YILBAŞINDA KAPADOKYA

Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 28.12.2018 Etkinlik Süresi 4 GÜN-3 GECE Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 3 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum NEVŞEHİR

YILBAŞINDA KAPADOKYA 

29-30-31 Aralık-01 Ocak tarihleri arasında, sizler için keyifli bir KAPADOKYA TURU planladık.

KİNG TRAVEL TURİZM GÜVENCESİYLE

28 ARALIK  2018 Cuma saat 22:00'den itibaren sizleri seçtiğiniz duraklardan alarak yola çıkıyoruz.

GEZİP, GÖRÜLECEK YERLER:

TUZ GÖLÜ,AKSARAY AĞAÇLI DİNLENME TESİSLERİ(KAHVALTI), SELİME KATEDRALİ, IHLARA VADİSİ,NARLIGÖL KRATER GÖLÜ, KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ,   UÇHİSAR KALE ETEĞİ PERİBACASI EVLER, GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ, ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI, PAŞABAĞLAR PERİBACALARI, ÜRGÜP,ASMALI KONAK, ÜRGÜP YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI, HAYAL VADİSİ, GÜVERCİNLİK VADİSİ MANZARA, GÖREME PANOROMA, ONİX ATELYESİ, MUSTAFAPAŞA KÖYÜ, AVANOS ÇÖMLEK ATÖLYELERİ, AVANOS GEZİSİ, HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ VE MÜZESİ 

PROGRAM :

 28 ARALIK CUMA

Saat 22.00 de seçmiş olduğunuz duraklardan sizleri alarak yolculuğumuza başlayacağız.

1.gün 29 ARALIK CUMARTESİ :

Sabah ilk durağımız olan Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerine varıyoruz.(Kahvaltı ekstra)

Kahvaltı sonrası,  Selime Manastırına varıyoruz rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz, ikinci durağımız olan  güvercinlikler ve Kaya Kiliselerinin bulunduğu Ihlara Vadisine gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında  Ağaç altı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Hava şartları el verirse vadi içinde yürüyüşümüzü devam ettirerek Belsırma Köyüne gideceğiz.

Belsirma küyünde Melendiz Çayı üzerinde olan restaurantda öğlen yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra)

Ihlara Vadisinde ki güzel gezintimizden sonra, Üçüncü Durağımız Narlıgöl krater gölüne yola çıkıyoruz .Burada verdiğimiz fotoğraf molası sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz.

Dördüncü Durağımız olan Nevşehir-Niğde Karayolu üzerinde. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı şehrinde gezimize devam edeceğiz.

Beşinci Durağımız ; Uçhisar kasabası ,  ismini güvercinlerden alan Güvercinlik vadisinin gezilmesi ve güvercinlere yem attıktan sonra Uçhisar Kalesi etrafında eşsiz bir manzara eşliğinde kaya oyma bir mekanda soba üzerinde kestane ve çay keyfi yapıyoruz.  Daha sonra Kapadokya bölgesine özel olan Onyx taşı  atölyesinde taşa nasıl şekil verildiğini  izleyeceğiz.

Yöresel lokantada akşam yemeğimizi yedikten sonra Otelimize geçeceğiz.

2.gün 30 ARALIK  PAZAR

İlk olarak katılımcılarımız ile film setlerine ev sahipliği yapan Asmalı Konağı gezeceğiz.İkinci durak olarak Turasan Şarap fabrikasını gezeceğiz. Ürgüp Gezimizi tamamladıktan sonra , üçüncü  durağımız olan Kapadokya’da görülmeden geçilmeyecek bir nokta olan, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarında durup , Kırmızı kayalardan oluşan silüeti ve arkasındaki muhteşem Erciyes Dağını da alarak fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Dördüncü durak olarak , sizi hayal gücünüz ile baş başa bırakacağımız Dervent( Hayal) Vadisine varıyoruz.

Öğlen Yemeğini birlikte kararlaştıracağız.(Ekstra)

Beşinci durağımız olan Nevşehir'in Avanos ilçesinde, Kızılırmak üzerindeki sallanan Asma köprüyü gezeceğiz.

Sonrasından Paşabağ – Keşişler Vadisini geçeceğiz. Vadi yamaçlarından akan sel sularının ve rüzgârın da şiddetli etkisiyle tüflü yapıların aşınması sonucunda meydana gelen bu oluşumların içlerine girip gezme ve fotoğraf çekme şansına sahip olacağız.

Paşabağ Gezimizin ardından Çanak Çömlek Galerisini gezeceğiz. 4000 yıllık bir gelenek olan, kırmızı toprağın usta ellerde şekillenişini çömlek yapımını izleyeceğiz ve grubumuzdan bir misafirimiz çömlek yapmayı deneyecektir.  İsteyen katılımcılarımız alış – veriş yapma şansına sahip olacaklar. Sonrasında Balon gezilerinin uğrak yeri olan çoğu tur firmasının gitmediği Aşk Vadisi’ne gideceğiz burada kısa bir yürüyüş yapma imkanına sahip olacağız.

Bölgede bulunan yöresel restaurant’dan akşam yemeğimizi alarak otelimize geçeceğiz.

Otelimizden kısa bir dinlenme molası vermemizin ardından isteyen katılımcılar ile Ürgüp gecelerine akacağız , doyasıya eğlenip gece sonunda tekrar otelimize dönüyoruz.(Ekstra)

3.gün 31 ARALIK PAZARTESİ

Kahvaltıyla başlayan Üçüncü gün ; Ürgüp’e 6 km uzaklıkta olan 924 nüfus mübadelesine kadar Ortodoks Rumlarının yaşadığı ve 700’e yakın taş konağın olduğu MustafaPaşa – Eski Rum Köyünü gezeceğiz.

Sonrasında Yöresel Ürünler Pazarını gezip, dileyen katılımcılarımız alış – verişlerini yapacaklar.Üçüncü durağımız olan , Göreme Panorama ve Göreme Açık hava müzesini ziyaret ediyoruz.(Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor)

Öğlen Yemeğimizi  alıyoruz.(Ekstra)

Sonrasında Nevşehir - Hacı Bektaş-i Veli Türbesi ve Müzesi’ni ve Ozanlar Parkı – Çilhane bölgesini gezerek turumuzu sonlandıracağız.

Otelimize geçip akşam yılbaşı yemeği ve eğlencesi için hazırlanmaya başlayacağız.

Yılbaşı yemeğimiz ve eğlencemiz Kapadokya’nın meşhur kaya oyma mekanlarından Uranos&Sarıkaya Restoran’ta olacaktır.Otel ile restorant arasındaki gidiş geliş transfer işlemi otobüs ile yapılacak olup programdan erken ayrılmak isteyen katılımcılarımız taksi (extra) ile otele geçebilirler.

Yemek ve eğlence programı,

 • Masalarda 15 çeşit serpme meze
 • Ara sıcaklar       ;Paçanga böreği,kızarmış sucuk,kavrulmuş kestane
 • Ana yemekler     ; Kuzu tandır ve kızarmış hindi ile iç pilav servisi
 • Tatlı ve meyveler; Baklava,mevsim meyveleri ve yılbaşı pastası
 • İçecekler             ; Yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve sıcak içecek servisi,yılbaşı pastası ile birlikte şampanya servisi.

Program Akışı,

 • 20.30  Saz ekibi eşliğinde fasıl
 • 21.30 Folklor gösterisi(Gaziantep yöresi,orta oyunu katılımlı,Artvin yöresi)
 • 22.50 Ara boşluk taksim
 • 23.00 Folklor gösterisi (Karadeniz yöresi,Roman havası)
 • 23.30 Katılımlı orta oyunu ve dans
 • 23.45 Kafkas yöresi ve final
 • 24.00 Yılbaşı pastası,şampanya servisi ve oryantal gösterisi
 • 00.30 Cd’den müzik yayını
 • 02.00 Kapanış

4.gün 01 OCAK SALI

Saat 10.00 da geç kahvaltı yaptıktan sonra saat 12.00 da otelden çıkış yapıp İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyacaktır.

ÖNEMLİ NOT:Müze ve Ören Yerleri Ücretli olacağı için katılımcıların Müze Kartı çıkarması faydalı olacaktır. Ayrıca Kapadokya bölgesi çok yoğun olması sebebi ile oradaki müze kartı satış noktalarında 2-3 saatlik sıra oluşmaktadır.

Programda gezilecek yerlerin sıralamasında şartlara değişiklik yapma hakkı rehberimizde bulunmaktadır.

 Fiyata Dahil Olanlar :

3 gece konaklama

3 Sabah Kahvaltısı (Otelde)

2 Akşam Yemeği (Dışarıda)

31.Aralık akşamı Yılbaşı yemeği ve  eğlence programı

4 Gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ulaşım bedelleri ve sigortalar.

Otelimiz,  http://usethotel.com

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Müze – Ören yeri giriş ücretleri

Yolculuk esnasında alınacak Yiyecek ve İçecekler

Öğlen Yemekleri

Otelde alınacak olan İçecekler

Akşam yemeklerinde alınacak Alkollü ve Alkolsüz İçecekler

30 Aralık Pazar akşamı Ürgüp eğlencesi

Not : Konaklama 2-3 kişilik odalarda olacaktır.Eşleştirme yapılarak konaklama yapılacaktır.

KATILIMCILARIN KONFOR BEKLENTİSİ OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

Fiyat : Resmi kulüp üyesi  820 TL,Resmi kulüp üyesi olmayan için 870 TL

ETKİNLİK TARİHİNE 8 GÜN KALA YAPILAN İPTAL DURUMUNDA KAPARO İADESİ YAPILAMAMAKTADIR.

Faaliyet sorumlusu : Tuncay Çiftoğlu- 0533 502 17 84

 Araç Durakları:
22:00 İncirli Ömür
22:20 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22.50 Kadıköy Belediye binası karşısı Kayacanlar Böreğin önü
23.00 Kozyatağı

23.10 Kartal Köprüsü

NOT : İSTANBUL DIŞI KONAKLAMALI ETKİNLİKLERDE İNDİ-BİNDİ SÜRESİNİ AZALTMAK İÇİN ARA DURAK  TERCİHİ YAPILAMAMAKTADIR.ISRAR EDİLMEMESİ RİCA OLUNUR.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü