METEOR YAĞMURLARI GÖZLEMİ ve DOLUNAY KAMPI

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Tuncay ÇİFTOĞLU Yürüyüş Lideri Dilara Eda GÜRSOY Etkinlik Türü Deniz Kampı Etkinlik Tarihi 12.08.2019 Etkinlik Süresi 5 GÜN-4 GECE Katılımcı Limiti 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum ÇANAKKALE

KARAAĞAÇ DENİZ KAMPI

12-13-14-15-16 AĞUSTOS  PAZARTESİ-CUMA

Gökbilimcilerin yılın önemli gök olayları arasında gösterdiği Perseid Meteor Yağmurları, meraklı gözlemciler tarafından her sene heyecanla bekleniyor. Bu yıl saatte 60’ı aşkın göktaşı yağmuru gözlemlenebilecek bu özel gökyüzü olayı için çok keyifli bir etkinlik planladık. Karaağaç Limanın’da konaklayarak doğayla baş başa, şehir ışıklarından ve gürültüden uzak bir şekilde meteor yağmurlarını seyredeceğiz. Bu etkinlikte doğa yürüyüşü, şarkı, türküler, 12 Ağustos Pazartesi gecesi Perseid Meteor Yağmurları gözlemi, 14 Ağustos Çarşamba gecesi Dolunay semineri ve kamp ateşi başında Yüksek Mühendis & Astrolog Dilara Eda Gürsoy’la astroloji söyleşileri yapacağız.

Eğitmen: Yüksek Mühendis & Astrolog Dilara Eda Gürsoy . Daha fazla bilgi için http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

11.07.2019  Pazar gece 23.00 da  İstanbul'dan yola çıkıyoruz. Pazartesi günü sabaha karşı Tayfur Köyünde alış veriş yaptıktan sonra Karaağaç Limanına giriş yapıyoruz. Kamp alanımıza yerleşip çadırlarımızı kuruyoruz.

NOT:YEME İÇME TEMİNİ KATILIMCILARIN KENDİLERİNE AİTTİR.

13-14-15 AĞUSTOS TARİHLERİNDE ARACIMIZ (1 SEFER) SAAT 16.00’DA TAYFUR KÖY’E  ALIŞ VERİŞ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN SERVİS YAPACAKTIR.

GİDECEĞİMİZ YER KAMPİNG DEĞİLDİR.ALANDA TUVALET SINIRLI OLUP SU KAYNAĞI VARDIR.

ELEKTRİK VE BUZDOLABI BULUNMAMAKTADIR.BU SEBEPLE YANINIZA ÇABUK BOZULMAYACAK YİYECEKLER ALMANIZI TAVSİYE EDERİM.

12 AĞUSTOS PAZARTESİ – 1.GÜN

Tüm gün serbest zaman , isteyenler denize girebilir,dinlenebilir,çevreyi gezebilirler.

12 Ağustos gecesi Perseid Meteor Yağmurlarının maksimuma ulaştığı, saatte 60’ı aşkın meteor yağmuru gözlemlenebilecek bu özel gecede meteor yağmurlarını seyredecek ve kamp ateşi başında Yüksek Mühendis & Astrolog Dilara Eda Gürsoy’la astroloji söyleşileri yapacağız.

13 AĞUSTOS SALI – 2.GÜN

Tüm gün serbest zaman , isteyenler denize girebilir,dinlenebilir,çevreyi gezebilirler.Saat 16.00’da isteyen arkadaşlar ile Tayfur Köyüne alış verişe gideceğiz.

Bir gün önce zirve noktasına ulaşmış olan Perseid Meteor Yağmurlarının artçılarını seyredecek ve kamp ateşi başında Yüksek Mühendis & Astrolog Dilara Eda Gürsoy’la astroloji söyleşileri yapacağız.

14 AĞUSTOS ÇARŞAMBA –3.GÜN

Tüm gün serbest zaman , isteyenler denize girebilir,dinlenebilir,çevreyi gezebilirler.Saat 16.00’da isteyen arkadaşlar ile Tayfur Köyüne alış verişe gideceğiz.

15 Ağustos saat 15.30’da gerçekleşecek olan Dolunay’ın yoğun enerjisi ve itici gücünü kullanarak yol almak üzerine Yüksek Mühendis & Astrolog Dilara Eda Gürsoy’la Dolunay semineri yapacağız.İsteyen arkadaşlarla gece dolunay yürüyüşü yapacağız.

15 AĞUSTOS PERŞEMBE –4.GÜN

Tüm gün serbest zaman , isteyenler denize girebilir,dinlenebilir,çevreyi gezebilirler.Kararlaştırdığımız saatte isteyen arkadaşlar ile Tayfur Köyüne alış verişe gideceğiz.

Dolunayı seyredip konu hakkında söyleşiler yapılacaktır.Kamp ateşi etrafında şarkılar,türküler eşliğinde eğleneceğiz.

 16 AĞUSTOS CUMA –5.GÜN

Sabah kahvaltıdan sonra denize girip saat 14.00 te kamp alanını terkedip Akşam vakitlice evlerimize varacağız.

NOT:    1-Kamp alanımız doğal bir koydur. Elektrik yoktur, tuvalet ihtiyacı doğada uygun bir yerde veya mevcut derme-çatma bir kabinde giderilebilir. Tuvalete su almak için büyük pet şişe ve yeterli kağıt havlu, ıslak mendil bulundurunuz.

2-Yeme içme malzemelerimizi, aracımızla yakındaki bir köye gidilerek herkes kendisi satınalacaktır. Yemek yapmak isteyen gerekli malzemeleri(tencere, tava vs) ve tabak, bıça, çatal, kaşık gibi malzemenizi unutmayın.

3-Gezi ücreti ve harcamalarınız için yanınızda yeterli nakit bulundurunuz, bankamatik bulma şansımız olmayacak.

4-Yağmur, rüzgar, soğuk gibi ihtimalleri düşünerek yeterli kıyafet bulundurunuz. Özellikle yüzme sonrası ıslak mayo/bikini ile kalmamak için yedek alınız.

5-Kamp çadırları yan yana olacağı için horlama ve gürültüye karşı kulak tapası, güneşten korunmak için varsa güneş şemsiyenizi alınız.

6-Bol zamanımız olacak, bu nedenle oyun malzemesi(tavla, okey vs.) ve müzik enstrümanı USB si olan getirirse iyi olur. Müzik çalarımız olacak.

Malzemeler :

Çadır, mat, uyku tulumu, kamp sandalyeniz, şort, mayo ve diğer deniz malzemeleri (güneş kremi varsa kişisel ilaçlarınız).Deniz kestanesine karşı koruma amaçlı denize girecek deniz ayakkabısı/sandalet bulundurmanız önerilir.

NOT :   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarından risk altına gireceklerini bilmelidirler. Bunu göze alarak etkinliğe katılın.       

* Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Gerek duyulması halinde rehber programda değişiklik yapabilir. 

* Konfor beklentisi olan katılımcılar için uygun etkinlik değildir.

Not: Gözlem açık havada ve gece gerçekleşeceği için yanınızda kalın giysiler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava şartlarının elverişsiz olması durumunda gözlemin gerçekleştirilememe ihtimalinin de olduğunu belirtmek isteriz. Bu durumda alternatif bir etkinlik programı uygulanacak ve kamp ateşi başında Yüksek Mühendis & Astrolog Dilara Eda Gürsoy’la astroloji söyleşileri yapacağız.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Paylaşıldığındaki tahmini fiyat:

Resmi kulüp üyesi 250 TL, Üye olmayan Misafirler için 270 TL

Maliyete Dahil Olanlar :

Ulaşım  bedeli.

Zorunlu seyahat sigortası.

Acenta maliyeti.

Fiyata Dahil Olmayanlar :

Tüm yeme içme giderleri

Kişisel harcamalar

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : TUNCAY ÇİFTOĞLU - 0533 502 17 84

 Araç Durakları

23.00 Kozyatağı

23.05 Göztepe

23.10 Kadıköy (Kayacanlar böreğin önü)

23.30 Mecidiyeköy

23.40 Cevizlibağ

23.50 Bakırköy Ömür plaza

00.05 Sefaköy

00.15 Avcılar Pelikan AVM

00.30 Beylikdüzü Marmara Park AVM

00.35 Beylikdüzü Autopia

00.45 Büyükçekmece Atirus Karşısı

00.50 Mimaroba Opet
         Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!.... 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü