LİKYA YOLU İLKBAHAR

Etkinlik Türü YÜRÜYÜŞ ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 15.04.2017 Etkinlik Süresi 9 GÜN Katılımcı Limiti 15 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

BU PROGRAM REFERANDUM NEDENİYLE KATILIMCILARIN TERCİHİNE BAĞLI OLARAK 16 NİSAN PAZAR GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA ya da 17 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ SABAH BAŞLAYACAKTIR. DETAYLI BİLGİ İÇİN FAALİYET SORUMLUSU İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ!

 

Likya Yolu İlkbahar | 15-23 NİSAN 2017
Fethiye’den Antalya’ya 540 km boyunca uzanan, antik kentleri, eşsiz manzarası ve birbirinden güzel koyları ile dünyanın sayılı yürüyüş parkurlarından Likya yolunu her sene olduğu gibi bu senede baharda yürüyeceğiz. Manzaralı ve maceralı parkurlarda bol yüzmeli, eğlenceli bir yürüyüş haftası bizleri bekliyor…


Program

1. GÜN 15 NİSAN CUMARTESİ | Kirme-Ovacık
Dalaman havalimanı ve Fethiye otogarında buluşarak Likya Yolu başlangıç etabı olan Ovacık Kozağaç etabını yürüyeceğiz. Akşam yemeğimiz konaklayacağımız Faralya’da. Dileyen katılımcılar bu ilk günde Babadağdan paraşütle atlayabilir

2. GÜN 16 NİSAN PAZAR |Alınca-Kabak-Faralya
Kahvaltıdan sonra araçla Alıncaya geçerek yürüyüşe başlayacağız. Kabak koyunda uzun bir yüzme ve yemek molası vererek, öğleden sonraki yürüyüşümüzü Faralya’da sonlandıracağız. Akşamımızda Kelebek vadisinde günbatımını seyredeceğiz.

3. GÜN 17 NİSAN PAZARTESİ | Çukurbağ-Kaş-Limanağzı
Sabah kahvaltısının ardından Kaputaş plajında kısa bir mola verip Çukurbağa geçerek, Çukurbağ-Kaş-Limanağzı etabını yürüyeceğiz. Kaş'ta öğlen molası vererek Limanağzın’da yürüyüşümüzü sonlandıracağız.  

4. GÜN 18 NİSAN SALI | Limanağzı-Ufakdere-Boğazcık
Bu gün deniz kenarında uyanacağız. Yüzme ve geç kahvaltıdan sonra, ilk durağımız Ufakdere koyu. Öğle molasından sonra Boğazcık köyüne devam edeceğiz.

5. GÜN 19 NİSAN ÇARŞAMBA | Boğazcık-Aperlai-Üçağız
Kahvaltıdan sonra Üçağız yürüyüşümüze başlıyoruz. Yüzme ve yemek molamız Aperlai’de. Yürüyüş sonunda Üçağızdan tekneyle akşam kalacağımız Kaleköy’e geçiyoruz. Akşam yemeği Kaleköy’de.

6. GÜN 20 NİSAN PERŞEMBE | Kanoyla Kekova Batıkşehir Turu
Kahvaltının ardından deniz kanosu ile Batık şehir gezisi yapıp koyları gezeceğiz. Kekova batı rotasında bol eğlenceli bir gün bizi bekliyor.  Gün sonunda Kaleköyü gezme fırsatımız olacak.

7. GÜN 21 NİSAN CUMA | Karaöz-Gelidonya Feneri-Adrasan
Bu gün Likya yolunun ismi en çok duyulan etaplarından Gelidonya Fenerini yürüyeceğiz. Kaleköyde yapacağımız kahvaltının ardından araçla Karaöz’e geçerek yürüyüşe başlayacağız. Gelidonya fenerindeki seyir molamızdan sonra hedef Adrasan. Yürüyüş sonunda Adrasanda yüzme ve portakal bahçeleri içinde bir akşam bizi bekliyor.

8. GÜN 22 NİSAN CUMARTESİ | Tahtalı-Beycik
Kahvaltıdan sonra araçla kısa bir transferin ardından teleferikle Tahtalı zirveye çıkacağız. Manzara-fotoğraf molasının ardından Beycik köyüne yürüyeceğiz. Yürüyüş sonunda Adrasan’a sahilde gün batımını seyredeceğiz. 

9. GÜN 23 NİSAN PAZAR | Ulupınar-Yanartaş
Son yürüyüş günümüzde Adrasan’da uyanacağız. Kahvaltının ardından aracımızla Ulupınar’a Geçerek Yanartaş’a yürüyeceğiz. İnişli çıkışlı bu kısa son gün yürüyüşümüzün ardından soluğu Çıralı sahilinde alacağız. Dileyen denizde vakit geçirebilir, dileyen Olimpos’u gezebilir. Haftayı Antalya otogarı (17:30) ve havaalanına (18:00) geçerek sonlandıracağız.

Fiyatlar
15-23 NİSAN | Fethiye’den Çıralıya 9 gün
YUDOSK üyeleri için 1140tl, İnternet üyeleri için 1180tl,

Transfer ve Buluşma bilgileri:
15 Nisan Cumartesi 10.30 Dalaman Havaalanı, 11.30 Fethiye Otogar
23 Nisan Pazar: 17:30 Antalya Otogar, 18.00 Antalya Havaalanı

Açıklamalar:
Fiyata neler dahil: 8 gece iki kişilik odalarda konaklama; İlk gün hariç tüm sabah kahvaltıları; Son gün ve 3. gün(Kaş) hariç tüm akşam yemekleri, Başlangıç ve bitiş günlerinde havaalanı ve otogar transferleri, Yürüyüş boyunca parkur başlangıç ve bitiş transferleri.; Deniz kanosu ile batık şehir turu ve turda 1(bir) öğlen yemeği, Zorunlu tur sigortası ve Rehberlik

Yürüyebilir miyim: Yürüyüş parkurları teknik zorluk içermez. Ortalama sağlık ve kondisyondaki herkesin yürüyebileceği şekildedir. Yine de çok günlü yürüyüş yapacağını ve zaman zaman yorulacağını unutma! Aşırı kiloluysan, herhangi bir sağlık sorunun varsa, ya da tereddüt içindeysen bizimle iletişime geç.

Nerede kalıyoruz: Yürüyüş ruhuna uygun, gürültüden uzak, bazen deniz kenarındaki bazen tepelerdeki butik otellerde, bungalowlarda kalıyoruz. Temizlik ve rahatlık garanti ancak lüks bekleme.

Ne getirmeliyim: Yürüyüş boyunca giyeceğin 1-2 tişört; ensek, rahat bir alt; haftalık yürüyüşe uygun, ayağını rahat ettirecek bir yürüyüş botu; bolca yüzeceğin için mayo ve taşıması kolay olsun biye bir mikro havlu; suyunu atıştırmalığını taşıyacağın küçük bir sırt çantası, güneş gözlüğü ve güneş kremi; varsa müze kartın… bir de bolca neşe…

Küçük bir hatırlatma: Grupla yürüyeceğini unutma! Grup yürüyüşlerinde katılanların kondisyonları farklı olabilir. Yürüyüş temposu grup ortalamasına göre ayarlanır. Elinden geldiğince gruba uygun hareket etmeni bekleriz, yine de yorulduğunda seni bekler, koşmak istediğinde yolu tarif ederiz.

Bu etkinlik A gurubu seyahat acentesi Deulcom Turizm tarafından YUDOSK için gerçekleştirilmektedir. Katılım için kayıt yaptıktan sonra kaparo ödenmesi gerekmektedir. Kapora ödemeyenlerin katılımı yedek olarak değerlendirilir ve yer garantisi verilmez.
Detaylı bilgi ve sorularınız için Faaliyet Sorumlusu: Abdulkadir Alkan, +90 543 612 66 62, 6126662@gmail.com

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü