KINIKÇI KANYONU

Etkinlik Türü Kamp ve Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 13.05.2017 Etkinlik Süresi 1 Gece, 2 Gün Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 3 Ön Kayıt 24 Katılımcı Konum Bolu-Seben


Genel Bilgi

Kınıkçı Kanyonu: Köroğlu Dağları’nın güney eteklerinde bulunan Seben Kınıkçı kanyonu bölgenin zengin geçmişiyle ilgili ipuçları veriyor. Vadideki 250 metre yükseklikte patika yolda yürüyen ziyaretçiler milyon yıl önceden kalan akarsu kalıntılarına,800-900 metre yükseklikteki peri bacalarına, kanyondaki şelaleye, mağaralarda ki kırlangıç yuvalarına kadar pek çok doğa harikasına tanık oluyor. Bolu’nun işaretlenmiş ve tabelalandırılmış ilk parkuru olan Kınıkçı Kanyonu 22 kilometre uzunluğunda.El değmemiş ve vahşi doğası ile ilgi çekiyor. Bölgede Frigyalılara ait taş oyma mezarlar ile eski kilise kalıntılarının yanı sıra birçok peri bacası da bulunuyor.

Sarıalan Yaylası: Bolu Aladağ bölgesi-Kartalkaya yolu üzerinde bulunan ve genellikle Sarılalan yaylası olarak adlandırılan yaylalar grubu birbirine yakın 14 ayrı yayladan oluşuyor. Ağırlıklı olarak sarıçamdan oluşan sık orman örtüsü ve kendine özgü doğasıyla bir çok bitki ve hayvan çeşidini barındırıyor.

 

Program:  13 Mayıs Cumartesi sabah yediden itibaren yola çıkacağız. Düzcede Kahvaltı molası vererek Yaklaşık üç saatlik bir yolculukla Bolu Aladağ bölgesindeki Sultan Yaylasına varacak, buradan Gölcük Gölüne orman yürüyüşü yapacağız. Yürüyüş sonrası sonra gece konaklayacağımız Sarıalan Yaylasına geçeceğiz. Dağ evine yerleştikten sonra vakit durumuna göre etraftaki yaylaları gezeceğiz. Akşam yemğinden sonra ateşbaşı sohbeti ile günü bitireceğiz.

 

14 Mayıs Pazar günü kahvaltının ardından yarım saatlik bir yolculukla Kıbrısçık yolu üzerinde bulunan parkur başına giderek yürüyüşe başlayacağız. En geç saat 16'da yürüyüşümüzü bitirerek İstanbula döneceğiz. Yürüyüşe katılmayan arkadaşlar, Kızık yaylası, Seben İlçe merkezi ve Çeltikdere kayaevlerini gezebilirler.

 

Parkur Bilgisi: 1. Gün: Sultan Yaylası-Gölcük: 10 Km-Kolay; Bolu seben yolu üzerinde 1600 irtifada bulunan Sultan Yaylasından Gölcük Gölüne(1200) iniş şeklinde, orman ve orman içi toprak yoldan sarıçam, karaçam, kayın ve gürgen ağaçları arasından devam eden orman parkuru. 

 

2. Gün: Kınıkçı Kanyonu: 23km-Orta Zor/Zor: Bolu-Kıbrıscık yolu üzerinde bulunan yayla çayından başlayarak Çeltikderesi köyünde sona eren zaman zaman kanyon içi ve dere kenarı, zaman zaman sırtlardan geçen 1300 lerden 600'e iniş şeklinde manzaralı parkur. Düzenli doğa yürüyüşü yapanlar için Orta zorlukta, Kondisyonsuz olanlar zorlanabilir. Doğa yürüyüşü deneyimi olmayanlar, nefes darlığı ve kilo vb. gibi sağlık sorunları olanlar için tavsiye etmiyoruz.

 

Konaklama: Sarıalan yaylası dağ evi. 2 kişilik oda yada kendi çadırınızda konaklama. 

 

Malzemeler: Doğa Yürüyüşüne uygun bileği saran bot, Doğa yürüyüşüne uygun giysiler, Mayo ve Havlu, Küçük sırt çantası, Araçta bırakmak üzere yedek giysi ve ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka vb. Çadırda konaklayacaklar için çadır, mati uyku tulumu vb.

 

Katılım Bedeli: Dağ evinde konaklama ile: Resmi Klüp Üyeleri için 220, İnternet üyeleri için 225tl
Kendi Çadırınızda konaklama ile: Resmi Klüp Üyeleri için 170, İnternet üyeleri için 175 tl 

 

Fiyata Dahil: Ulaşım, Seçiminize göre dağ evinde 2 kişilik odada veya kendi çadırınızda bir gece konaklama, Birinci gün akşam yemeği ve ikinci gün sabah kahvaltısı, Gölcük giriş ücreti, Zorunlu tur sigortası

 

Bu etkinlik A gurubu seyahat acentesi Deulcom Turizm tarafından YUDOSK için gerçekleştirilmektedir. Sorularınız ve detaylı bilgi için faaliyet sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Faaliyet Sorumlusu: Abdulkadir Alkan, 6126662@gmail.com - 0 505 749 50 58

 

Duraklar ve Saatler:
07:00 İncirli Alfemo
07:15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
07:25 Yıldız Sait Çiftçi
07.35 Kadıköy EVLENDİRME
07.15 E-5 Göztepe
07.20 E-5 Kozyatağı
.....  E-5 üzeri Bostancı, Maltepe, Kartal v.s.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü