ORTA ASYANIN MUHTEŞEM DOĞASINA YOLCULUK, KIRGIZİSTAN

İSMAİL KILINÇ SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Yurtdışı Doğa Gezisi Etkinlik Tarihi 05.07.2019 Etkinlik Süresi 8 GÜN Katılımcı Limiti 24 Kişi ile sınırlıdır. Kalan -1 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum KIRGIZİSTAN

Atalarımızın yaşadığı coğrafyayı ve yaşam tarzını görmeye gidiyoruz... 

Gezi, Kırgızistan yerel tur şirketi ve rehber yardımıyla, kaliteden ödün verilmeden hazırlanmıştır. 

Dünyanın denizlerden en uzak ülkesinin, tarihini, bakir doğasını, geleneksel yaşam biçimini ve misafirperverliğini görüp, damağımıza uygun nefis yemeklerini tadacağız. 

PROGRAM

1. Gün : İstanbul’dan Bişkek’e uçuş

2. Gün :Sabah kahvaltısını Bişkek' Şehrinde yapıyoruz. Kahvaltıdan sonra Karakol şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğini yolda Kırgız restoranında açık büfe olarak yiyoruz. Çolpon-Ata şehrinde Kırgız tarihini ve kültürünü geniş şekilde anlatan, Atatürk anıtı ve Cengiz Aytmanov müze evinin de barındıran şehir müzesini ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Tian Şen (Tengri, Tanrı) Dağları eteklerinde yer alan Karakol şehrine ulaşıyoruz. Asırlık camii ve ahşap ortodoks kilisesini görmeye gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.

Akşam Yemeği, Çin kökenli Müslümanlar olan Dungan'ların, Çin mutfağının İslam filtresinden geçirilmiş zengin ve lezzetli mutfağından... 


3. Gün : Kahvaltıdan sonra, iki günlük yürüyüşümüz için araçlarımızla Dünya kamp ve trekking tutkunlarının en favori yürüme bölgelerinden biri olan Karakol Vadisine hareket ediyoruz. Vadi içinde, muhteşem manzaraları eşliğinde Tanrı Dağı eteklerine doğru 12 km'lik yürüyüş yapıyoruz. Öğlen yemeğini kumanya olarak alacağız. Öğleden sonra, coşkulu akan derenin kıyısından, dağlara doğru, serbest otlayan atları da seyrederek, büyülü güzellikte diyebileceğimiz bölgeyi adımlayacağız. Yürümek istemeyenler kamp alanı çevresinde vakit geçirip fotoğraf çekebilir.  Akşam yemeğini sonrası çadırlarımızda dinleniyoruz. 


4. Gün : Kahvaltımızı yaptıktan sonra Vadi içinden toplam 12 km civarında olan dönüş yürüyüşümüzü yapıyoruz. Öğle üzeri şehre ulaşıp, yemeğimizi yiyoruz. Araçlarımıza binerek, Kırgızistan'ın incisi kabul edilen 182 km uzunluğunda 58 km genişliğinde volkanik aktivite ile oluşmuş, dünyanın ikinci büyük alpin gölü,ve denizlerden en uzak büyük gölü olan Issık-Köl'e hareket ediyoruz. Göl kıyısında bulunan Bel-Tam yurt kampına yerleşiyoruz. Akşama kadar gölün kenarında vakit geçirip, yüzüyoruz. Akşam yemeğini yerel halk müziği eşliğinde yiyoruz. Akşam yemeği sonrası isteyenler ile geleneksel Kırgız şarkıları ile yerel dans ve eğlencemiz olacak. Konaklama Göl kıyısında temiz, konforlu ve geniş yurt çadırlarında (Duş mevcut)

5. Gün :Kahvaltımızı yaptıktan sonra Kızart köyüne doğru yola çıkıyoruz. Yolda kartalla avcılık ve yurt yapımı gösterisini izliyoruz. Kartallarla fotoğraf çektiriyoruz. Öğle yemeğimiz, Koçkor kasabasında güzel bir ev bahçesi içinde. Yemek sonrası keçe yapımı sürecini izliyoruz.  Yemek ve konaklama ve köy evlerinde. (Duş mevcut)  

6. Gün : Sabah erken kalkıp, kahvaltımızı yaptıktan sonra bizim için hazırlanmış olan atlarımıza biniyoruz. Uçsuz bucaksız görüntüsüyle etkileyici Orta Asya Yaylalarında  at safari turumuz başlıyor. At üstünde yol alarak, 3.400 metre yüksekliğe kadar çıkarak Son-Köl geçidine ulaşıyoruz. (At safari turunu, geçtiğimiz yıl, at binme deneyimi olmayan, toplam 30 kişi ile büyük keyif ve neşe gerçekleştirdik. Katılımcılar bu turu çoook sevdiler ve olağanüstü güzel duygular yaşadıklarını ifade ettiler). Geçitte atlardan inerek muhteşem manzara eşliğinde dinlendikten ve lunch-box şeklinde yemeğimizi yedikten sonra Göle kadar yürüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Göl kıyısında Yurt çadırlarında. (Duş imkanı var)
7. Gün : Kahvaltımızı yaptıktan sonra Bişkek'e doğru yola çıkıyoruz. Yolda yüksek dağların, yaylaların ve doğal hayatın müthiş görüntüleri bize eşlik edecek. Bir köy evinde öğlen yemeği yiyeceğiz. İpek Yolu üzerinde bulunan Tarihi Burana şehri kalıntılarını, minaresini, müzesini ve mezar anıtlarını ziyaret edeceğiz. Akşama doğru Bişkek'e ulaşıp, otelimize yerleştikten sonra küçük bir şehir turu yapacağız. Akşam yemeğimizi Kırgız yemekleri hazırlayan müzikli bir restoranda yiyoruz ve hep birlikte dans ederek eğleniyoruz. 
8. Gün : Sabah erken paket kahvaltılıklarımız yanımızda, havaalanı transferi.

İsteyenler, Bişkek'te bir gün daha kalarak Şehirde zaman geçirebilirler. Havaalanı transferi sağlanacaktır. Otel, oda kahvaltı bedeli 25 USD.

Kazakistan başkenti Almaatı şehri tren ile 2 saat mesafede bulunmaktadır. Ziyaret etmek isteyenler gezisini uzatarak Tur'a Kazakistan'ı da ekleyebilir. Konaklama, program ve rehber desteği tarafımızdan sağlanacaktır.

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE GÜVENCESİ İLE

8 günlük Kırgızistan Gezisi...Tur maliyet bedeli 540 USD, Külüp Üyesi 530 USD

Kaparo bedeli : 500 tl (gönderilen gün banka satış kurundan Usd çevrilecek) Mart ayında /250 usd ara ödeme

İSMAİL KILINÇ

Akbank Altunizade 
IBAN Numaram:
TR320004600866888000023776

Fiyata Dahil Olanlar:

Havaalanından itibaren tüm ulaşım ve transferler,

müze giriş ücretleri,

kahvaltılar, öğle, akşam yemekleri,

rehberlik ve at safari ücretleri,

tüm gösteriler,

1 gün köy evinde, 2 gün geleneksel Kırgız yurtlarında, 1 gün büyük çadırlarda, 2 gün konforlu şehir otelinde konaklama DAHİL

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Uçak ücreti ve son gün akşam yemeği

Katılım  24 Kişi (Arttırılmayacaktır)

NOT:Kıyafet ve malzeme konusunda, katılımcılarla oluşturulacak Whatsapp grubunda bilgilendirme yapılacaktır.

Uçak Ulaşım Bilgileri:

Pegasus Sabiha Gökçen,
Gidiş : 5 Temmuz 2019  saat 21.05 – Dönüş 12 Temmuz saat 06.20

THY Atatürk
Gidiş : 5 Temmuz 2019  saat 21.30 – Dönüş 12 Temmuz saat 06.40

Sorularınız için:  İsmail Kılınç 0 532 586 80 81 

ÖNCEKİ KIRGIZİSTAN GEZİMİZE KATILAN ÜYELERİMİZİN YORUMLARI

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü