İZMİR DOĞA GEZİSİ

TURSAB A grubu 5416 nolu TROPİK TUR SEYAHAT ACENTA İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Tuncay ÇİFTOĞLU Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 26.10.2019 Etkinlik Süresi 3 GÜN - 2 GECE Katılımcı Limiti 44 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 7 Katılımcı Konum İZMİR

İZMİR DOĞA GEZİSİ

26-27-28 Ekim tarihleri arasında, sizler için keyifli bir İZMİR TURU planladık.

TURSAB A grubu 5416 nolu TROPİK TUR SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : TUNCAY ÇİFTOĞLU 

25 EKİM  2019 Cuma saat 22:00'den itibaren sizleri seçtiğiniz duraklardan alarak yola çıkıyoruz.

GEZİP, GÖRÜLECEK YERLER:

KEMALPAŞA NAZARKÖY, BİRGİ, ÖDEMİŞ, TİRE, ŞİRİNCE, MATEMATİK KÖYÜ, SELÇUK, EFES ANTİK KENTİ,

MERYEM ANA, YEDİ UYUYANLAR, ARTEMİS TAPINAĞI, KUŞADASI, SEFERİHİSAR, SIĞACIK YÖRESEL ÜRÜN VE OT  PAZARI, URLA, ÇEŞME, ALAÇATI 

Program : 

25 Ekim 2019 - Cuma 

 22:00'da, İncirli Ömür durağından ilk misafirlerimizi alarak İstanbul'dan hareket ediyoruz ve kahvaltımıza yapacağımız Nazarköy’e doğru yola çıkıyoruz.

1.Gün : 26 Ekim 2019 – Cumartesi

Kahvaltı:  Nazarköy’de serpme köy kahvaltısı (ekstra)

Nazarköyİzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı köylerden biridir. Kemalpaşa ilçe merkezine 6 kilometre mesafede bulunur. Geçmiş yıllarda adı Kurudere olarak anılmıştır. Yaklaşık altmış yıldır köy boncuk imalatı ile öne çıkmakta ve kiraz yetiştiriciliği ile geçimini sağlamaktadır. Ege'nin en güzel köylerinden biri olan Nazarköy, yeşilin hakim olduğu doğası, süslü ağaçları ve neşeli insanlarıyla görülmeye değer yerlerden birini hep beraber gezip,nazar boncuğu yapımını seyredeceğiz.

 

BİRGİ, Bozdağlar’ın serin yamaçlarında yemyeşil bir coğrafya içerisinde gizlenmiş Birgi, asırlık çınar ve ceviz ağaçlarının arasından görülebilen yüksek taş duvarlı, alaturka kiremitli, ahşap pencereli evleri ile gidilesi, görülesi şirin bir köyümüz.

İzmir‘e 110 km uzaklıktaki Ödemiş’e bağlı bir köy olan Birgi, yemyeşil dokusuyla saklı kalmış tarihi ve kültürel bir hazine gibi. 3000 nüfuslu küçük bir köy olan Birgi’nin tarihi Millattan Önce iki binli yıllara kadar uzanıyor. Frigler, Persler, Bergama Krallığı, Bizanslılar, Romalılar, Aydınoğulları ve daha sonrasında ise Osmanlılar’a bağlı olarak günümüze kadar gelmiş Birgi’ye her medeniyet kendinden izler bırakmış. 2012'de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklendi.

Bu güzel köy’ü gezip bol bol fotoğraflar çekeceğiz.Sonrasında Ödemiş üzerinden Tire’ye gidiyoruz.

TİRE,Kebabı ile de ünlü olan ilçede yemek molası vereceğiz(ekstra), sonrasında ilçede kısa bir gezi yapacağız.

Bu yoğun günün yorgunluğunu atmak için Kuşadasın’da  yarım pansiyon olarak konaklayacağımız otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeğini otel’de alacağız.Sonrasında serbest zaman.

http://www.seaviewsuites.com/TR/

2.GÜN : 27 Ekim 2019 – PAZAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00’da gezimize başlıyoruz.

SIĞACIK , Türkiye’nin ilk ‘sakin şehri’ Seferihisar’ın şirin mahallesi ‘Sığacık’, restore edilen 500 yıllık Kaleiçi evleri ve yenilenen sokaklarıyla bir anda İzmir’in yükselen değeri oldu. Geçmişte sadece yaz aylarında günübirlik tatilcilerin uğradığı Sığacık’a şimdi 12 ay boyunca dünyanın dört bir yanından turist geliyor.Ayrıca film setlerine’de ev sahipliği yapmaktadır. Seferihisar’ın tarihi limanı Sığacık’ın kale içindeki daracık sokaklarına pazar sabahları yayılan ekolojik pazar burayı ziyaret etmek, İzmirlilerin popüler hafta sonu aktivitelerinden biridir. Neredeyse her evin önüne bir tezgahın atıldığı pazarda, mevsiminde enginar dolmasıotlu çörek gibi lezzetler, zeytinzeytinyağı ve türlü türlü reçeller bulunuyor.

URLA ,Sahilde bulunan Tanju Okan Parkı'nda kısa bir fotoğraf molasından sonra Çeşme’ye gidiyoruz.

ÇEŞME , şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Çeşme İzmir'in 94 km. batısında, kendi adını taşıyan yarımadanın en ucunda kurulmuştur. Gemiciler tarafından küçük liman diye adlandırılmıştır. Fakat Çeşme ve civarında kaynak suları bol olduğundan ve zamanla çoğalan ve buz gibi suların aktığı çeşmelerinden dolayı da yöreye Çeşme denilmiştir. Sürekli akan bu kaynakların etrafında çeşme yaptırmak günümüzde olduğu gibi, eski geleneklerimiz arasında da yer almıştır. Çeşme adını, bir zamanlar yüz kadar olduğu söylenen bu çeşmelerden almıştır. Burada kale ve limanı gezeceğiz.

ALAÇATI, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

Taş evlerin bulunduğu sokakları gezip,yöresel lezzetleri tadacağız.(ekstra)

Akşam yemeğini otel’de alacağız.Sonrasında serbest zaman.

3.GÜN : 28 Ekim 2019 – PAZARTESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası odaları boşaltıp,anahtarlarımızı otele teslim ediyoruz.Saat 09.30’da gezimize başlıyoruz.

EFES ANTİK KENTİ ,MERYEM ANA,YEDİ UYUYANLAR, ARTEMİS TAPINAĞI: 

Kuruluşu MÖ. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti, farklı dönemlerde Roma, Yunan ve Türklere ait bir antik kent olmuştur. İçerisinde Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi ve Ashab-ı Kehf gibi yapıtları bulunduran bu olağanüstü eser İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almakta ve Türkiye’nin en önemli turistik yerleri arasında bulunmaktadır. Efes, Helenistik ve Roma dönemlerinde en parlak zamanlarını yaşamıştır. Roma imparatoru Augustus zamanında Asya Eyaleti’nin başkenti olarak nüfusu 200.000 kişiye ulaşmıştır.

Doğu ile batı arasında bir kapı vazifesi gören Efes aynı zamanda önemli bir liman kentiydi. Bu özelliği Efes’in o dönemde önemli bir ticaret ve politik merkez olmasını sağlamıştır. 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

Öğlen yemeği molası (ekstra)

NESİN MATEMATİK KÖYÜ, matematik alanında faaliyet gösteren bir eğitim ve araştırma kurumudur. İzmir Selçuk'taki Şirince köyüne 1 km uzaklıkta bulunan, Nesin Vakfı'na ait 55 dönümlük bir arazi üzerine Mayıs 2007'de kurulmuştur.

ŞİRİNCE , Gezimizin son durağı olan Şirince’ye geçiyoruz.Şirince Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı. İzmir’de gezilecek yerler denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Şirince Köyü Zeytin ağacı kaplı yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini korumayı büyük ölçüde başarmış ve son dönemlerde turistlerin de fazlaca rağbet ettikleri bir köy.

Burada hediyelik şaraplarımızı alıp,dileyen misafirler yöresel ürünler tadabilirler.

Akşam Yemeği (Ekstra) ,duruma göre birlikte değerlendireceğiz.

4.GÜN : 29 Ekim 2019 – SALI

Sabah saatlerinde İstanbul’a varıp,evlerimize gidip,dinleniyoruz.

Bir başka gezide görüşmek üzere…..

ÖNEMLİ NOT:Müze ve Ören Yerleri Ücretli olacağı için katılımcıların Müze Kartı çıkarması faydalı olacaktır. Ayrıca bölge çok yoğun olması sebebi ile oradaki müze kartı satış noktalarında 2-3 saatlik sıra oluşmaktadır.

Programda gezilecek yerlerin sıralamasında şartlara değişiklik yapma hakkı rehberimizde bulunmaktadır.

Fiyat : Resmi kulüp üyesi  580 TL, Resmi kulüp üyesi olmayan için 630 TL

KAPARO 110 TL 

Fiyata Dahil Olanlar :

2 gece konaklama

2 Sabah Kahvaltısı (Otelde)

2 Akşam Yemeği (Otelde)

2 Gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ulaşım bedelleri ve sigortalar.

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Müze – Ören yeri giriş ücretleri

Yolculuk esnasında alınacak Yiyecek ve İçecekler

Nazarköy’de yapılacak kahvaltı.

Öğlen Yemekleri

Otelde alınacak olan İçecekler

Akşam yemeklerinde alınacak Alkollü ve Alkolsüz İçecekler

Not : Konaklama 2-3 kişilik odalarda olacaktır.Eşleştirme yapılarak konaklama yapılacaktır.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

ETKİNLİK TARİHİNE 8 GÜN KALA YAPILAN İPTAL DURUMUNDA KAPARO İADESİ YAPILAMAMAKTADIR.

ETKİNLİĞİMİZ 40 KİŞİ ÜSTÜNDE KATILIMCI OLMASI DURUMUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

YÜRÜYÜŞ SORUMLUSU : TUNCAY ÇİFTOĞLU 

 Araç Durakları:
22:00 İncirli Ömür
22:20 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22.50 Kadıköy Belediye binası karşısı Kayacanlar Böreğin önü
23.00 Kozyatağı

23.15 Kartal Köprüsü

NOT : İSTANBUL DIŞI KONAKLAMALI ETKİNLİKLERDE İNDİ-BİNDİ SÜRESİNİ AZALTMAK İÇİN ARA DURAK  TERCİHİ YAPILAMAMAKTADIR.ISRAR EDİLMEMESİ RİCA OLUNUR.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü