MAHMUDİYE - KERAMET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri İbrahim KAMİL BİRLİKAY Yürüyüş Lideri İsmail KILINÇ Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 08.12.2018 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 1 Konum BURSA -ORHANGAZİ

8 ARALIK CUMARTESİ

MAHMUDİYE-KERAMET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

GENEL BİLGİ:

Görülecek Yerler: MAHMUDİYE-KERAMET

Parkur Uzunluğu12-13 km

Parkur Zorluğu: ORTA - ZOR

Bitki örtüsü: Göknar, gürgen ve çam ağaçları 
Yürüyüş LideriİBRAHİM KAMİL BİRLİKAY-05333074124  İSMAİL KILINÇ -05325868081
Bursa'nın Orhangazi ilçesine bağlı Mahmudiye Köyünden başlayıp, isteyenlerin Keramet Kaplıca Göletinde yüzme keyfiyle bitirecekleri,  orta zorlukta 13 km lik yürüyüş gerçekleştireceğiz.

Mahmudiye köyü ilçe merkezine 21, il merkezine ise 67 km. uzaklıktadır. İznik Gölünün kuzeyinde, Samanlı Dağlarının zirvelerinde yer alır. Mahmudiye'den, 350 metre hafif bir yükselişle başlayıp ardından 550 metre inişle devam edeceğiz. Uzun süre Samanlı Dağları sırtlarında yürüyeceğiz. Hava açık olursa, Güneyde İznik Gölü, Kuzeyde Körfez ve Kuzeybatıda İstanbul manzaraları bize eşlik edecek.... İnişi takiben, zeytin bahçeleri arasından süzülerek Keramet Kaplıcasına varacağız..

Keramet açık alan doğal bir sıcak su göletidir. Su sıcaklığı 40 derece civarı... Kaplıca göletinde yüzmek isterseniz yanınıza mayo / şort, havlu ve terlik  almayı unutmayınız. Gölet malzemelerini araçta bırabilirsiniz.

Kahvaltı ve Mola;

Feribot geçişi var. Yanınıza alacağınız kahvaltılıkları geçiş sırasında tüketebilirsiniz. Feribot da çay kahve ve tost var.
Su ve diğer alışverişleriniz için yol üzeri uygun bir yerde molamız olacak...

 Öğlen Yemeği :

Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.

Akşam Yemeği:

Duruma göre birlikte değerlendiririz.

Malzemeler : 

Bileği saran su geçirmez bot tozluk.  Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı…Polar, Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

NOT : *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.
           *  Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.

            * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

            * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Parkurumuzun bir  kısmı keşif  etapları içerir. Orman içi geçişler , patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

            * Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.

Yağmur yağdığı takdirde, toprak yollar çamurlu olabilir. Bu yüzden, tozluk ve yağmurluk bulundurmak gerekmektedir. Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :) 

  •         Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  
BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Araç Durakları 

7.00 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.20 Sait Çiftçi
7.30 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.40 E-5 Göztepe
7.45 E-5 Kozyatağı 

E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü