TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 09.12.2011 Etkinlik Süresi 2,5 saat Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

YUDOSK – HAK ( HAYAT ARAMA KURTARMA )

 TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Kayışdağı Grubu İtfaiye Ekip Amiri Eğitmen Sayın İsmet Macit, 10.10.2011 tarihinde YUDOSK Dernek Merkezi’nde katılımcılara Temel Afet Bilinci Eğitimi vermişti. Bu eğitim sonrasında YUDOSK bünyesinde bir Arama Kurtarma Ekibi kurulması fikrimizi kendisi ile paylaşmış ve bu konuda destek sözü almıştık.

Düşüncelerimizin gerekliliği, beklenen İstanbul Depremi ve bu konuşmanın hemen sonrasında meydana gelen Van Depremi ile ortadadır.

Yapmayı planladığımız çalışmanın ilk adımı olarak, Temel Afet Bilinci Eğitimi 9 Aralık Cuma yapılacaktır.
12 Aralık Pazartesi günü aynı eğitim tekrarlanacaktır. 

Saat 20.00’de YUDOSK Dernek Merkezi’nde başlayacak eğitim, yine Sayın İsmet Macit tarafından verilecektir.

Temel Afet Bilinci Eğitimi’nin tekrarı ile başlayacağımız çalışmamızın içeriğinde Yanma ve Yangın Bilgisi, Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi, Afetlere Giriş olacaktır. İkinci aşamada Hafif Arama Kurtarma Eğitimi başlığı altında teorik ve uygulamalı eğitimler alanında uzman eğitmenler tarafından verilecektir. 

Bu eğitimlerin sonucundaki amacımız, gönüllü katılımcılarımızla, YUDOSK Arama Kurtarma Ekibi’ni oluşturmaktır. İhtiyacımız olan yer, malzeme ve donanım, İstanbul Valiliği tarafından Derneğimize tahsis edilecektir.

Yer     : Yudosk Kulüp Lokali
Adres : Kervangeçmez Sk. Dialn Sitesi B-2 Blok K: 4 D: 7 Mecidiyeköy
Saat   : 20.00

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü