LİKYA YOLU SONBAHAR

Etkinlik Türü YÜRÜYÜŞ ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 22.10.2016 Etkinlik Süresi 9 GÜN Katılımcı Limiti 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 10 Konum

Fethiye’den Antalya’ya 540 km boyunca uzanan, antik kentleri, eşsiz manzarası ve birbirinden güzel koyları ile dünyanın sayılı yürüyüş parkurlarından Likya yolunu bu sene ikinci kez yürüyeceğiz. 20’den fazla etap içerisinden sonbahara uygun 8 tanesini seçtik. Manzaralı, bol yüzmeli, eğlenceli bir yürüyüş haftası bizleri bekliyor…

Bu etkinliğe üç farklı tarih aralığında katılabilirsin, sana uygun olanı belirlerken transfer bilgilerine göz at…

22-30 EKİM Fethiye’den Çıralıya 9 gün

22-26 EKİM Fethiye’den Kaş’a 5 gün

26-30 EKİM Kaştan Çıralıya 5 gün

Program: 

22 EKİM CUMARTESİ | Kayaköy - Ölüdeniz: Dalaman havaalanı ve Fethiye otogarında buluşarak Kayaköy’e geçeceğiz. Öğlen yemeği ve Kayaköy gezisinden sonra ısınma yürüyüşümüz Ölüdeniz manzarası eşliğinde Belcekız plajına. Plajda yüzme molasının ardından otele yerleşme ve akşam yemeği.

23 EKİM PAZAR | Ovacık - Faralya: Kahvaltının ardından Likya yolu başlangıç etabı Ovacık-Faralya parkurunu Kozağaç ve Kirmede kısa molalar vererek yürüyeceğiz. Yürüyüş sonrası isteyenlerle Kelebek vadisine ineceğiz. Akşam yemeğimiz Faralya’da

24 EKİM PAZARTESİ | Alınca - Kabak - Faralya: Kahvaltıdan sonra araçla Alıncaya geçerek yürüyüşe başlayacağız. Kabak koyunda uzun bir yüzme ve yemek molası vererek, öğleden sonraki yürüyüşümüzü Faralya’da sonlandıracağız. Ölüdenizdeki son akşamımızda Kelebek vadisinde günbatımını seyredeceğiz.

25 Ekim Salı | Çukurbağ - Kaş- Limanağzı: Sabah kahvaltısının ardından Kaputaş plajında kısa bir mola verip Çukurbağa geçerek, Çukurbağ-Kaş-Limanağzı etabını yürüyeceğiz. Kaşta öğlen molası vererek Limanağzın’da yürüyüşümüzü sonlandıracağız. 

26 Ekim Çarşamba | Limanağazı – Ufakdere – Boğazcık:Bu gün deniz kenarında uyanacağız. Yüzme ve geç kahvaltıdan sonra, ilk durağımız Ufakdere koyu. Öğle molasından sonra Boğazcık köyüne devam edeceğiz.

27 Ekim Perşembe | Boğazcık - Aperlai - Üçağız: Kahvaltıdan sonra Üçağız yürüyüşümüze başlıyoruz. Yüzme ve yemek molamız Aperlai’de. Yürüyüş sonunda Üçağızdan tekneyle akşam kalacağımız Kaleköy’e geçiyoruz. Akşam yemeği Kaleköy’de.

28 Ekim Cuma | Kanoyla Batıkşehir turu: Kahvaltının ardından deniz kanosu ile Batık şehir gezisi yapıp koyları gezeceğiz. Kekova batı rotasında bol eğlenceli bir gün bizi bekliyor. Gün sonunda kaleköyü gezme fırsatımız olacak.

29 Ekim Cumartesi | Karaöz – Gelidonya Feneri - Adrasan: Bu gün Likya yolunun ismi en çok duyulan etaplarından Gelidonya Fenerini yürüyeceğiz. Kaleköyde yapacağımız kahvaltının ardından araçla Karaöz’e geçerek yürüyüşe başlayacağız. Gelidonya fenerindeki seyir molamızdan sonra hedef Adrasan. Yürüyüş sonunda Adrasanda yüzme ve portakal bahçeleri içinde bir akşam bizi bekliyor.

30 Ekim Pazar | Ulupınar-Yanartaş-Çıralı: Son yürüyüş günümüzde Adrasan’da uyanacağız. Kahvaltının ardından aracımızla Ulupınara Geçerek Yanartaşa yürüyeceğiz. İnişli çıkışlı bu kısa son gün yürüyüşümüzün ardından soluğu Çıralı sahilinde alacağız. Dileyen denizde vakit geçirebilir, dileyen Olimposu gezebilir. Haftayı Antalya otogarı (17:30) ve havaalanına (18:00) geçerek sonlandıracağız.

Katılım Bedeli: 

22-30 EKİM | Fethiye’den Çıralıya 9 gün
YUDOSK üyeleri için 1100tl, İnternet üyeleri için 1120tl,
Transfer ve Buluşma bilgileri:
22 Ekim Cumartesi 10.30 Dalaman Havaalanı, 11.30 Fethiye Otogar
30 Ekim Pazar: 17:30 Antalya Otogar, 18.00 Antalya Havaalanı

22-26 EKİM | Fethiye’den Kaş’a 5 gün
YUDOSK üyeleri için 500tl, İnternet üyeleri için 520tl,
Transfer ve Buluşma bilgileri:
22 Ekim Cumartesi 10.30 Dalaman Havaalanı, 11.30 Fethiye Otogar
26 Ekim Çarşamba: 16:50 Fethiye Otogar

26-30 EKİM | Kaş’tan Çıralıya 5 gün
YUDOSK üyeleri için 610tl, İnternet üyeleri için 630tl,
Transfer ve Buluşma bilgileri:
26 Ekim Çarşamba 10.30 Fethiye Otogar
30 Ekim Pazar: 17:30 Antalya Otogar, 18.00 Antalya Havaalanı

Açıklamalar:

Fiyata neler dahil: Seçilen tarihe göre 8 gece veya 4 gece iki kişilik odalarda konaklama; İlk gün hariç tüm sabah kahvaltıları; Son gün hariç tüm akşam yemekleri, Başlangıç ve Bitiş günlerinde havaalanı ve otogar transferleri, Yürüyüş boyunca parkur başlangıç ve bitiş transferleri.; Deniz kanosu ile batık şehir turu ve turda 1(bir) öğlen yemeği, Zorunlu tur sigortası

Yürüyebilir miyim: Yürüyüş parkurları teknik zorluk içermez. Ortalama sağlık ve kondisyondaki herkesin yürüyebileceği şekildedir. Yine de çok günlü yürüyüş yapacağını ve zaman zaman yorulacağını unutma! Aşırı kiloluysan, herhangi bir sağlık sorunun varsa, ya da tereddüt içindeysen bizimle iletişime geç.

Nerede kalıyoruz: Yürüyüş ruhuna uygun, gürültüden uzak, bazen deniz kenarındaki bazen tepelerdeki butik otellerde, bungalowlarda kalıyoruz. Temizlik ve rahatlık garanti ancak lüks bekleme. 

Ne getirmeliyim: Yürüyüş boyunca giyeceğin 1-2 tişört; ensek, rahat bir alt; haftalık yürüyüşe uygun, ayağını rahat ettirecek bir yürüyüş botu; bolca yüzeceğin için mayo ve taşıması kolay olsun biye bir mikro havlu; suyunu atıştırmalığını taşıyacağın küçük bir sırt çantası, güneş gözlüğü ve güneş kremi; varsa müzekartın… birde bolca neşe…

Küçük bir hatırlatma: Grupla yürüyeceğini unutma! Grup yürüyüşlerinde katılanların kondisyonları farklı olabilir. Yürüyüş temposu grup ortalamasına göre ayarlanır. Elinden geldiğince gruba uygun hareket etmeni bekleriz, yine de yorulduğunda seni bekler, koşmak istediğinde yolu tarif ederiz.

Bu etkinlik A gurubu seyahat acentesi Tresoro Turizm işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Detylı bilgi için: Faaliyet Sorumlusu: Abdulkadir Alkan, e-posta: 6126662@gmail.com, Viber/Whatsup,GSM: +90 543 612 66 62,

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü