TEMEL DAĞCILIK ve DOĞA SPORLARI EĞİTİMİ

Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 02.05.2013 Etkinlik Süresi 1 AY Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

 

 

Yürümen gerekmiyorsa otur, oturman gerekmiyorsa yat, yatmak istemiyorsan bizimle dağlara gel ...

 

Dağcılık, Kampçılık ve Doğa Sporları ile ilgilenenler için düzenlediğimiz Temel Eğitimlerimiz ve Uygulama Atölyelerimiz 2013 yılında ilk kez açılıyor.

 

Ekim 2013'e kadar tekrar açılmayacak olan bu eğitim programında, dağcılık ve doğa sporları ile uğraşan herkesin bilmesi gereken temel bilgileri seminerlerle öğrenecek ve uygulama kampları ile pratik yaparak bilgilerinizi doğada yaşama geçirebileceksiniz.

 

Siz de doğada ve dağlarda olmanın güzelliğini eğitimli olmanın ayrıcalığı, huzuru ve güveni ile birleştirin. Deneyimli eğitmen ve hocalarımızın tecrübelerinden yararlanın.

 

Program Özeti

 

1. Seminer, Malzeme Bilgisi, Kampçılık, Dağcılık ve Trekking 1

2 Mayıs Perşembe 20:00

 

Doğa sporlarında kıyafetler, çadır tipleri, kuruluş şekilleri, uyku tulumları ve matlar, ocaklar ve kullanım şekilleri, kamp yemeği nasıl pişirilir, baton ve kasklar, sırt çantaları, sırt çantası nasıl doldurulur ve diğer malzeme çeşitleri ve uygulamalar

 

2. Seminer,  Malzeme Bilgisi, Kampçılık, Dağcılık ve Trekking 2

8 Mayıs Çarşamba 20:00 

 

Doğa sporlarında kıyafetler, çadır tipleri, kuruluş şekilleri, uyku tulumları ve matlar, ocaklar ve kullanım şekilleri, kamp yemeği nasıl pişirilir, baton ve kasklar, sırt çantaları, sırt çantası nasıl doldurulur ve diğer malzeme çeşitleri ve uygulamalar

 

3. Seminer, Doğada Beslenme ve Antrenman 

15 Mayıs Çarşamba 20:00

 

4. Seminer, Doğada Yön Bulma, Pusula Teknikleri, Harita Bilgisi, 

22 Mayıs Çarşamba 20:00

 

5. Seminer, Doğada Seyahat ve faaliyet planlama, Dedegöl Kampı teknik toplantı

29 Mayıs Çarşamba 20:00

 

Dedegöl Zirve Tırmanışı ve Dağcılık Teknikleri Uygulama Kampı 

1-2 Haziran 

 

Katılımcıların kamp için şu linkten kayıt olmaları gerekmektedirhttps://www.yudosk.org/etkinlikdetay.php?ansx=860&kat=41

 

Not: Seminerlerimiz Mecidiyeköy Yudosk Kulüp Merkezi Seminer salonunda yapılacaktır. Başlama saati 20:00

 

KİMLER KATILABİLİR

 

Doğada ve dağlarda olmayı isteyen, doğa sporlarına ilgi duyan, doğada ve dağlarda olmanın kurallarını öğrenmek veya bilgilerini yenilemek ihtiyacı duyan herkes bu programa katılabilir. Eğitim Programının seminerleri herkese açıktır. Uygulama kampı sonrasında yapacağımız dağ Faaliyetlerine katılmak isteyenlerin dağcı lisansı çıkarabilmeleri için Yudosk Üyesi olması gerekmektedir.

 

PROGRAMIN ÜCRETİ NE KADAR?

 

Bütün program ücretsizdir, uygulama kamplarında masrafların paylaşılması esası uygulanacaktır. Program kayıtları sırasında Dedegöl kampı için 75 TL katılım parası ön ödeme olarak alınacaktır. Daha sonra Dedegöl kampı katılım maliyetinden bu rakam düşülecektir. Kampa katılmayanlara ücret iadesi yapılmaz.

 

UYGULAMA KAMPLARINA KATILMASAM OLUR MU?

 

Bütün program 2 ana bölümden oluşur.

4 seminerden oluşan Temel Dağcılık ve Doğa Sporları Seminerleri

Hafta sonu yapılacak olan 1 Uygulama Kampı (2 gün kamplı Dağ Faaliyeti)


Bu programlardan seminerlerin en az 2 tanesine katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

Uygulama kampı katılımı zorunludur. Program kayıtları sırasında Uygulama kampı için 75 TL katılım parası ön ödeme olarak alınacaktır. Daha sonra Uygulama kampı katılım maliyetinden bu rakam düşülecektir.

 

SERTİFİKA

 

Bu program sonunda ders devamı ve uygulama kamplarında ki durumlar gözetilmek sureti ile katılımcılara sertifika verilecektir. 

 

Sorularınız İçin: Faik Kayhan 0 532 792 49 39

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü