İNGİLİZCE DERS TANITIMI

Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 03.10.2012 Etkinlik Süresi 2 Saat Katılımcı Limiti 18 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

İNGİLİZCE DERSİ DETAYLI TANITIM :

 

1- ÖĞRETİMİN NİTELİĞİ VE HEDEFİ :

 

Dersler, İngilizce başlangıç seviyesi temel alınarak başlayacak ve gerekli gramer bilgisi verilirken, ana hedef olan “İngilizce’yi Hakim Olarak Kullanma”ya odaklanmış bir süreç içinde devam edecektir.

 

İlgili öğretim sürecini gerçekleştirme amacıyla, İngilizce okuma, konuşma, yazma ve duyma yolu ile kazanılacak olan bilginin kalıcı hale getirilmesi, gündelik hayat içinde kolaylıkla kendimizi ifade edebilecek biçimde kullanılabilmesi, elde edilen bilginin kullanımının maksimum düzeye çıkarılması ve İngilizce bilgi seviyesinden bağımsız olarak edinilen bilginin kullanımını gerçekleştirme hedef olarak alınmıştır. Yapılacak derslerde kesinlikle ezbere dayalı bir metod uygulanmamakta ve öğrencilerin edindikleri bilgiye hakimiyetleri esas olarak belirlenmektedir. Bu nedenle, bilgiyi kullanım odaklı bir sürecin gerçekleştirilmesi temel alınmıştır.

 

2- DERSLER VE UYGULAMASI:

Bir ders süresi toplam 90 dakika olup, bunun 60 dakikası öğrenime, 30 dakikasi ise uygulamaya ayrılacaktır. Bir ay içinde toplam dört ders yapılacaktır. Böylece bir ay içinde toplam 4 saat öğrenim, 2 saat uygulama yapılmış olacaktır. Öğrencilerin edindikleri bilgi seviyesi arttıkça, İngilizce okuma, konuşma, yazma ve dinlemeye ait uygulamalar da oransal olarak artacaktır. Dersler ilerledikçe dersin anlatılmasında Türkçe kullanımı gittikçe azalacak ve belirli bir ders sayısından sonra derslerin anlatımı bütünüyle İngilizce olarak yapılacaktır.

 

Yer       : Kulüp Merkezi

Saat     : 20.00

Adres   : Kervangeçmez Sk. Dilan Sitesi B-2 Blok K:4 D:7 Mecidiyeköy
İletişim: Serpil Yıldırım 0 530 293 35 39 (Kulüp Asistanı)

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü