ÖZGÜR ÜLKE VİETNAM

Kurban Bayramında Vietnam
Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 10.09.2016 Etkinlik Süresi 10 GÜN - 12 GECE Katılımcı Limiti 12 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 2 Konum

 

ÖZGÜR ÜLKE VİETNAM 

10 - 20 Eylül 2016 (12 gece - 10 gün) 

Hanoi, Halong Bay, Hue, Dong Hoi, Phong Nha, Hoi An, Mekong, Ho Chi Minh

 

 

Özgür insanların ülkesi Vietnam'a gidiyoruz. Nefes kesen doğasıyla Halong Bay, dünyanın en uzun sıralı mağaralar zincirini barındıran Phong Nha Ka Be ulusal parkı, Çin'deki yasak şehrin replikasıyla ünlü Hue, Cadoizm'in merkezi Tay Ninh, ABD ile savaşının canlanan öyküsü Cu Chi tünelleri ve suyun üstündeki yaşam Mekong Deltası göreceklerimizden bazıları. Eski ve yeni başkentleri de gezeceğiz elbette.

Dünyanın en büyük pirinç ve meyve ihracatçılarından biri olan Vietnam sadece şehirleri, tapınakları, mimarisi, doğasıyla değil; insanları ve bozulmamış yerel kültürüyle bize turistik bir deneyimden çok daha fazlasını sunacak. Savaşın var ettiği kahramanların hikayelerini dinleyecek, bir ulusun varoluş mücadelesini göreceğiz.

UNESCO Dünya Mirası:  Gezimiz süresince Dünya mirası listesindeki sekiz eserden altısını göreceğiz. Thang Long İmparatorluk Kalesi,Hue Anıtları Kompleksi, Hoi An Eski Şehir, My Son Tapınağı, Ha Long Körfezi, Phong Nha-Ke Bang Ulusal Parkı     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM:

1. GÜN 10 Eylül Cumartesi | MERHABA VİETNAM

 

Cumayı Cumartesiye bağlayan gece Atatürk Havalimanında buluşarak THY 02:20 uçağıyla Hanoi’ye uçuyoruz.  Akşam 20:00'de Hanoi’ye varıp otelimize yerleşeceğiz. 

2. GÜN 11 Eylül Pazar | HANOİ

 

Ho Chi Minh'in mozalesini ziyaret ederek, mumyalanmış bedenini göreceğiz. Başkanlık Sarayı, One Pillar Pagoda ve Temple of Literature - Edebiyat Tapınağı’ni (Vietnam’ın ilk üniversitesi) ziyaret edeceğiz. Yerel Vietnam lezzetlerini tadabileceğimiz öğle yemeğinin ardından oldukça kalabalık ve yoğun olan eski şehri gezeceğiz, Hoan Kiem gölü ve Ngoc Son tapınağı göreceklerimiz arasında.

3. GÜN 12 Eylül Pazartesi | HALONG BAY

 

Kahvaltının ardından aracımızla 2.000'den fazla karstik adaciktan oluşan UNESCO Dünya Miras Listesindeki Halong Koyu'na doğru yola çıkıyoruz. Öğlen gemiye giriş yaparak, öğle yemeği esnasında yüzen balıkçı köyüne doğru yolalacağız. Yemekten sonra 65 ailenin yaşadığı yüzen köyde evleri, okulu ve yerel hayatı gözlemleyeceğiz. İsteyen köyün etrafında kano yapabilir. Akşam yemeğinden sonra teknede uzun bir gece bizleri bekliyor.

4. GÜN 13 Eylül Salı | HALONG BAY 

 

Güne teknede yapacağımız 15 dakikalık Tai Chi seansıyla başıyoruz. Kurabiye-çay atıştırması yaparken teknemiz Hon Co adasına doğru yol alacak. Thien Canh Son mağara gezecek, kendimizi kristal sulara bırakacağız. Mağara ve yüzme molasından sonra geç kahvaltı yaparak Vinashin limanına doğru yol alacağız. Limandaki aracımızla Hanoiye doğru yola çıkacağız Hanoide serbest zamanın ardından Akaşm treni ile Dong Hoi’ye doğru yola çıkacağız.

5. GÜN 14 Eylül Çarşamba | DONG HOİ - PHONG NHA - HUE

 

Sabah Dong Hoiye varışın ardından yerel kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltıdan sonra tekneyle UNESCO Dünya Mirası listesindeki Kẻ Bàng Ulusal parkından geçerek 300 den fazla irili ufaklı mağaranın yeraldığı bölgeye varacağız. İçerisinde 14 ayrı mağaranın bulunduğu toplam uzunluğu 7km olan Phong Nha mağaralarını gezeceğiz. Öğlen yerel bir restoranda yiyeceğimiz yemekten sonra   Vİetnam savaşı cephelerini gezecek, Ben Hai nehri ve Hien Luong Köprülerini görerek günü  Hue'de sonlandıracağız.

6. GÜN 15 Eylül Perşembe | HUE - DANAG - HOİ AN

Kahvaltıdan sonra Hue şehir turunda yüksek duvarlarla çevrili Yasak Şehir’i ziyaret ederken, günümüze kadar ayakta kalabilmiş nadir binaları geziyor olacağız: Thai Hoa Tapınağı, Can Thanh Tapınağı, The Mieu, ve Hieu Lam Cac göreceklerimiz arasında. Şehri ikiye ayıran Perfume nehrinde botla gezintiden sonra Mu tapınağı ve Ming Mang’ın mezarını ziyaret edeceğiz. Geç öğle yemeğini Hue’de yiyip Marble Mountain ve Cham Heykel Müzesine uğrayarak  Hoi An’a geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra gece pazarını gezeceğiz.

7. GÜN 16 Eylül Cuma | HOİ AN - MY SON - HO CHİ MİNH

Kahvaltının ardından Japon ve Çin mimarisinin eşsiz örneklerini görebileceğimiz, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Hoi An’ı yürüyerek  geziyoruz. Adeta film setine benzeyen Şehirin en önemli simgesi 400 yıllık Japon Köprüsü. 300 yıllık Çin Tapınağı’nda tütsü yakıp dilek dileyebiliriz. Öğlen yemeğinden sonra My Son tapınak bölgesini gezeceğiz. Gezi sonrası danang havalimanından Ho Chi Minh City'ye geçiyoruz. 

8. GÜN 17 Eylül Cumartesi | HO CHİ MİNH –  MEKONG DELTASI

Kahvaltıdan sonra Dünyanın sayılı su üstü yerleşim alanlarından olan Mekong Deltasındaki yerel hayat görmeye gideceğiz. Deltasının derinliklerindeki Caibe Köyünende prinçten makarna vb. ürünlerin yapımını göreceğimiz ev ziyareti sonrası yerel evlerden birinde öğlen yemeği yiyeceğiz. Yemekten sonra tekneyle tipik taşra yaşantısını görebileceğimiz ve yerel şarkılar dinleyebileceğimiz Vinh Long gezisi yapacağız. Akşamüzeri Ho Chi Minh’e döneceğiz.

9. GÜN 18 Eylül Pazar | HO CHİ MİNH –  TAY NİNH - CU CHİ TÜNELLERİ

Güne Cadoismin merkezi olan Tay Ninh'te yeralan Cao Dai tapınaği’nı ziyaret ederek başlayacağız. Öğlen ayinini seyrettikten sonra Amerikalılara karşı Viet Cong tarafından 1968'de başlatılan savaşın merkez üssü olan Sonra Cu Chi Tünelleri ziyaret edeceğiz.

10. GÜN 19 Eylül Pazartesi | HO CHİ MİNH – İSTANBUL

Oteldeki kahvaltının ardından tüm gün Ho Chi Minh Şehir turu ve alışveriş için serbest zaman. Akşam 20:25 Uçağıyla İstanbula dönüş. 20 Eylül Salı sabah erkenden İstanbuldayız.

 

 

Hatırlatmalar: 

Vietnam Yeşil Pasaporta vize istememektedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri için kişiye özel gönderilecek davet mektubu ile ülkeye girişte vize alınacak olup, vize ücreti 25 USD dir ve nakit olarak ödenir. Yurt dışı sigorta bedeli yaklaşık 10 Euro'dur. 

Faaliyet Sorumlusu: Abdulkadir Alkan, +90 543 612 66 62, yudoskvietnam@gmail.com

Bu etkinlik en çok 14 kişi ile gerçekleştirilecektir.

Bu etkinlik A gurubu seyahat acentesi Tresoro Turizm tarafından YUDOSK için gerçekleştirilmektedir. Sorularınız ve Detaylı Program Dosyası için faaliyet sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü