SAPANCA SOĞUCAK YAYLASI

Etkinlik Türü YÜRÜYÜŞ ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 14.11.2015 Etkinlik Süresi 2 Gün Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 4 Konum

 

 

 

 

Bu hafta sonu yönümüz Sakarya, hedefimiz gerçek bir cennet olan klimatik havası, inanılmaz güzellikteki yeşil tonları ile Sapanca Gölü kıyısı Kırkpınar beldesi. Eşi benzeri bulunmayan bitki dokusunun çevrelediği belde, konuklarına dinlenme ve şifa sunuyor.  Tarihi İpek Yolunun Kırkpınar'ın ortasından geçtiği, günümüzde Bağdat caddesi olarak anılan yer, bisiklet ve yürüyüş yolu olarak kullanılıyor. 
Maşukiye, Sapanca, Pamukova arası dünyada çok az görülen ve Türkiye'de ikincisi olmayan klimatik bir ortama sahip. Bu bölgeyi farklı kılan ise havadaki nem ve oksijen durumunun bitkilere uygunluğu, Sapanca gölünün etkisi, zemin toprağındaki tuz oranının düşük olması. Yöredeki doğal kaynak suları içimi ve hafifliği ile dikkat çekiyor. Samandağ zirvesi Soğucak Yaylası koridorundan inen Kristal, Sırma, Mahmudiye gibi memba sularının kaynağı burası..  

14 Kasım Cumartesi sabah yola çıkıyoruz.  Yolda kahvaltı molasından sonra, Rehberimiz Dr. Aydın Gültekin bizi Kırkpınar’da karşılayacak.

Zaman zaman karşılıklı ağaçların birbirlerini kucaklayıp gökyüzünü görünmez kıldığı, orman içi, küçük şelalelerle, şrıl şırıl akan derelerle karşılaşacağımız toprak yolda yaklaşık 4 saat sürecek 8-10 km inişli çıkışlı (daha çok çıkışlı) orta zorlukta bir parkurda yürüyeceğiz..

Akşam üzeri dönüş ve Sapanca Gölüne 400m mesafede, meşe ve çınar ağaçları arasında doğayla iç içe, huzur verici bir atmosfere sahip otelimize yerleşiyoruz.

Kırkpınar Turizm Meslek Yüksek Okulu Uygulama Oteli    http://www.sostesis.sakarya.edu.tr/tr

Akşam yemeği için 3 seçeneğimiz var. Vadi Restoran (http://www.vadirestaurant.com) veya Adapazarı'nın meşhur ıslama köftecisi Mustafa Usta'nın yeri veya Maşukiye'de alabalık tesisi...Çoğunluğun isteğine göre karar veririz.

Yemek dönüşü otelimizde kendi getireceğimiz içeceklerimizle, geceyi şarkılar, türküler ve şiirler eşliğinde sonlandırıyoruz.

15 Kasım Pazar   Sabah kahvaltıdan sonra belki göl çevresinde, belki de bir dere kenarında sürpriz bir yürüyüşle günü tamamlıyoruz ve çok geç saatlere kalmadan dönüşe geçiyoruz.

Düzenleyen: Figen Özçürümez 532 562 5159  figenozcurumez@yahoo.com – İbrahim Kamil Birlikay 533 307 4124

Rehber: Dr. Aydın Gültekin

Malzemeler:  Bileği saran yürüyüşe uygun bot, yürüyüşe uygun kıyafetler, küçük sırt çantası. Atıştırmalık meyve-kuruyemiş, yedek kıyafetler.

Araç Durakları 

07.30 İncirli Alfemo
07.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
07.50 Yıldız Sait Çiftçi
08.00 Kadıköy Evlendirme
08.05 E-5 Göztepe
08.10 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü