ORTA ASYANIN MUHTEŞEM DOĞASINA YOLCULUK, KIRGIZİSTAN

TURSAB A grubu 5416 nolu TROPİK TUR SEYAHAT ACENTESİ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.
Yürüyüş Lideri İsmail KILINÇ Etkinlik Türü Yurtdışı Doğa Gezisi Etkinlik Tarihi 04.07.2020 Etkinlik Süresi 8 GÜN Katılımcı Limiti 22 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 20 Katılımcı Konum KIRGIZİSTAN

ORTA ASYANIN MUHTEŞEM DOĞASINA YOLCULUK, KIRGIZİSTAN

4 TEMMUZ CUMARTESİ- 11 TEMMUZ CUMARTESİ

TURSAB A grubu 5416 nolu TROPİK TUR SEYAHAT ACENTESİ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Atalarımızın yaşadığı coğrafyayı ve yaşam tarzını görmeye gidiyoruz... 

Dünyanın denizlerden en uzak ülkesinin, tarihini, bakir doğasını, geleneksel yaşam biçimini ve misafirperverliğini görüp, damağımıza uygun nefis yemeklerini tadacağız. 

PROGRAM

4 Temmuz cumartesi 1. Gün : İstanbul’dan Bişkek’e uçuş

5 Temmuz pazar 2. Gün :Sabah kahvaltısını Bişkek' Şehrinde yapıyoruz. Kahvaltıdan sonra Karakol şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğini yolda Kırgız restoranında açık büfe olarak yiyoruz. Çolpon-Ata şehrinde Kırgız tarihini ve kültürünü geniş şekilde anlatan, Atatürk anıtı ve Cengiz Aytmanov müze evinin de barındıran şehir müzesini ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Tian Şen (Tengri, Tanrı) Dağları eteklerinde yer alan Karakol şehrine ulaşıyoruz. Asırlık camii ve ahşap ortodoks kilisesini görmeye gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.

Akşam Yemeği, Çin kökenli Müslümanlar olan Dungan'ların, Çin mutfağının İslam filtresinden geçirilmiş zengin ve lezzetli mutfağından...

 

6 Temmuz pazartesi 3. Gün : Kahvaltıdan sonra, iki günlük yürüyüşümüz için araçlarımızla kamp ve trekking tutkunlarının en favori yürüme bölgelerinden biri olan Karakol Vadisine hareket ediyoruz. Vadi içinde, muhteşem manzaraları eşliğinde Tanrı Dağı eteklerine doğru 12 km'lik yürüyüş yapıyoruz. Bu rota Kırgızistan'ın 7.000 mt yüksekliğe sahip 3 dağından biri olan Çin,Tacikistan, Kırgızistan ortak sınır noktadında bulunan Han Tengri Dağı'nın ana kamp yürüyüş güzergahlarından birisidir. Öğlen yemeğini kumanya olarak alacağız. Öğleden sonra, coşkulu akan derenin kıyısından, dağlara doğru, serbest otlayan atları da seyrederek, büyülü güzellikte diyebileceğimiz bölgeyi adımlayacağız. Yürümek istemeyenler kamp alanı çevresinde vakit geçirip fotoğraf çekebilir.  Akşam yemeğini sonrası çadırlarımızda dinleniyoruz. 

7 Temmuz salı 4. Gün : Kahvaltımızı yaptıktan sonra Vadi içinden toplam 12 km civarında olan dönüş yürüyüşümüzü yapıyoruz. Öğle üzeri şehre ulaşıp, yemeğimizi yiyoruz. Araçlarımıza binerek, Kırgızistan'ın incisi kabul edilen 182 km uzunluğunda 58 km genişliğinde volkanik aktivite ile oluşmuş, dünyanın ikinci büyük alpin gölü,ve denizlerden en uzak büyük gölü olan Issık-Köl'e hareket ediyoruz. Göl kıyısında bulunan Bel-Tam yurt kampına yerleşiyoruz. Akşama kadar gölün kenarında vakit geçirip, yüzüyoruz. Akşam yemeğini yerel halk müziği eşliğinde yiyoruz. Akşam yemeği sonrası isteyenler ile geleneksel Kırgız şarkıları ile yerel dans ve eğlencemiz olacak. Konaklama Göl kıyısında temiz, konforlu ve geniş yurt çadırlarında (Duş mevcut)

8 Temmuz çarşamba 5. Gün :Kahvaltımızı yaptıktan sonra 3.200 mt yükseklikte bulunan Son-köl Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Yolda kartalla avcılık, yurt çadırı yapımı ve keçe yapımı gösterisini izliyoruz. Kartallarla fotoğraf çektiriyoruz. Öğle yemeğimizi Yedi Öküz Vadisi (Masal Kanyonu girişinde) dere kıyısında güzel bir restourantta yiyoruz. Yemek sonrası araçlarımızla yola çıkıyoruz, çok güzel manzaralar eşliğinde 3.400 mt yükseklikte bulunan geçidi aşarak Son-köl'e varıyoruz. Göl kıyısındaki uçsuz bucaksız yaylalarda at,koyun ve yak inekleri sürülerini seyrederek sonsuzluk duygusunu hissedeceğiz tarifsiz duygular yaşayacağız. Yemek ve konaklama göl kıyısındaki yurt çadırlarında.


9 Temmuz perşembe 6. Gün : Sabah erken kalkıp, kahvaltımızı yaptıktan sonra 6-7 km lik keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş bitişi bizim için hazırlanmış olan atlarımıza biniyoruz. Uçsuz bucaksız görüntüsüyle etkileyici Orta Asya Yaylalarında  at safari turumuz başlıyor. At üstünde 20 km civarında yol alarak Kızart köyüne ulaşıyoruz.  (At safari turunu geçtiğimiz yıl, at binme deneyimi olmayalarında bulunduğu, toplam 24 kişi ile büyük keyif ve neşe ile gerçekleştirdik. Katılımcılar bu turu çoook çok sevdiler ve olağanüstü güzel duygular yaşadıklarını ifade ettiler). Öğle yemeği lunch-box şeklinde olacak. Konaklama ve akşam yemeği köy evlerinde.(Duş imkanı var)


10 Temmuz cuma 7. Gün : Kahvaltımızı yaptıktan sonra Bişkek'e doğru yola çıkıyoruz. Yolda yüksek ağların, yaylaların ve doğal hayatın müthiş görüntüleri bize eşlik edecek. Bir köy evinde öğlen yemeği yiyeceğiz. İpek Yolu üzerinde bulunan Tarihi Burana şehri kalıntılarını, minaresini, müzesini ve mezar anıtlarını ziyaret edeceğiz. Akşama doğru Bişkek'e ulaşıp, otelimize yerleştikten sonra küçük bir şehir turu yapacağız. Akşam yemeğimizi Kırgız yemekleri hazırlayan müzikli bir restoranda yiyoruz ve hep birlikte dans ederek eğleniyoruz.


11 Temmuz cumartesi 8. Gün : Sabah erken paket kahvaltılıklarımız yanımızda, havaalanı transferi.

İsteyenler, Bişkek'te bir gün daha kalarak Şehirde zaman geçirebilirler. Havaalanı transferi sağlanacaktır. Otel, oda kahvaltı bedeli 25 USD.

8 günlük Kırgızistan Gezisi...Tur maliyet bedeli 550 USD, Külüp Üyesi 540 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

Havaalanından itibaren tüm ulaşım ve transferler,

müze giriş ücretleri,

kahvaltılar, öğle, akşam yemekleri,

rehberlik ve at safari ücretleri,

tüm gösteriler,

akşam yaylalarda votka ve kımız ücretsiz,

1 gün köy evinde, 2 gün geleneksel Kırgız yurtlarında, 1 gün büyük çadırlarda, 2 gün konforlu şehir otelinde konaklama DAHİL

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Uçak ücreti ve son gün akşam yemeği

NOT:Kıyafet ve malzeme konusunda, katılımcılarla oluşturulacak Whatsapp grubunda bilgilendirme yapılacaktır.

Uçak Ulaşım Bilgileri:

Pegasus Sabiha Gökçen,
Gidiş : 4 Temmuz 2020  saat 22.55 – Dönüş 11 Temmuz saat 08.05

THY Atatürk
Gidiş : 4 Temmuz 2020  saat 21.30 – Dönüş 11 Temmuz saat 10.10

Sorularınız için:  İsmail Kılınç 0 532 586 80 81 

 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü