POYRAZLAR GÖLÜ,KERPE DENİZ VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A5057 ÖZSUVARİ SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Mahmut ÇEÇEN Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 25.08.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum ADAPAZARI

POYRAZLAR GÖLÜ,KERPE DENİZ VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

25 AĞUSTOS PAZAR

Poyrazlar gölü; Adapazarı’na 6 km uzaklıkta, orman içinde doğal güzelliğiyle ünlü, gölde barınan kuş türleriyle güzel bir köşe. Çevresinde 5 km yürüyüş yapacağız. Harika manzarası eşliğinde kahvaltımızı  yapacağız. Karadeniz kıyısında Sakarya nehrinin Karadeniz’e ulaştığı yerde kurulu, görmeye değer  İhsaniye köyünde mola verip nehir boyunca gezinti yapacağız. Sonra yakındaki longoz gölüne göreceğiz, köylülerin yaptığı gözleme  ve ayranla öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Göl boyunca inşa edilmiş ahşap yolda yürürken su nilüferlerinin seyrine doyum olmuyor. Bol fotoğraflık manzara var. Ve akşama doğru Karadeniz kıyısındaki Kerpe(antik dilde ÇANAK) köyündeyiz. 2 saat yüzme molası var, tertemiz bir koy. Yüzmek isteyenler mayo-havlu getirsin. Kerpe’nin ünlü kayalıklarında güneşi batırıp, İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yetenekli katılımcılarımızdan şarkılar, türküler tabii ki…  

                              

Program:

06:30 da aracımız İncirli’den hareket ediyor. Adapazarı’nda kahvaltılıklarımızı alıp Poyraz gölüne gidiyoruz. Göl kıyısında kahvaltımızı yapıp göl boyunca yürüyüş yapıyoruz. Sakarya nehri boyunca yol alıp, denize döküldüğü İhsaniye köyünde gezimize devam ediyoruz.  Sonra Acarlar Longoz gölüne varıp, göl boyunca nilüferleri seyrederek yürüyeceğiz. Bol fotoğraflık manzara var. Öğlen yemeğimizi burada köylülerin yaptığı, gözleme, ayran, çay olacak.

 18:00 Civarı Kerpe köyüne varıyoruz. 2 saat yüzme molası var. Akşam yemeği ve deniz için serbest zaman veriyoruz. Yüzmek isteyenler mayo-havlu getirsin. Kerpe’de ünlü  kayalıklarında güneşi batırıp, harika fotoğraflar çekip İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Dönüşümüz Kandıra ilçesi üzerinden. Trafik yoğunluğuna göre Saat 23:00 civarı İstanbul’a varmış olacağız.

 Yürüyüş Lideri: Mahmut Çeçen 0 535 662 60 29

Not: 
Doğa yürüyüşü yapacaklar sağlam bir spor ayakkabısı ile gelmeli, yütüyüş botuna gerek yok.

Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş meyva ve sandeviç enaz 1,5 litre su bulundurun.

Hava durumuna göre giyinelim. İnce giyecekler tercih edilmeli. Vücut ısındıkça kat kat inceltilir veya kalınlaştırılır.

Herkes ilk yardım malzemesi bulundurmakla sorumludur, sargı bezi yara bandı vs. 

         * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

         * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur 

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Araç Durakları 

6.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
6.45  Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.55 Yıldız Sait Çiftçi
7.05 
 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü