POYRAZKÖY-TOKATKÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE YÜZME

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 29.07.2020 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 9 Konum POYRAZKÖY
POYRAZKÖY-TOKATKÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE YÜZME
29 TEMMUZ ÇARŞAMBA

GENEL BİLGİ:

Görülecek Yerler: Poyrazköy-Tokatköy-Poyrazköy (RİNG)

Parkur Uzunluğu12-14 Km

Parkur Zorluğu: kolay

Yol Yapısı: Toprak Yollar, Orman Yolları, Orman içi Patikalar

Yürüyüş Lideriİbrahim Kamil Birlikay 05333074124, Musa Ocak

Ulaşım ve Buluşma bilgileri:

Sabah buluşma ve kahvaltıyı  Beykoz  Poyrazköy'de Halk Plajının tam karşısında bulunan Timana Kafe'de  ( Şadi Nin yeri ) yapacağız.

İsteyen kendi kahvaltılığın getirip oradan çayını , kahvesini alıp yiyebilir. İsteyen oradan kahvaltı, tost vs alıp yiyebilir. Saat:  10.00 - 11.30 arası kahvaltı ve toplanma.

  11.30'  da  yürüyüşe başlayıp orman içi yollar ve patikalardan geçeceğiz, kolay parkur herkesin rahatlıkla gelip yürüyebileceği bir parkur, takriben 12-14 km arası, Poyrazköyden başlayıp Tokatköy'e girmeden ring yapıp tekrar Poyrazköy e döneceğiz. Sabah kahvaltımızı yaptığımız cafenin karşısı plaj isteyenlerle burada denize girip dinlenebiliriz.

Akşam yemeği için Aynı kafede Balık ekmek ,köfte veya tavuk seçenekli menülerden yiyebiliriz.

Yürüyüş bitiminde yüzmek isteyenler havlu ,mayo ve şortlarınızı getirmeyi unutmayınız.

Ulaşım : Özel araçlarla olacak.

1 gün önce watsapp gurubu oluşturulacak, kendi aranızda konuşarak yakıt katkısı yaparak arkadaşları toplayarak buluşma noktasına gelebilirsiniz.

Otobüsle gelecek olursanız  Kavacık'tan kalkan ve Beykoz'dan geçen 135 nolu otobüs hattıyla gelebilirsiniz. Saatler internette yazılı oradan bakabilirsiniz.

Yürüyüşlerde  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.

Not: Molalar dışında, yürüyüş esnasında sigara içmek yasaktır.

18 Yaş altı katılımcılar ebeveynleri ile etkinliğe katılabilirler.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

Öğle Yemeği :

Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz.Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

UYARILAR:   

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini  bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.     

* Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.     

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü