NAMAZGAH BARAJ GÖLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri İbrahim KAMİL BİRLİKAY Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 09.12.2018 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum KANDIRA/İZMİT

NAMAZGAH BARAJ GÖLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 

9 ARALIK PAZAR

GENEL BİLGİ:

Parkur: Baraj Benti – Sarnıçlar Mahallesi (Katçalı Mezrası) – Hacılar Mahallesi (Zurnacılar Mezrası) – Hacılar Mahallesi (Yağbolu Mezrası)  – Kabaağaç Köyü

Parkur Uzunluğu: 18-20 Km

Görülecek Yerler: Namazgah Baraj Gölü

İrtifa: 150 m (Neredeyse düz)

Parkur Zorluğu: Orta (5 üzerinden 3)

Yol Yapısı: Toprak Yollar, tarla kenarları, patikalar, meralar

Yürüyüş Lideri: İbrahim Kamil Birlikay – 05333074124, Emre Demircioğlu

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu hafta sonu PAZAR günü Kandıra taraflarına gidiyor ve ne bir wikiloc’da kayıtlı rotanın olduğu, ne de başka gruplar tarafından yüründüğünü düşündüğümüz, pastoral manzaralı fotoğraflarını görerek hayran kaldığımız bir bölgede, yürüyüş gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Birkaç sene önce kullanıma açılmış (hatta bu yüzden Google haritalarının sokak görünümünde, baraj içinden geçen yollar hala gösterilmektedir), Kandıra taraflarındaki barajın çevresini dolanacak parkurumuz, mesafe olarak uzun sayılabilir ama yükselti olmadığı için en fazla orta zorlukta değerlendirebiliriz. Tüm parkur, göl etrafını takip edeceği için havanın da güzel olması durumunda güzel fotoğraflar yakalayacağımızı düşünüyoruz.

  • * Araç kalkış saati İncirli 07:00 olarak belirlenmiştir. LÜTFEN DURAK SAATLERİNE UYALIM.
  • * Rota üzerinde yerleşim yeri bulunduğundan, bu noktalardan su temin edileceği düşünülmektedir.
  • * KAHVALTI, yolumuz üzerindeki Çayırköy’deki kafede yapabiliriz. Kendi getirdiklerimizi yiyebileceğimiz gibi, kafeden poğaça tarzı yiyecekler temin edilebilir, çorba içilebilir. İşletmenin hemen yanındaki marketten de alışverişimizi yapabiliriz.
  • * Parkurun ORTA zorlukta olacağı düşünülmektedir. Parkur, İLK KEZ YÜRÜYECEKLER için UYGUN OLMAYABİLİR. Fakat irtifa olmadığından biraz uzun yürüyebilirim diyen herkes rahatlıkla katılıp etkinliği sorunsuzca gerçekleştirebilir.
  • * Yağmur yağdığı takdirde, toprak yollar çamurlu olabilir. Bu yüzden, tozluk ve yağmur bulundurmak gerekmektedir. Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :) (Hava güneşli olursa, şapka bulundurmak isabetli olur.)
  • * Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye  (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.),

Malzemeler:

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

 NOT :        *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur 

              * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  
BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Araç Durakları 

7.00 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.20 Sait Çiftçi
7.30 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.40 E-5 Göztepe
7.45 E-5 Kozyatağı 

E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü