teknelerdeki gibi dalgadan ve sarsıntıdan etkilenmeyeceksiniz. Büyük olduğu için herkesin yeterince rahat edebileceği dinlenme ve keyif alanları mevcut. Kabinlerde klima, duş tuvalet, saç kurutma makinesi, havlu ve nevresimler var. Linkten ayrıntılara ve fotoğraflara bakabilirsiniz. http://www.barbarosyachting.com.tr/Gulet-Yat-Tekne/bb.html Bu mavi yolculukta bir teknede aradığınız konforu ve keyfi bulacaksınız.

Programın 2 gecesi (ilk ve son akşam) Bodrum’da, 3 gecesi en güzel Yunan Adaları’nda  2 gecesi Datça civarında geçiyor.

Teknede her gün 3 öğün yemek ve 5 çayı servisi yapılıyor.  Yemekler lezzetli, çeşitli ve bol miktarda. Aşçısı çok başarılı! 

Ama bu güzel yemeklerin yanında, yunan adalarındaki muhteşem yavru karideslerin, ızgara edilmiş ahtapotların, kalamarların, midyelerin, uzonun ve biraların tadına bakmayı tercih edebilirsiniz.

Gündüzleri Yunan Adaları’nda denizin tadını çıkarabilir, adaların tarihi ve turistik yerlerini ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz. Geceleri her gün ayrı bir adada Yunan Gece hayatına katılabilir, sakin koylarda tekne eğlencesi yapabilir, canlı müzik yapabilir, dilek feneri uçurabilir ve güvertede uyuyabilirsiniz.

Tekneye yerleşme 04.09.2016 tarihinde, saat 15:30 dan itibaren, Bodrum limanından teknenin ayrılışı 05.09.2016  günü sabah saatlerinde. Dönüş ise 10.09.2016’de öğleden sonra. Tekneden ayrılış 11.09.2016 günü saat 10:30’dan itibaren. Bodrum’a geliş ve dönüşlerinizi buna göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.

PROGRAM

1. Gün: BODRUM Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.

 

2. Gün: KOS ( İSTANKÖY ) Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Kos Adası'na hareket edilir. Limana çok yakın olan Lambi Plajı'nda kısa bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan biridir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır.

 

3. Gün: NİSYROS ( İNCİRLİ ) – SYMİ ( SÖMBEKİ ) Günün erken saatlerinde Nisyros adasına hareket edilir. Yolda Giali adasında kısa bir yüzme molası verilir. Nisyros'un 1422'de patlayan yanardağı hala aktiftir. Kraterin kıyısındaki Nikea Köyü mozaikli bir meydan ve bembeyaz sokaklardan oluşur. Opsiyonel tura katılarak hâlâ aktif olan ve yeraltında kaynayan gazların gözlemlenebildiği krater çevresini gezmek mümkündür. 

Symi Adası’na yakın bir koyda verilen öğle yemeği ve yüzme molasının ardından, akşama doğru Symi Limanı’na girilir. Neo-klasik döneme ait sıralanmış evleri olan sahili ve daha iç kısımlardaki mahalleleri, çam ve meşe ormanlarının bolca olduğu koylarıyla bir doğaharikası olan Symi Adası’na bayılacaksınız.

4. Gün: RODOS Sabah erken saatlerde 12 Adalar Grubu’nun en büyük yüzölçümüne sahip adası olan Rodos'a hareket edilir. Avrupa’daki en iyi korunmuş ve en büyük Ortaçağ şehrine sahip olması, ayrıca yıl boyu ortalama 300 gün güneş görmesi sebebiyle oldukça popüler bir tatil merkezidir. Hala 12 metre kalınlığındaki surlarla çevrili durumdaki bu eski Ortaçağ Kenti’nin dar ve taş döşemeli sokaklarında yapılan bir yürüyüş insana Ortaçağ'a geri gitmiş hissi verir. Ayrıca Rodos'un meşhur gece hayatına da bir göz atma şansınız olacaktır.

5. Gün: DATÇA – KARGI Güne Datça’ya doğru hareket ile başlanır. Türkiye’ye giriş Datça gümrüğünden yapılır. Datça, M.Ö. VII yy. da Ege adalarından gelerek Ionia’nın güney kıyılarına yerleşen Dorlar tarafından kurulmuştur. Rutubetsiz ve bol oksijenli bir havaya sahiptir. Tarihçi Strabon "Tanrı yarattığı kulun uzun ömürlü olmasını isterse Datça Yarımadası’na bırakır." sözünü boşuna söylememiştir. Anlatılanlara göre 500 yıl önce İspanyol korsanlar Datça'nın açıklarından geçerken, gemideki cüzzamlı hastaları Sarı Liman Koyu’na bırakmışlar, ölüme terk edilen cüzzamlılar Datça'nın havası sayesinde iyileşmişlerdir. Datça Limanı’nda bir yürüyüş yapabilirsiniz. Son durağımız Kargı olacaktır.

6. Gün: İNCEBURUN – PALAMUTBÜKÜ – KNİDOS Güne İnceburun’a hareket ile başlanır. Kahvaltı ve yüzme molası burada yapılır. Arkasından öğle yemeği ve yüzme molası için Palamutbükü’ne geçilir. Akşam yemeği ve geceleme Knidos Limanı’nda yapılır. Knidos; bilim, mimarlık ve sanatta gelişmiş bir kentti. Şehirdeki kalıntıları görmek için sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

7. Gün: KARAADA – POYRAZ LİMANI – BODRUM Erken saatlerde Karaada’ya doğru hareket edilir. Kahvaltı ve yüzme molası Poyraz Limanı’nda verilir. Burası adanın Güney tarafına bakan, turkuaz rengi sulara sahip çok güzel bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na dönüş yapılır.

8. Gün: BODRUM Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Not: Yunanistan AB üyesi olduğundan, Schengen vizesi gerekmektedir. Vize istenirse yat firması ücret karşılığında bu hizmeti sağlamaktadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.  

Pasaport geçerlilik süresi tur tarihinde en az 6 ay geçerli olmalıdır.

Teknede içecekler (alkollü veya alkolsüz içecekler)makul fiyatta olup yolculuk boyunca dışarıdan içecek temini kabul edilmemektedir.

Deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir. Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir.

 

FİYAT DETAYLARI

1- Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.  Kabinler double bed(çift kişilik), single bed (2 veya 3 kişilik )olarak dizayn edilmiştir. Saat 5 de çay,kahve ve bisküvi / kek ikramı vardır. 

2- Fiyat Yudosk web üyelerine 1.750.- TL, resmi üyelerine 1.700.-TL dir.

3- Tek kişi farkı % 60’tır.

4-Turlarımızda çocuk indirimi uygulanmamaktadır. 12 yaş altı çocuklar turlara kabul edilmemektedir.

4- Bodrum limanına ulaşım herkes kendi imkanları ile yapacaktır.

Lütfen Yudosk web sayfasında yer alan Genel Uyarı Metni'ni okuyunuz ve konfor beklentilerinizi buna göre ayarlayınız.

Bu gezi TÜRSAB A Grubu 6832 Belge Numaralı Acenteyle (Barbaros Turizm Yatçılık İnş. İth. İhr. Ve Tic A.Ş.) yapılacaktır... 

Not: Yunanistan AB üyesi olduğundan, Schengen vizesi gerekmektedir. Vize istenirse yat firması ücret karşılığında bu hizmeti sağlamaktadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.  Pasaport geçerlilik süresi tur tarihinde en az 6 ay geçerli olmalıdır.

Teknede içecekler (alkollü veya alkolsüz içecekler)makul fiyatta olup yolculuk boyunca dışarıdan içecek temini kabul edilmemektedir.


Deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir.

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü