NEPAL HOLİ FESTİVALİ

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 23.03.2013 Etkinlik Süresi 9 Gün, 8 Gece Katılımcı Limiti 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 11 Konum

Himalayaların Gölgesinden Masallar Diyarına: Nepal

 

Üstelik bu sefer Holi Bayramında!

 

 

Katmandu(1) - Chitwan(3)  -Pokhara(2)–Nagarkot(1) –Katmandu(1)

 

 (9 Gün 8 Gece) NEPAL 

 

Dünyanın Çatısı Nepal’de mistik bir yolculukta hem el değmemiş doğal güzelliklerinden etkilenecek, hem de tarihi, özel mimarisi ve içten insanları ile Budizmin sadeliğinde huzur bulacağız...

 

Fillerle safari’den, dünyada eşi olmayan tapınaklara, Himalayaların eteğindeki Pokhara gölünden, Unesco kültür mirası köylere büyüleyici NEPAL...

 

Ruhumuzu Dünyanın en yüksek vadi manastırında doyuruyor, iyileştiriyor, bir parçamızı geride bırakarak yine Nepal üzerinden dönüyoruz...

 

23 Mart - 31Mart  2013 (9 gün) Cumartesi-Pazar
Nepal Doğa & Kültür Gezisi

 

Nepal gezisi, bu sefer, ülkenin gezmek için en keyifli sezonu ve festival zamanlarından olan Mart ayında yapılacaktır. Ülkenin doğa ve kültürel olarak en cazip şehirlerini kapsayacak gezimiz 9 gün sürecektir.

 

Liderimiz Sinan Aydın Şubat ayında katılımcılara detaylı program sunumu yapacaktır.

 

 

Gün-1  : 23 Mart 2013 – Cumartesi ; (İstanbul Sharjah Kathmandu)

01:10-06:10 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

07:25-13:10 Sharjah/BAE – Kathmandu/Tribhuwan International Airport.

Özel aracımızla hava alanından otele transfer kısa bir dinlenme sonrası, bilgilendirme toplantılı öğle yemeği. Ardından, liderimiz eşliğinde Saraylar meydanı olan Kathmandu Durbar Meydanı gezisi. Akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da.

 

Gün-2  : 24 Mart 2013 – Pazar ; (Kathmandu, Nagarkot)

Sabah gün doğumu ile birlikte Opsiyonel Everest Uçuşu. Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, otelden çıkış yaparak, özel aracımız ile önce, Budizm’in Asya’daki en kutsal mekanlarından olan Boudhanath Stupasını ve Hindu ölü yakım tapınağı Pashupatinath’ı ziyaret ediyoruz. Sonra, Kathmandu vadisinin diğer bir şehri olan Patan’a hareket ediyoruz.  [Patan, Durbar Meydanı’nda bulunan Krishna Mandir tapınağı, Vishnu’nun tekrar dünyaya gelmesi onuruna inşa edilmiştir. Bu, tapınak taş mimarisi açısından dünyanın en önemli yapılarından biridir ve üstünde Asya’nın en önemli mitolojik savaşı Mahabharat’ın resimlerini görebilirsiniz. Patan, Durbar Meydanı’nın sokakları aynı zamanda birçok yerel sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır.] Patan’da alacağımız öğle yemeği sonrası, vadinin 3. Büyük şehri Bakhtapur’a geçiyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yeralan şehirin dar sokakları, geniş meydanları ve incelikli ahşap yapıları ile büyülenecek, fotoğraf çekmeye doyamayacağız.  Akşam üzeri, Bakhtapur’dan ayrılarak, yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile eşsiz yeşil dağlar arasında kıvrılan bir yoldan Nagarkot şehrine varıyoruz. Geceleme Nagarkot’taki otelimizde.

 

Gün-3 : 25 Mart 2013 – Pazartesi; (Nagarkot, Chitwan)

Sabah saat 6 gibi kalkıyoruz ve manzarası ile ünlü otelimizin terasından gündoğumuna şahit oluyoruz. Arkasından 8binlik dağ manzarasına karşı otel terasında kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılarak,  özel aracımızla Terrai ovası ve Trisiliu nehri manzarasında  bir yolculukla, Dünyanın en güzel milli parklarından birisi olan Chitwan’a yola koyuluyoruz. Yolda opsiyonel olarak, dileyenler 1-2 saatlik kolay  bir parkurda rafting yapabilirler. Sonra, yola devam ederek, Chitwan’a varıyoruz.El değmemiş bir doğa içerisinde, nehir kenarındaki otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Chitwan’da.

 

Gün-4 : 26 Mart 2013 – Salı ; (Chitwan)

Güne, Chitwan’da kuş sesleri ile uyanıyoruz. Gün boyu Chitwan’dayız. Gün içerisinde  fil safari, ve fil banyosu gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz. Akşam yemeği sonrası yerel Taru danslarının sergilendiği kültürel programı izliyoruz. Akşam yine Chitwan’da konaklıyoruz.

 

Gün-5 : 27 Mart 2013 – Çarşamba; (Chitwan)

Bugünü de Chitwan’da değerlendireceğiz. Sabah, Narayan nehri üzerinde kano gezisine çıkıyoruz. Gün içerisinde kano safari, jungle yürüyüşü, jeep safari, kuş gözlemi gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz. Bugün bir de Holi festivaline katılarak, rengarenk kutluyoruz! Bu gece,  Chitwan’dayız.

 

Gün-6 : 28 Mart 2013 – Perşembe ; (Chitwan, Pokhara)

Sabah erken saatte otelimizden ayrılıyoruz, özel aracımızla Nepal’in ünlü şehirlerinden olan Phewa gölü kıyısındaki Pokhara’ya 4 saatlik bir yolculukla varıyoruz ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Günün kalan zamanında önce gölde kayık turu yapıyor, Barahi tapınağını ziyaret ediyor;  sonraki serbest zamanda bu güzel sahil şehrini keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Pokhara’daki otelimizde.

 

Gün-7 : 29 Mart 2013 – Cuma ; (Pokhara)

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Barış pagodası ve Devi Şelale / Mağaralarını geziyoruz. Öğleden sonra serbest zamanda isterseniz alışveriş yapabilir, isterseniz göl kenarında bisiklete binebilir, ya da bu güzel göl manzarasının keyfini bir kafeden izleyerek çıkarabilirsiniz. İsteyenler de, opsiyonel olarak  8000 metrelik dağların gölgesinde yamaç paraşütüne katılabilirler. Geceleme Pokhara’da.

 

Gün-8 : 30 Mart 2013 – Cumartesi; (Pokhara, Kathmandu)

Bugün, unutulmaz bir gündoğumu izlemek için, erkenden Sarangot tepesine çıkıyoruz. Annapurna sıradağları ve Fishtail zirvesinin panaromasında fotoğraflarımızı çektikten sonra, kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası başkente dönüş yoluna koyuluyoruz. Şehre girişte, önce Swoyambhunath Stupasını (Maymunlar Tapınağı) ziyaret ediyoruz. 2000 yıl önce yapılmış Kathmandu’da  1400 metre yükseklikte bir tepe üzerine konuşlanmış bu tapınak hem Hinduizm hem de Budizm öğeleri ile herkesi büyüleyecektir. Daha sonra, otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği, opsiyonel, Nepal otantik dans gösterileri eşliğinde geleneksel yemek. Geceleme Kathmandu otelimizde.

 

Gün-9  : 31 Mart 2013 – Pazar ; (Nagarkot Sharjah İstanbul)

Sabah güne erken başlayarak otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kathmandu’nun sokaklarında son kez geziyor ve son alışverişlerimizi yapıyoruz. Saat 11:00 gibi Tribhuwan uluslararası havaalanına geçerek, bu güzel ülkeye veda ediyoruz.

13:50-16:25 Air Arabia : Kathmandu/Tribhuwan International Airport – Sharjah/BAE.

20:50-00:15 Air Arabia : Sharjah/BAE – İstanbul/Sabiha Gökçen.

 

NOT : Grup liderimiz Sinan Aydın, hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programına sadık kalmakla birlikte programda düzenleme gerekebileceğini belirtmektedir.

 

NOT 2: Uçuşlar AirArabia firması ile yapılacaktır. Uçak doldukça bilet fiyatları artmaktadır.

 

NOT 3: Etkinlik en fazla 25 kişi ile yapılacaktır.

NOT4: Devam etmek isteyenler Annapurnalarda trekin etkinliğine kalabilir. 

https://www.yudosk.org/etkinlikdetay.php?ansx=677&kat=44

 

 

Sorularınız İçin: Sinan AYDIN 0541 366 01 43 / sinanaydn@gmail.com

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü