YENİCE ŞEKER KANYONU-SAFRANBOLU GEZİSİ VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Tülay BAYAR Yürüyüş Lideri Tuncay ÇİFTOĞLU Etkinlik Türü Konaklamalı Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 07.12.2019 Etkinlik Süresi 2 GÜN- 1 GECE Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum

YENİCE ŞEKER KANYONU-SAFRANBOLU GEZİSİ ve DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

07-08 ARALIK CUMARTESİ-PAZAR

Yürüyüş Liderleri:Tülay Bayar -0(533)4340907,Tuncay Çiftoğlu

Karabük-Yenice yolu 3. kilometresinde bulunan Şeker Kanyonu, birçok doğa sporuna elverişli bir alandır. Şeker Mevkiinden başlayan kanyonun toplam uzunluğu 6.5 km. olup, 2 km.’sinden yol geçmektedir. Sonraki 4.5 km.’de ise yol ancak kanyoning yapmaya uygundur.  Kanyon yüksekliği 100 metreden başlayıp 250 metreye kadar yükselmektedir. Bu uzun alanda yer yer zorlu geçişler ve daralmalar olup, bazı yerlerde yüzmek zorunlu hale gelmektedir. Yürüyüş parkurları ile eşsiz doğa güzellikleri arasında Kanyon, bisiklet turu imkânı da sunmaktadır. Kanyonun kayalıkları, kaya tırmanışına da uygundur. Biz Aralık ayı programımızda Kanyonun içine girmeden üst tarafta yer alan parkurlarda yürüyüşümüzü yerel rehber eşliğinde yapacağız. Kuvvetle muhtemeldir ki bu büyüleyici doğa karşısında bahar aylarında bölgeyi tekrar ziyaret edip Kanyon içinde yürüyüşü de ajandamıza almak isteyeceğiz.

Yenice ormanları çadırlı kamp için elverişli olmakla birlikte, mevsim itibariyle hava koşulları kış dönemine göre olacağından, Şeker Kanyonu-Yenice turumuzda Ihlamur Teras Bungalow Konaklama Tesisinde konaklayacağız.

1.Gün: İstanbul-Safranbolu-Yenice (07.12.2019 Cumartesi)

Katılımcılarla İstanbul’da belirlenen noktalarda buluştuktan sonra, yaklaşık 410 km uzunluğunda olan ve 5 saat süren  bir yolculuk akabinde öğle saatlerinde Safranbolu’ya varıyoruz. Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir ilçesidir. Konumu Ankara'nın 231 km kuzeyinde ve Karabük ilçe merkezinin de 8 km kuzeyinde bulunmaktadır. Safranbolu şehir merkezi ve Karabük il merkezi birbirine yakındır. 

Tarihi Safranbolu evleri arasında keyifli bir gezi sonrasında, merkezde öğle yemeğimizi hep birlikte alıyoruz. Bölge yemekleri, Safranbolu tarihi yapıları kadar zengin; Peruhi, cevizli yayım, göbü, bükme, su simidi, kuyu kebabı, safranlı zerde ya da lokum ve ev baklavası gibi yöresel tatlar keşfetmemiz için bizi bekliyor. Yemek sonrası çevreyi ve tarihi Çarşı’yı gezmek ve alış-veriş yapmak isteyenler için 2 saat kadar serbest zaman.

Serbest zaman sonrasında, konaklama tesisine gitmek üzere yola koyulmadan önce, Tokatlı Kanyonu’nu en iyi izlenebileceği noktada, yerden 80 metre yükseklikte yapılmış Kristal Teras’ı ziyaret ediyoruz. Heyecan verici bir deneyim ile, tabanı dayanıklı kırılmaz camdan yapılmış olan 75 ton ağırlığı taşıyabilen bu Teras’ta, Tokatlı kanyonuna dair nefis fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kristal terastan ayrılıp, işletmesi Yenice Belediyesine ait olan Ihlamur Teras Bungalow Konaklama tesislerine hareket ediyoruz. Geceleme bungalow evlerde. Bu konaklama tesisinde bir restoran bulunmaktadır ve dileyen katılımcılar yemek hizmetlerinden alakart istifade edebilirler.

2.Gün: Yenice-İstanbul(08.12.2019 Pazar)

Ihlamur Teras Bungalow Konaklama Tesisinde sabah alacağımız serpme kahvaltı sonrasında Şeker Kanyonunda yaklaşık 15 km uzunluğunda bir yürüyüş yapacağız. Bilindiği üzere, Yenice ormanları barındırdığı yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle dikkat çeken, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından Acil Olarak Korunması Gereken 100 Sıcak Noktadan biri olarak nitelendirilmiştir ve Türkiye'nin en büyük ormanıdır. Takriben 4 saat sürebilecek bu muhteşem doğada yapacağımız yürüyüşün bitiminde, tesise tekrar dönerek odalarımızı boşaltıyoruz. İstanbul’a dönüş için Tesisten hareket saat 16:00’da olacaktır.

Tüm katılımcılarımızı alındıkları noktalara bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyat :

Resmi kulüp üyesi 270        TL

Site üyesi için   280     TL

Kapora ücreti 150 TL

 

Bu etkinlik 23 Kişiyi bulduğunda gerçekleştirilecektir.

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

ETKİNLİK TARİHİNE 7 GÜN KALA YAPILAN İPTAL DURUMUNDA KAPARO İADESİ YAPILAMAMAKTADIR.

KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYET 270-280 CİVARI OLACAĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR.

Fiyata Dahil Olanlar:

  • Ulaşım bedelleri.
  • Zorunlu seyahat sigortası.
  • Acenta maliyeti.
  • Pazar sabahı serpme kahvaltı
  • Konaklama

Fiyata Dahil Olmayanlar:

  • Cumartesi sabah kahvaltısı yapmamış olanlar için yolda tesiste alınacak kahvaltı
  • Cumartesi öğle Safranbolu’da yöresel yemekler(grup organizasyonu vardır)
  • Pazar yürüyüş sonrası yemek(konaklama tesisinde ya da yolda değerlendirilecektir)

Araç Durakları
6.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.50 Sait Çiftçi  (SABAH SAİT ÇİFTÇİ'DEN ALINIP AKŞAM ZİNCİRLİKUYU'DA BIRAKILACAKTIR)
7.00 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı 

 E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!... 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü