KURBAN BAYRAMINDA OTOBÜSLE YUNANİSTAN - İTALYA

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 11.10.2013 Etkinlik Süresi 6 Gece, 10 Gün Katılımcı Limiti 42 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

 

                                             YUNANİSTAN & İTALYA

                                      KURBAN BAYRAMI 11-20 Ekim 2013

                                             

 

                Selanik – Bari – Roma – Napoli – Pompei – Floransa – Montecatini
             Pisa – Siena – Venedik – Verona – Garda – Ancona - Kavala

 

 

6 GECE 10 GÜN,  4* Hoteller,  Lüx Otobüsler ile Hareket
                                                                                                                                                                                                                           

11 Ekim Cuma: İstanbul - Selanik

 

Akşam saat 20.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 20.30 de Beşiktaş Yıldız Camii Önü ve saat 23.00 da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.

  

12 Ekim Cumartesi: Selanik - Igoumenıtsa - Bari

 

Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, Kavala üzerinden yaklaşık 8 saat sürecek yolculuk sonrası Selanik'e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Atatürk’ün Evi, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben gubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve 23:50'de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 

13 Ekim Pazar: Bari - Roma

 

Sabah yerel saat ile 08.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket. (Tüm yolcuların katılımı sağlanırsa indirimli fiyatla (60 euro) ekstra Napoli & Pompei turu gerçekleştirilebilir) Roma’ya varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

14 Ekim: Pazartesi Roma (Napoli & Pompei)

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Napoli & Pompei (60 euro) turunu almak üzere hareket ediyoruz. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Napoli’de Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia Vittoria Emanuella Meydanını görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Roma’ya hareket ediyoruz . Geceleme otelinizde.

 

15 Ekim Salı: Roma - Floransa - Montecatini

 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Montecatini'deki otelimize transfer, oda dağılımı ve geceleme otelimizde.

 

16 Ekim Çarşamba: Montecatini (Pısa- Siena)

 

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra Pisa–Siena (60 euro) gezisini gerçekleştirmek üzere hareket. Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pisa‘yı göreceğiz. Etrükslerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca yine Etrükslerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pisa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Geceleme otelimizde.

 

17 Ekim Perşembe: Floransa - Venedik

 

Sabah kahvaltı sonrası Venedik’e hareket. Öğleden sonra yapılacak Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Gondol (25 euro) gezisine katılabilirler. Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği ekstra dünyaca ünlü cam eşyaların ve kristallerin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabilecekleri Murano Adası (25 euro) turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.

 

18 Ekim Cuma: Venedik (Verona & Garda)

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak yapılacak olan Verona & Garda Gölü Turu (60 euro). Gezimizde, İtalya'nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Juliet’in evinin de bulunduğu eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği tarihi arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz . Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelde.

 

19 Ekim Cumartesi: Venedik - Ancona - Igoumenıtsa

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Ancona limanına gitmek üzere hareket. Ancona'ya varış saatimiz uygunsa şehri tanıma fırsatı bulacağız. Bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş ve Igoumenitsa'ya hareket. Feribot içerisindeki bar, restaurant, casino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 

20 Ekim Pazar: Kavala - İstanbul

 

Sabah erken saatlerde Igoumenitsa Limanına varış ve grubumuza ait otobüs ile Kavala’ya hareket. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Ardıdan Kavala’nın meşhur balıkçılarında öğle yemeği için 1 saat mola. Yemek sonrası sınırına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılması.

1 saat free shop molası. Ardından İstanbul!a hareket. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

Yudosk'a özel fiyatlarla gerçekleştirilecek turumuza ilişkin tüm sorularınız için organizasyon sorumlumuz Sn. Mustafa Esen ile irtibata geçiniz.

 

Mustafa Esen 0 505 680 53 70 esenhoca@gmail.com

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü