KAPADOKYA TURU

Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 27.10.2018 Etkinlik Süresi 3 GÜN-2 GECE Katılımcı Limiti 43 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 1 Katılımcı Konum NEVŞEHİR

KAPADOKYA TURU

27-28-29 EKİM tarihleri arasında, sizler için keyifli bir KAPADOKYA TURU planladık.

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

Faaliyet sorumlusu : Tuncay Çiftoğlu- 0533 502 17 84

26 EKİM  2018 Cuma saat 22:00'den itibaren sizleri seçtiğiniz duraklardan alarak yola çıkıyoruz.

GEZİP, GÖRÜLECEK YERLER:

TUZ GÖLÜ,AKSARAY AĞAÇLI DİNLENME TESİSLERİ(KAHVALTI),IHLARA VADİSİ,NARLIKUYU KRETER GÖLÜ,KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ,   UÇHİSAR ONYX ATÖLYELERİ,GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ,ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI,ÜRGÜP,ASMALIKONAK,AVANOS ÇÖMLEK ATÖLYELERİ,AVANOS GEZİSİ,HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ VE MÜZESİ 

PROGRAM :

 26 EKİM CUMA

Saat 22.00 de seçmiş olduğunuz duraklardan sizleri alarak yolculuğumuza başlayacağız.

1.gün 27 EKİM CUMARTESİ :

Sabah ilk durağımız olan Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerine varıyoruz.(Kahvaltı ekstra)

Kahvaltı sonrası,  Selime Manastırına varıyoruz rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz, ikinci durağımız olan  güvercinlikler ve Kaya Kiliselerinin bulunduğu Ihlara Vadisine gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında  Ağaç altı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Hava şartları el verirse vadi içinde yürüyüşümüzü devam ettirerek Belsırma Köyüne gideceğiz.

Belsırma küyünde Melendiz Çayı üzerinde olan restaurantda öğlen yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra)

Ihlara Vadisinde ki güzel gezintimizden sonra, Üçüncü Durağımız Narlıkuyu kreter gölüne yola çıkıyoruz .Burada verdiğimiz fotoğraf molası sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz.

Dördüncü Durağımız olan Nevşehir-Niğde Karayolu üzerinde. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı şehrinde gezimize devam edeceğiz.

Beşinci Durağımız ; Uçhisar ilçesi ,  ismini güvercinlerden alan Güvercinlik vadisinin ve Uçhisar Kalesini gezip fotoğraflarını doyasıya çekip Onyx atölyelerini dolaşacağız.

Otelimize geçeceğiz.

2.gün 28 EKİM  PAZAR

Kahvaltıyla başlayan Üçüncü gün ; Rehberimiz ile birlikte Temenni Tepesine gideceğiz.Kapadokya’ya gelen ünlü Fransız gezgin Felix Maire Charles Texier’in Temenni Tepesi’ne tuvalini yerleştirip Kadı Kalesi ile Yunak Mahallesi’nin resmini çizdiği yerlerde Ürgüp’ün sokak aralarını ve tarihi dokusunu izleyeceğiz.

İkinci durak olarak Turasan Şarap fabrikasını gezeceğiz sonrasında , katılımcılarımız ile film setlerine ev sahipliği yapan Asmalı Konağı gezeceğiz.

Ürgüp Gezimizi tamamladıktan sonra , Dördüncü durağımız olan Kapadokya’da görülmeden geçilmeyecek bir nokta olan, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarında durup , Kırmızı kayalardan oluşan silüeti ve arkasındaki muhteşem Erciyes Dağını da alarak fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Dördüncü durak olarak , sizi hayal gücünüz ile baş başa bırakacağımız Dervent Hayal Vadisine varıyoruz.

Öğlen Yemeğini birlikte kararlaştıracağız.(Ekstra)

Beşinci durağımız olan Nevşehir'in Avanos ilçesinde, Kızılırmak üzerindeki sallanan Asma köprüyü gezeceğiz.

Sonrasından Paşabağ – Keşişler Vadisini geçeceğiz. Vadi yamaçlarından akan sel sularının ve rüzgârın da şiddetli etkisiyle tüflü yapıların aşınması sonucunda meydana gelen bu oluşumların içlerine girip gezme ve fotoğraf çekme şansına sahip olacağız.

Paşabağ Gezimizin ardından Çanak Çömlek Galerisini gezeceğiz , isteyen katılımcılarımız alış – veriş yapma şansına sahip olacaklar. Sonrasında Balon gezilerinin uğrak yeri olan çoğu tur firmasının gitmediği Aşk Vadisi’ne gideceğiz burada kısa bir yürüyüş yapma imkanına sahip olacağız.

Yürüyüşümüzden sonra otelimize geçip akşam yemeğimizi otelde yapacağız.

Otelimizden kısa bir dinlenme molası vermemizin ardından isteyen katılımcılar ile Türk Gecesine gideceğiz , doyasıya eğlenip gece sonunda tekrar otelimize dönüyoruz.(Ekstra)

Not: Dileğen katılımcılar ile at safari yapabiliriz.(Ekstra)

3.gün 29 EKİM PAZARTESİ

Kahvaltıyla başlayan Dördüncü gün ; Ürgüp’e 6 km uzaklıkta olan 924 nüfus mübadelesine kadar Ortodoks Rumlarının yaşadığı ve 700’e yakın taş konağın olduğu MustafaPaşa – Eski Rum Köyünü gezeceğiz.

Sonrasında Yöresel Ürünler Pazarını gezip, dileyen katılımcılarımız alış – verişlerini yapacaklar.Üçüncü durağımız olan , Göreme Panorama ve Göreme Açık hava müzesini ziyaret ediyoruz.(Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor)

Öğlen Yemeğimizi  alıyoruz.(Ekstra)

Sonrasında Nevşehir - Hacı Bektaş-i Veli Türbesi ve Müzesi’ni ve Ozanlar Parkı – Çilhane bölgesini gezerek turumuzu sonlandıracağız.

Son yolcumuzu 01:00 da bırakacak şekilde İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Müze ve Ören Yerleri Ücretli olacağı için katılımcıların Müze Kartı çıkarması faydalı olacaktır. Daha sonraki gezilerinizde de kullanabilirsiniz.

Müze – Ören giriş ücretleri toplamda ortalama 80-90 TL aralığında olacaktır.

Açık Büfe kahvaltılarımızı otelimizde Sabah 07.30’da alacağız.

Programda değişiklik yapma hakkı rehberimizde bulunmaktadır.

Fiyat : Resmi kulüp üyesi 420 TL,Resmi kulüp üyesi olmayan için 440 TL

ÖN ÖDEME 150 TL

 Fiyata Dahil Olanlar :

2 gece konaklama

2 Sabah Kahvaltısı (Otelde)

2 Akşam Yemeği (Otelde)

3 Gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ulaşım bedelleri ve sigortalar.

Otelimiz,  http://usethotel.com

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Müze – Ören yeri giriş ücretleri

Yolculuk esnasında alınacak Yiyecek ve İçecekler

Öğlen Yemekleri

Otelde alınacak olan İçecekler

Akşam yemeklerinde alınacak Alkollü ve Alkolsüz İçecekler

Türk Gecesi

At safarisi

Not : Konaklama 2-3 kişilik odalarda olacaktır.Eşleştirme yapılarak konaklama yapılacaktır.

KATILIMCILARIN KONFOR BEKLENTİSİ OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

 Araç Durakları:
22:00 İncirli Alfemo
22:20 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22:30 Yıldız Sait Çiftçi
22.45 Kadıköy EVLENDİRME
23.00 5 E-5 Göztepe
23.10 E-5 Kozyatağı
.....  E-5 üzeri Bostancı, Maltepe, Kartal v.s.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü