TEMEL DAĞCILIK ve DOĞA SPORLARI EĞİTİMİ

Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 08.11.2012 Etkinlik Süresi 1 AY Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

Yürümen gerekmiyorsa otur, oturman gerekmiyorsa yat, yatmak istemiyorsan bizimle dağlara gel ...

 

Dağcılık, Kampçılık ve Doğa Sporları ile ilgilenenler için düzenlediğimiz Temel Eğitimlerimiz ve Uygulama Atölyelerimiz yoğun istek üzerine bu sezon son kez açılıyor. Mayıs 2013'e kadar tekrar açılmayacak olan bu eğitim programında, dağcılık ve doğa sporları ile uğraşan herkesin bilmesi gereken temel bilgileri seminerlerle öğrenecek ve uygulama kampları ile pratik yaparak bilgilerinizi doğada yaşama geçirebileceksiniz. Siz de doğada ve dağlarda olmanın güzelliğini eğitimli olmanın ayrıcalığı, huzuru ve güveni ile birleştirin. Deneyimli eğitmen ve hocalarımızın tecrübelerinden yararlanın.

 

 

Program Özeti

 

1. Seminer Dağcılığa ve Doğa Sporlarına Giriş ve Doğada Seyahat 8 Kasım 2012 Perşembe 20:00

 

 

Malzeme Bilgisi, Kampçılık, Dağcılık ve Trekking Uygulama Atölyesi; Kulüp Merkezi, 10 Kasım Cumartesi saat 13:30 – 19:30 (doğa sporlarında kıyafetler, çadır tipleri, kuruluş şekilleri, uyku tulumları ve matlar, ocaklar ve kullanım şekilleri, kamp yemeği nasıl pişirilir, baton ve kasklar, sırt çantaları, sırt çantası nasıl doldurulur ve diğer malzeme çeşitleri ve uygulamalar)

 

 

2. Seminer, Doğada Yön Bulma, Pusula ve GPS Teknikleri, Harita Bilgisi 15 Kasım 2012 Perşembe 20:00

 

 

3. Seminer, Doğada Beslenme ve Antrenman 22 Kasım 2012 Perşembe 20:00

 

 

Dağcılık Teknikleri Uygulama Kampı ve Zirve Faaliyeti (Ilgaz Dağı) 24-25 Kasım 2012

 

 

4. Seminer, Genel Değerlendirme ve Sertifika Dağıtım Töreni, 29 Kasım 2012

 

 

Not: Seminerlerimiz Mecidiyeköy Yudosk Kulüp Merkezi Seminer salonunda yapılacaktır. Başlama saati 20:00

 

 

KİMLER KATILABİLİR

Doğada ve dağlarda olmayı isteyen, doğa sporlarına ilgi duyan, doğada ve dağlarda olmanın kurallarını öğrenmek veya bilgilerini yenilemek ihtiyacı duyan herkes bu programa katılabilir. Eğitim Programının seminerleri herkese açıktır. Dağ Faaliyetlerine katılmak isteyenlerin dağcı lisansı çıkarabilmeleri için Yudosk Üyesi olması gerekmektedir.

 

 

PROGRAMIN ÜCRETİ NE KADAR

 

Bütün program ücretsizdir, uygulama kamplarında masrafların paylaşılması esası uygulanacaktır. Program kayıtları sırasında Ilgaz kampı için 50 TL katılım parası ön ödeme olarak alınacaktır. Daha sonra Ilgaz kampı katılım maliyetinden bu rakam düşülecektir.

 

 

UYGULAMA KAMPLARINA KATILMASAM OLUR MU?

 

Bütün program 2 ana bölümden oluşur.

3 seminerden oluşan Temel Dağcılık ve Doğa Sporları Seminerleri

Hafta sonu yapılacak olan 1 Uygulama Kampı ( 2 gün Ilgaz Dağı) ve 1 Atölye Çalışması (Cumartesi günü İstanbul da)


Bu programlardan seminerlerin en az 2 tanesine katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

Uygulama kampı ve atölyelere katılım zorunludur. Program kayıtları sırasında Ilgaz kampı için 50 TL katılım parası ön ödemesi olarak alınacaktır. Daha sonra Ilgaz kampı katılım maliyetinden bu rakam düşülecektir.

 

 

SERTİFİKA

 

Bu program sonunda ders devamı ve uygulama kamplarında ki durumlar gözetilmek sureti ile katılımcılara sertifika verilecektir. 

 

Sorularınız İçin: Faik Kayhan 0 532 792 49 39

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü