NEPAL ANNAPURNALARDA TREKİNG

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 28.03.2013 Etkinlik Süresi 9 Gün, 8 Gece Katılımcı Limiti 15 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 6 Konum

 

HİMALAYALARIN GÖLGESİNDEKİ MASALLAR DİYARI

 

Anapurna Trekking ile NEPAL    

 

Dünyanın Çatısı Nepal’de mistik bir yolculukta hem el değmemiş doğal güzelliklerinden etkilenecek, hem de tarihi, özel mimarisi ve içten insanları ile Hinduizm ve Budizmin sadeliğinde huzur bulacağız...

Büyüleyici tapınaklardan, Himalayaların eteğindeki Pokhara gölüne uzanacak, Dünyanın en güzel trekking rotasında,  Anapurna dağlarında doğa ile kucaklaşacağız.

Nepal’de ruhumuzu doyuruyor, bedenimizi ve zihnimizi iyileştiriyor, bir parçamızı geride bırakarak dönüyoruz...

 

 (9 Gün 8 Gece)  

 

Katmandu(1) - Pokhara(1) - Annapurna Trekking (4) - Pokhara (1) - Katmandu(1)

 

Gün-1:  28 Mart 2013 Perşembe; (İstanbul Sharjah Kathmandu)

01:10-06:10 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

07:25-13:10 Sharjah/BAE – Kathmandu/Tribhuwan International Airport.

Özel aracımızla hava alanından otele transfer kısa bir dinlenme sonrası, bilgilendirme toplantılı öğle yemeği. Ardından, liderimiz eşliğinde Saraylar meydanı olan Kathmandu Durbar Meydanı gezisi. Akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da. 

 

Gün-2: 29 Mart 2013 Cuma ; (Kathmandu, Pokhara)

Sabah gün doğumu ile birlikte Opsiyonel Everest Uçuşu. Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, otelden çıkış yaparak, özel aracımız ile Terrai ovası ve Trisiliu nehri manzarasında  bir yolculukla, Himalayaların eteklerinde göl kenarı güzel şehir Pokhara’a yola koyuluyoruz. Pokhara’ya vardıktan sonra  günün kalan zamanında önce gölde kayık turu yapıyor, Barahi tapınağını ziyaret ediyor;  sonraki serbest zamanda bu güzel sahil şehrini keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Pokhara’daki otelimizde.

 

Gün-3: 30 Mart 2013 Cumartesi; (Pokhara, Tikhedhunga)

Bugün, Himalayaların Anapurna sıradağlarında olacak trekking’imize başlıyoruz. Sabah otelden özel aracımızla 1 saatlik bir yolculukla Nayapul’a gelerek dağ rehberi ve taşıyıcımızla trekkinge başlıyoruz. 20 dakikalık bir yürüyüş sonrası Birethani’ye (1065mt) geliyoruz. Birçok otel, restoran ve dükkanın olduğu bu başlangıç köyünden geçerek, kuzeye Bhurungdi Kola’ya yürüyor ve patikayı izleyerek Hille vadisi yanından 1495 mtye tırmanıyoruz. Trekking’deki bu ilk günümüzü 1525 mtdeki Tikhedhunga’da noktalıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Tikhedhunga’da.

 

Gün-4: 31 Mart 2013 Pazar ; (Ghorepani)

Sabah kahvaltı sonrası başladığımız yürüyüşümüzde, dik bir tırmanışla 2070 mtdeki Ulleri’ye varıyoruz. Sonrasında daha hafif bir eğimle yemyeşil ormanlar içerisinden ilerliyor ve 2250 mtde Banthanti ve 2460 mtde Nangethanti köylerine varıyoruz. Günün son molası sonrası 1 saatlik daha bir yürüyüşle 2775mtdeki Ghorepani’ye vararak günü tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme burada.

 

Gün-5: 1 Nisan 2013 Pazartesi ; (Poon Hill, Tadapani)

Bugün, muhteşem bir gündoğumu için, sabah erkenden kalkıp 3210mtdeki Poon Hill tepesine çıkıyoruz. Gün ağırırken arkasından aydınlanan 8000 metrelik Anapurna dağlarının (Mt. Dhaulagiri (8167m.), Tukuche Peak (6920m.), Nilgiri (6940m.), Varaha Shikhar (7847m.), Mt. Annapurna I (8091m.), Annapurna South (7219m.), Annapurna III (7855m.), Machhapuchhre (6993m.), Annapurna IV (7525m.), Annapurna II (7937m.), Lamjung Himal (6931m.)) görüntüsü, hiç bir zaman aklınızdan silinemeyecek. Sonra 45 dakikalık bir iniş ile Ghorepani’deki otelimize dönüyor ve kahvaltı sonrası çıkış yapıyoruz. 5 saatlik ormandan aşağı yürüyüşle Tadapani köyüne varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme 2675 mtdeki Tadapani’de.  

 

Gün-6: 2 Nisan 2013 Salı ; (Ghandruk)

Bugün, kahvaltı sonrası kolay bir iniş ile Ghandruk köyüne gideceğiz. Ormanlar içerisinde ilerleyen rotamız, kuşseverlerin listesinde mutlak yeralır. Yolda türlü türlü kuşların ötüşlerini dinleyerek köye varıyoruz. Ghandruk büyük bir Gurung köyü ve köyün elişi merkezi ve müzesini de geziyoruz. Fishtail tepesinin en güzel görüldüğü noktalardan olan Ghandruk’ta güneşi yine bol fotoğraf çekerek batırıyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Ghandruk’ta otelimizde.    

Gün-7: 3 Nisan 2013 Çarşamba ; (Naya Pul, Pokhara)

Bugün, Ghandruk’tan yola çıkarak kolay bir yürüyüşle NayaPul’a varıyor ve Dünya’nın en özel trekking rotalarından olan Anapurna trekking programımıza tamamlıyoruz. Özel aracımızla Pokhara’daki otelimize dönüyoruz. Dileyenler için trekkers’ masajı ve yoga derslerine katılırken, isteyenler de göl kenarı da dinleniyorlar. Akşam yemeği ve geceleme Pokhara’da.

 

Gün-8: 4 Nisan 2013 Perşembe ; (Pokhara, Kathmandu)

Bugün, unutulmaz bir gündoğumu izlemek için, erkenden Sarangkot tepesine çıkıyoruz. Annapurna sıradağları ve Fishtail zirvesinin panaromasında fotoğraflarımızı çektikten sonra, kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası Pokhara havaalanına gidiyor, ve başkent Kathmandu için uçağa biniyoruz. Havalanından aracımızla karşılanarak, öncelikle Hindu ölü yakım tapınağı Pashupatinath’ı ziyaret ediyoruz.  Sonra Budizm’in Asya’daki en kutsal mekânlarından olan Boudhanath Stupasına gidiyor ve öğle yemeğimiz sonrası, bu büyüleyici yapıyı geziyoruz. Sonra, Bakhtapur’a geçiyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yeralan şehirin dar sokakları, geniş meydanları ve incelikli ahşap yapıları ile büyülenecek, fotoğraf çekmeye doyamayacağız.  Akşam üzeri, Bakhtapur’dan ayrılarak, yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Kathmandu’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği, opsiyonel, Nepal otantik dans gösterileri eşliğinde geleneksel yemek. Geceleme Kathmandu otelimizde.

 

Gün-9: 5 Nisan 2013 Cuma ; (Kathmandu Sharjah İstanbul)

Sabah saat 7 gibi kalkıyoruz ve Nepal’deki son kahvaltımızı otelimizin terasında alıyoruz. Sonrasında son alışverişler için Kathmandu Thamel bölgesinde geziyor, ve 11’de tekrar otelimizde buluşup çıkış işlemlerimizi yapıyoruz.   Özel aracımızla, Kathmandu Tribhuwan uluslararası havaalanına geçerek, bu güzel ülkeye veda ediyoruz.

13:50-16:25 Air Arabia : Kathmandu/Tribhuwan International Airport – Sharjah/BAE.

20:50-00:15 Air Arabia : Sharjah/BAE – İstanbul/Sabiha Gökçen.

 

NOT : Grup liderimiz Sinan Aydın, hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programına sadık kalmakla birlikte programda düzenleme gerekebileceğini belirtmektedir.

 

NOT 2: Uçuşlar AirArabia firması ile yapılacaktır. Uçak doldukça bilet fiyatları artmaktadır.

 

NOT 3: Nepal kültür gezisine katılmak isteyenler sonrasında programa dahil olabilirler!

 

https://www.yudosk.org/etkinlikdetay.php?ansx=675&kat=44

 

 

Sorularınız İçin: Sinan AYDIN 0541 366 01 43 / sinanaydn@gmail.com

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü