TEMEL KIŞ DAĞCILIĞI EĞİTİMİ

Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 08.12.2012 Etkinlik Süresi 1 GÜN SEMİNER 2 GÜN UYGULAMA KAMPI Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 1 Konum

Dağcılık, Kampçılık ve Doğa Sporları ile ilgilenenler için düzenlediğimiz eğitimler kapsamında, Temel Dağcılık Eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz ve dağcılık deneyimi olan herkes için Temel Kış Dağcılığı eğitimimiz başlıyor. Haziran ayına kadar yapacağımız pek çok dağ etkinliğine katılmak isteyenlerde Kış Eğitimi almış olma şartı aranacaktır.

 

Kış koşullarının olduğu rotalarda güvenle hareket edebilmek ve tırmanış faaliyetini yerine getirmek için gerekli bilgileri öğrenebileceğiniz teorik ve uygulamalı bu eğitimle kar ve kış koşullarında doğada olmanın keyfini ve huzurunu yaşayın. Teorik derslerde öğrendiklerinizi uygulama kampında hayata geçirecek doğada ve dağlarda olmanın güzelliğini eğitimli olmanın ayrıcalığı, huzuru ve güveni ile birleştireceksiniz.

 

Deneyimli eğitmen ve hocalarımızın tecrübelerinden yararlanın. 

 

Program Özeti

 

8 Aralık Cumartesi

 

10:30 - 12:00 Kış Dağcılığına Giriş, Kış Dağcılığı Malzemeleri, Kış Kampçılığı ve Dağcılığı Teknikleri 1

 

12:00 – 13:00  Öğle Arası

 

13:00 – 14:00 Kış Dağcılığı Malzemeleri, Kış Kampçılığı ve Dağcılığı Teknikleri 2

 

14:15 – 15:30 Kar ve Çığ Bilgisi 1

 

15:45 – 16:45 Kar ve Çığ Bilgisi 2

 

17:00 – 18:00 Meteoroloji ve Hava Durumu Bilgisi

 

22 – 23 Aralık Uludağ Kış Dağcılığı Eğitim Kampı

 

Kış Kampçılığı Teknikleri

Kazma Krampon Teknikleri

Karda Emniyet Teknikleri

Kar Mağarası yapımı

Çığ Testi

 

konularında ve genel kış dağcılığı konularında eğitimler verilecektir. Ayrıntılı program daha sonra ilan edilecektir.

 

Not: Seminerlerimiz Mecidiyeköy Yudosk Kulüp Merkezi Seminer salonunda yapılacaktır. 

 

KİMLER KATILABİLİR

Doğada ve dağlarda olmayı isteyen, doğa sporlarına ilgi duyan, doğada ve dağlarda olmanın kurallarını öğrenmek veya bilgilerini yenilemek ihtiyacı duyan herkes bu programa katılabilir. Yudosk Temel Dağcılık eğitimi almış olanların bu eğitimde katılım önceliği vardır. Yudosk Temel dağcılık eğitimi almamış, dağcılık konusunda deneyimli olan kişilerin faikkayhan@gmail.com mail adresine yazılı başvuruda bulunmaları ricadır.

 

PROGRAMIN ÜCRETİ NE KADAR

 

Bütün program ücretsizdir, uygulama kamplarında masrafların paylaşılması esası uygulanacaktır. Program kayıtları sırasında Uludağ kampı için 50 TL katılım parası ön ödeme olarak alınacaktır. Daha sonra Uludağ kampı katılım maliyetinden bu rakam düşülecektir.

 

UYGULAMA KAMPLARINA KATILMASAM OLUR MU?

 

Bütün program 2 ana bölümden oluşur.

3 seminerden oluşan Temel Kış Dağcılığı Eğitimi Seminerleri ve

Hafta sonu yapılacak olan 1 Uygulama Kampı ( 2 gün Uludağ)

 

Bu bölümlerin tamamına katılım zorunluluğu bulunmaktadır. 

 

SERTİFİKA

 

Bu program sonunda ders devamı ve uygulama kampında ki durumlar gözetilmek sureti ile katılımcılara sertifika verilecektir. 

 

Sorularınız İçin: Faik Kayhan 0 532 792 49 39

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü