ULUDAĞ SAKLIGÖL YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik Türü Keşif Etkinlik Tarihi 10.09.2017 Etkinlik Süresi 6 SAAT Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BURSA

ULUDAĞ SAKLIGÖL YÜRÜYÜŞÜ

Bursa'ya hayat veren hemen yanı başımızdaki doğal güzellik abidesi Uludağ'ın zirvelerinde dolaşacağımız bu gezimizde aracımızla önce oteller bölgesi sonrasında ise Volfram madeni önüne kadar gidiyoruz, daha sonra 2 saatlik patika yoldan yürüyüş ile Uludağ meraklılarının bile çok bilmediği saklı göle ulaşıyoruz.2300 metreden baslayan yuruyusumuz 650 m rakımlı Saıtabat Selalesınde bıtıyor.
  

SAKLIGÖL

Saklıgöl, Uludağ Milli Parkı içerisinde, Buzul Devri’nde buzulların aşındırması sonucunda oluşan çukurlara suların dolması neticesinde oluşan 9 adet silk gölünden biridir. Göller Yöresi’nde bulununlar arasında olmayışı, birde yanına gidinceye kadar görülememesi gibi sebeplerden dolayı çok tanınan ve bilinen göl değildir. Dağcılar ve doğaseverler tarafından Saklıgöl ismiyle bilinir. 

SAİTABAT ŞELALESİ

Bursa'dan 20 kilometre uzaklıktaki Saitabat şelalesinin bulunduğu Güvercinlik köyüne Ankara yolu üzerindeki Kestel kavşağından sağa dönen yoldan ulaşılır. Çimento fabrikası yoluna girildiğinde yaklaşık 2 kilometre sonra Çimento Fabrikası hatıra ormanından sağa dönülür. Su tesislerinin yanından ilerleyen yol Derekızık köyüne çıkar. Derekızık mesire alanı yanındaki köprüden sola dönüldüğünde 3.5 kilometre sonra Saitabat şelalesinin döküldüğü kanyon ağzına varılır. Saitabat, çınar ağaçlarının gölgesinde Et-mangal ve alabalık lokantaları, Saitabat Köyü Kadınları Derneğinin açmış oldukları mekanda köy kahvaltısı amacıyla yaz aylarında hafta sonları özellikle Arap turistlerin akınına uğrar.Güvercinlik derenin üzerindeki kanyona düşen Saitabat Şelalesi, köy meydanında Saitabat Köyü Kadınları Derneği'nin hemen altındadır.

 

Kahvaltı : Bir köy kahvesinde yanınızda getrirdiklerinizi yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği : Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

Akşam Yemeği: Duruma göre birlikte değerlendiririz.

Faaliyet Sorumlusu: Erol GEYGEL : 0 545 658 48 73  Murat Dürüst : 0 533 366 86 67

NOT :     *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.            

              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.            

              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.           

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.                  

              * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Orman içi geçişler , patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.          

              * Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.

ARAÇ DURAKLARI :
06:30 İncirli Alfemo
06:45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
06:55 Yıldız Sait Çiftçi
07.10 Kadıköy Evlendirme
07.15 E-5 Göztepe
07.20 E-5 Kozyatağı
.....  E-5 üzeri Bostancı, Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen durakları zamanından en az 5 dk önce geliniz.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü