SARDALA KOYU KAMPI

.
Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 18.08.2017 Etkinlik Süresi 2 GECE-2 GÜN Katılımcı Limiti 22 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 1 Konum AĞVA

 

Türkiye'nin Phuket Adası olarak ün yapmış Sardala Koyu'nda 4-6 Ağustos tarihlerinde harika bir kamp organize ettik sizler için.

Sardala Koyu, çok bilinmeyen Ağva – Kefken’in tam ortasında yer alan Bağırganlı Köyü'ne yakın bir sahildir. Doğasıyla insanı hayran bırakan bakir bir koydur. Bircok sosyal medya sayfasında ve gazetelerde Turkiye’nin Phuket Adasi olarak da haber olan Koy, Adacıklarıyla, Kayalarıyla, Mağaralarıyla, Küçük kanyonlarıyla, iç gölleriyle, bu tabiri hak eder bir doğal zenginlige sahiptir. Sardala’ da yaklasik 100m ve 200m olan iki kumsal bulunmaktadir. Malkaya Koyu ve Adası, Cennet Mağaralari ve Kayalıkları, Orman ve denize yakın, içinden çıkmak istemeyeceğiniz Kale Göl gibi yerler bulunmaktadır. Aynı zamanda Sardala Koyu’ndan deniz manzarası eşliginde, yaklasik 6 km uzaklıkta Bağırganlı Limanı ve plajina kadar yer yer orman patikalardan geçerek, keyifli bir yürüyüs de yapılabilmektedir. Kamp yapacağımız Sardala Koyu’na en yakın yerleşim yeri, 5 km uzaklıktaki Bağırganlı Köyüdürr. Köyde market, lokanta ve diğer ihtiyaçlar için alternatifler bulunmaktadir.

PROGRAM
4 Ağustos Cuma:
21:00 Aracımız İncirli'den hareketle, duraklardan katılımcılarımızı toplayacaktır.

23:30 Sardala Koyu’na varış, Çadırların Kamp alanına kurulması
24:30 İsteyen katılımcılarla gece ışıklandırılmış Kale Göl’ de yüzme keyfi

 

5 Ağustos Cumartesi :

Sabah erken kalkan katılımcılarımızdan isteyenlerle birlikte kısa bir yürüyüş ve egzersiz sonrası, Sabah kahvaltımızı hep birlikte yapıyoruz. Kahvaltı sonrasında, serbest zaman... Dileyen Sardala koyunda yüzebilir ve denizin güneşin tadını doyasıya çıkarabilir.Yanımızda getirdiğimiz kumanyalarımızla öğle yemeğimizi yiyeceğiz.
Dileyenlerle birlikte Malkara Koyu ve Adası yüzme keyfi yapacağız.

Akşam kamp ateşimiz için odun toplama ve akşam yemeği hazırlıklarının ardından, kamp ateşimiz eşliğinde yemeğimizi yerken, yıldızlar altında şarkılar türkülerle güzel keyifli bir gece geçireceğiz.
Gecenin ilerleyen saatlerinde dileyen katılımcılarla gece ışıklandırılmış Kale Göl’ de yüzme keyfi yapabiliriz.

 

6 Ağustos Pazar:

Sabah hep beraber yaptığımız kahvaltının ardından, Saklı Cennet Koyu'na hareket ediyoruz ve Cennet Mağarası'nda keyifli zamanlar geçiriyoruz.

* Dileyen arkadaşlar burada güneşlenebilir, yüzebilir, kaya yarıklarında keşif yapabilir. Mağaralarda vakit geçirebilecek. Yola devam etmek isteyen arkadaşlar 4 km lik deniz manzarası eşliginde, doğa yürüyüşüne devam ederek, Kandıra Limanına kadar gidip, geri dönebilirler.
 Daha sonra, Dört tarafı kayalarla çevrili Kale  Gölü'ne ulaşarak, eşsiz doğa harikası tertemiz gölde yüzme ve yüksekten göle atlama zevkini yaşayacağız.
17:00  Kamp alanına geri dönüş. Kamp çadırlarının toplanıp, mıntıka temizliğinin ardından 18:00 gibi İstanbul'a doğru hareket edeceğiz.

 

YEME-ICME:
1. Kampımıza en yakin yerleşim 5 km uzaklıkta, dolayısıyla yiyecek, soğuk icecek ve su gibi ihtiyaçlar icin lojistik sağlanabilir.
2. Kahvaltılarımızı hep birlikte  yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıkları paylaşarak yapacağız.. Aksam yemeğimizi de kamp ateşinde ızgara köfte ve sucuk ekmek ile yapacağız.

Malzemeler:
Kıyafet: Bileginizi saran su gecirmeyen, sert tabanli bot, Yedek kiyafet, termal iclik, polar ceket, yagmurluk, Kucuk sirt cantasi (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz icin), Kafa feneri, tozluk, baton, gunes kremi, mayo, havlu, deniz topu, su tabancasi, sisme yatak, deniz ayakkabisi (gerekli) vb. Ayrica dalis brovesi olan arkadaslar icinde sualti zenginlikleri muazzam. Kullandiginiz ozel bir ilac varsa yaninizda getiriniz. Faaliyet sorumlusuna bu konuda bilgi veriniz. 

DIGER KAMP MALZEMELERI:
1. Cadir, uyku tulumu (yoksa pike), mat
2. Hijyen malzemeleri (Sabun, Tuvalet Kâgidi, Dis fircasi ve macunu, pecete vb.)
3. Toplam 2 gun yetecek kadar kahvaltilik. (Oglen icin yaninizda getirdiginiz atistirmaliklar ve sandvicler)
4. Sicakta bozulmayacak abur cuburlar ( Biskuvi, Kuruyemis.)
5. 5 lt kadar su (kamp alaninda icme suyu bulunmamaktadir)
6. Kisisel bardak, tabak, catal, bicak.

SARDALA KOYU KAMP ALAN BILGILERI:
1. Kamp cadirlarimizi, buyukce bir kaya blogu uzerinde duzluk alanda kuracagiz. Ayni zamanda iki adet kumsal alanda da kamp yapılabilmektedir.
2. Bakir bir yer
3. Kayalıklar ve manzara çok güzel.
1. Temiz Su Yok (5 km, Bagirganli Koyu)
2. Bakkal/Market/ Restoran/ Kafeterya/ Pansiyon yok (5 km, Bağırganlı Köyü)
3. WC (Maalesef Tuvalet mevcut degil, Ormanda cicek topliayacağız)

Faaliyet Sorumlusu: Erol Geygel  0 545 658 48 73

 

Araç Durakları 

21:00 İncirli Alfemo
21:15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
21:20 Yıldız Sait Çiftçi
21:35 Kadıköy EVLENDİRME
21:40 E-5 Göztepe
21:45 E-5 Kozyatağı
          E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü