MİSYA YOLU: MİSİ-DAĞYENİCE-ATLAS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 12.10.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BURSA

MİSYA YOLU: MİSİ-DAĞYENİCE-ATLAS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

12 EKİM CUMARTESİ

GENEL BİLGİ:

Parkur: Misi-Dağyenice-Atlas

Mesafe: 16-18 Km

Zorluk: ORTA ZOR

Görülecek Yerler: Tarihi Misi, Dağyenice ve Atlas Köyleri, Dağyenice Göleti

Yol Yapısı: Toprak Yollar, Orman içi Patikalar, (belki tarla yolları)

Rehber: İbrahim Kamil Birlikay -05333074124, Emre Demircioğlu

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu hafta sonu CUMARTESİ günü şahane bir parkura gitmek ve sonbaharı yaşadığımız şu günlerde pastoral manzaraların ve doğanın tadına varabileceğimiz harikulade bir coğrafyada bulunmak istiyoruz.

Bursa’nın eski köyleri arasında yapacağımız yürüyüş programımız dopdolu: Feribot geçişiyle kahvaltımızı yapıp hiç vakit kaybetmeden ve yolda durmadan turistik Misi Köyü’ne geçiyoruz. Tarihi Misi Köyü’nde yarım saat vakit geçirebiliriz. Dileyenler çay bahçelerinin birinde oturabilir, dileyenler tarihi köyü gezebilir. Fakat bu süre zarfında, market alışverişimizi de bakkallardan yapacağız. (Sadece süpermarketlerde bulunan özel ürünleriniz varsa, önceden almanız tavsiye olunur.)

Ardından Dağyenice’ye doğru yürüyüşe başlayıp 3,5 km’lik en kısa ve en rahat yoldan köye ulaşacağız ve asıl yürüyeceğimiz Dağyenice-Atlas parkuruna gireceğiz. Bu yürüyüş sırasında, Dağyenice göletinin ve bölge ormanlarının görselliğiyle baş başa kalacağız.

Yürüyüşümüz mesafemiz biraz fazla görünebilir, ama iniş-çıkışlar aralıklarla olacağı ve çıkışlar fazla dik olmayacağı için orta zorlukta değerlendirilebilir. Tabi, ilk kez yürüyecekler ve kısa süreli yokuşlarda da zorlanan misafirlerimiz için kesinlikle uygun değildir. Tek kelimeyle muhteşem bir bölgeye gittiğimiz için, günün tadını çıkarmayı, daha uzun süre doğada olmayı planlıyoruz.

Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde değişkenlikler olabileceğini bilelim. Yeni yerler görme arzusuyla yaptığımız bu tarz yürüyüşlerde, küçük sürprizlere karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini ekleyelim… Parkur, bizim için de ilk olacak…

  • Araç kalkış saati İncirli 06:30 olarak belirlenmiştir. Lütfen durak saatlerine uyalım.
  • KAHVALTI, FERİBOTTA yanımızda getirdiklerimizle yapılacaktır. Market alışverişi parkurun başında yapılacaktır.
  • Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :) ŞAPKA ve artık her ihtimale karşı YAĞMURLUK ve TOZLUK yanımızda bulunsun…
  • YEDEK kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye  (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)

NOT : *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.
           *  Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.

            * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

            * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Parkurumuzun bir  kısmı keşif  etapları içerir. Orman içi geçişler , patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

            * Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.

Yanınızda getirmeniz gereken Malzemeler:

Bileği saran bot, yedek kıyafet, su, FENER YA DA KAFA LAMBASI, yağmurluk, düdük. Eğer varsa kullandığınız ilaçlar.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. 

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Araç Durakları
6.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.50 Sait Çiftçi
7.00 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı 

        E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!...
 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü