TAZ DAĞI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri İbrahim KAMİL BİRLİKAY Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 13.01.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum YALOVA

TAZ DAĞI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

13 OCAK PAZAR

GENEL BİLGİ:

Parkur: Mecidiye Köyü-Esenköy Çamlıbel Mevkii

Parkur Uzunluğu: 11-13 Km (5-6 saat)

Görülecek Yerler: Küçük bir gölet (Mecidiye Göleti), Taz Dağı Yangın Kulesi

İrtifa: 400 m çıkış, 800 metre iniş

Parkur Zorluğu: (Kar dolayısıyla) Orta (5 üzerinden 3)

Yol Yapısı: Toprak Yollar, orman içi patikalar

Yürüyüş Lideri: İbrahim Kamil Birlikay -05333074124, Emre Demircioğlu

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu hafta sonu PAZAR günü hem farklı bir bölgede olmak, hem de kar yürüyüşü yapmak adına yönümüzü Yalova’ya çeviriyor ve Armutlu yarımadasının en yüksek noktası olan Taz Dağı’na (922 m) faaliyet düzenliyoruz.

Bitiş noktasına göre daha yüksek konumda olan Mecidiye Köyü’nden başlayacak yürüyüşümüz, Taz Dağı’nın zirvesinde bulunan yangın kulesinden geçip sonrasında tamamen inişle Esenköy’e bağlı Çamlıbel mevkiinde son bulacaktır. Hava açık olursa, İstanbul, Marmara Denizi’ndeki adalar, Gemlik Körfezi ile Uludağ’a kadar uzanan geniş bir coğrafyaya ait manzarayla karşılaşabiliriz.

Parkurumuzun büyük bir kısmı kar dokusu üzerinde seyredecektir. Suya dayanıklı kar botu, bere, eldiven, tozluk, yağmurluk, polar giysiler vb. almayı unutmayalım; kış koşullarına hazırlıklı olalım.

Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde bazı küçük değişkenlikler olabileceğini hatırlatalım.

  •    * Araç kalkış saati İncirli 07:00 olarak belirlenmiştir.
  •    * Rota üzerinde yerleşim yeri bulunmamakta, çeşme olup olmadığı ise bilinmemektedir.
  •    * KAHVALTI, FERİBOTTA yanımızda getirdiklerimizle yapılacaktır. Sonrasında sadece market alışverişi için durulacaktır.
  •    * Parkurun kar sebebiyle ORTA zorlukta olacağı düşünülmektedir. Kış koşulları olmasaydı, kolay-orta arası olarak değerlendirilebilirdi. İlk kez katılan misafirlerimiz, yukarıda bahsi geçen ekipmanları bulundurdukları takdirde zorlanmayacaklardır. Zira kar faaliyetlerine alışık olan katılımcılar önden yürüyecekleri için, ilk kez katılacaklar arkadan gelerek açılan iz üzerinden yürüyebilirler…
  •    * Alçak kesimlerdeki toprak yollar çamurlu olabilir. Bu yüzden, tozluk ve yağmurluk bulundurmak gerekmektedir. Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :)
  •    * Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye  (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)

NOT : *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

          * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

          * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

          * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.

          * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Yağmur yağdığı takdirde, toprak yollar çamurlu olabilir. Bu yüzden, tozluk ve yağmurluk bulundurmak gerekmektedir. Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :) 

            * Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  
BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Yanınızda getirmeniz gereken Malzemeler:

Bileği saran bot, tozluk,yedek kıyafet,yağmurluk, el yada kafa lambası,düdük,su. Eğer varsa kullandığınız ilaçlar.

Araç Durakları 

7.00 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.20 Sait Çiftçi
7.30 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.40 E-5 Göztepe
7.45 E-5 Kozyatağı 

.....  E-5 üzeri Bostancı, Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü