HİNT OKYANUSU'NUN EGZOTİK DİYARI ''SRİ LANKA''

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 18.02.2013 Etkinlik Süresi 7 Gece, 8 Gün Katılımcı Limiti 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 15 Konum

 

 

 

 

 

 

18-25 Şubat 2013 (8 Gün 7 Gece)

 

SRİ LANKA 

 

 

 

 

 

 

 

Kandy (1) – Sigiriya (1) – Colombo (1) – Hikkaduwa (3) 

 

 

Dünyanın egzotik gözyaşı damlası’nda nereleri, nereleri gezeceğiz!

Kayalara oyulmuş tapınaklar,

Büyüleyici göl ve kilometrelerce kumsallar,

Çay, baharat, meyve bahçeleri,

Maymunlar, Filler,

Unesco Dünya Mirasından ihtişamlı antik şehirler...

Hint Okyanusunun renkli ada ülkesi Sri Lanka, huzur veren Budist tapınakları, güneşli sahilleri ve zümrüt denizi, el değmemiş doğası ve güzel insanları ile sizi cezbedecek!

 

 

 

 


 

 

Gün-1  : 18 Şubat 2013 – Pazartesi ; (İstanbul – Sharjah)

 

 

 

 Pazar gecesi Sabiha Gökçen havaalanına giderek, Pazartesi’nin ilk saatlerinde AirArabia  ile uçuşumuza başlıyoruz.

 00:35 - 06:35 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

  21:55 - 03:50 (ertesi gün) Sharjah/BAE –  Colombo International Airport.

  Tüm gün süren aktarma süresinde Dubai vizesi olanlar, Sharjah havaalanından kalkan servislerle 30 dakkada Dubai’ye vararak, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Alışveriş ve Eğlence cennetinin keyfini sürebilirler.

 

 

  *Aktarma süresi kısa uçuş alternatifleri için, lütfen programın sonundaki uçuş alternatiflerini inceleyiniz.

 

 

 

   Gün-2  : 19 Şubat 2013 – Salı ; (Sharjah – Colombo - Kandy)

 

Sharjah’tan Pazartesi akşam 21:55’te kalkan uçağımız Salı sabaha karşı 03:50’de Kolombo havaalanına iniyor.  Havalimanında Grup liderimiz Sinan Aydın ve yerel rehberimiz tarafından karşılanarak, özel aracımızla Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemlerde en son başkenti olan ve görkem, ihtişam anlamına gelen Kandy’ye hareket ediyoruz. Kandy’deki otelimize erken giriş yaparak, bizler için hazırlanmış özel kahvaltımızı aldıktan sonra odalarımızda dinlenmeye çekiliyoruz. Öğlen saatlerinde otel lobisinde buluşarak, Kandy şehir turumuza başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında içinde 5000’den fazla ağaç ve bitki çeşidi (ve meşur orkide bahçeleri) barındıran Botanik Bahçesi, Buda’nın dişini barındıran 4. Yüzyıldan kalma diş tapınağı, Romantik Göl kenarı, ve Sri Lanka’da Budizm’in etkisini en güzel yansıtan yapılar bulunuyor. Akşam ise, özel halk dansları gösterisine gidiyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

  

 

 

Gün-3  : 20 Şubat 2013 – Çarşamba ; (Kandy – Matale – Dambulla - Sigiriya)

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız meşhur Hindu tapınağı ve baharat  tarlalarını gezeceğimiz Matale şehri. Burada dünyaca meşhur baharatlarından (tarçın, karabiber, vb.) alabiliriz. Sonrasında yola devam ederek Dambulla mağaralarına geliyoruz. Burası tarihi milattan önceye kadar giden meşhur 5 mağara, ve 130 kadar Buda heykelini barındıran bir tapınak. Dambulla ziyaret sonrası yola devam ederek varacağımız Sigiriyia ise, belki de size Sri Lanka gezinizin en unutulmaz anlarını yaşatarak, muhteşem gün batımı fotoğrafları çektirecek. Dev bir kaya üzerine kurulu antik yerleşim 5. Yüzyıldan kalma. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri ve su bahçesi oldukça ilginizi çekecek. 2-3 saatlik bir tırmanışla varacağımız kayanın tepesinde, zihnimizden silinmeyecek bir manzara bizi bekliyor. Dolu dolu geçen günün sonunda Sigiriyia’daki otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyor ve geceliyoruz.   

 

 

Gün-4  : 21 Şubat 2013 - Perşembe ; (Sigiriya – Pinawella Fil Parkı - Colombo)

 

 Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası başkent Colombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğlen Pinawella fil parkı ve yetimhanesine geliyoruz. Bu yetimhane 1975 yılında ailesi tarafından terk edilmiş ve yaralı olarak ormanda bulunmuş olan fillerin koruma altında tutulduğu bir komplekstir. Fillerle vakit geçirdikten sonra yola devam ederek öğleden sonra başkente varıyoruz. Akşam üzeri şehir turuna başlıyoruz. Gezeceğimiz basilica yerler: Tarçın Bahçeleri, Şehrin ticari merkezi, kale, eski ingiliz garnizonu, Deniz caddesi, Pettah, Pazar bölgesi, Hindu tapınağı, Hollandalılardan kalma katedral ve bağımsızlık meydanı.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

 

Gün-5  : 22 Şubat 2013 - Cuma ; (Colombo - Hikkaduwa)

 

 Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında, şehir gezimize devam ediyor, ve sonrasında adanın meşhur güney sahil şehiri Hikkaduwa’ya geçiyoruz. Deniz kıyısındaki otelimize giriş sonrası serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  

 

 

Gün-6  : 23 Şubat 2013 - Cumartesi ; (Hikkaduwa, Galle, Welligama)

 

 Sabah tropik meyvelerle zengin kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra öğlene kadar serbest zaman. İsteyenler denize girerken, isteyenler de şehirde gezebilirler.Öğlen saatlerinde lobide buluşarak, özel aracımızla sahilden güney doğuya doğru ilerliyoruz. Kolonyel zamanı en güzel yansıtan şehirlerden olan Galle’de durarak, hem müzesini hem de etkileyici sokaklarını geziyoruz. Daha sonra yine yolumuza devam ederek, gün batımı için, meşhur Welligama  balıkçılarına gidiyoruz. Gün batımında ters ışık altında, denizde sopalara adeta tünemiş balıkçılardan, muhteşem fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Sonrasında tekrar Hikkaduwa’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

 

Gün-7 : 24 Şubat 2013 - Pazar ; (Hikkaduwa)

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası  ada ülkedeki son günümüzde denizin ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Dileyenler ve rövesi olanlar, opsiyonel, günlük scuba dalışına gidebilirler.Akşam yemeğini de otelimizde alıp dinlenmeye çekildikten sonra, geceyarısı gibi yola çıkarak, sabahın ilk saatlerinde kalkacak uçuşumuz için Colombo havaalanına transfer oluyoruz.  

 

 

Gün-8 : 25 Şubat 2013 - Pazartesi ; (Colombo – Sharjah - İstanbul)

Günün ilk saatlerinde vardığımız Kolombo havaalanında, bu güzel ada ülkesine veda ederek, Türkiye için dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

04:30-07:35 Air Arabia : Colombo – Sharjah

20:50-23:40 Air Arabia : Sharjah/BAE – İstanbul/Sabiha Gökçen.

Aktarma süresinde Dubai vizesi olanlar, Sharjah havaalanından kalkan servislerle 30 dakkada Dubai’ye vararak, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Alışveriş ve Eğlence cennetinin keyfini sürebilirler.

 

 

 

*Aktarma süresi kısa uçuş alternatifleri için, lütfen programın sonundaki uçuş alternatiflerini inceleyiniz.

 

 

NOT1: UÇAK BİLETİ İÇİN SİNAN AYDIN İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ. sinanaydn@gmail.com

 

NOT2: SRI LANKA VİZESİ HAVALİMANI GİRİŞTE ALINABİLMEKTEDİR.

 

Not3: OTELLERİMİZDEN; https://www.citrusleisure.com/citrus-hikkaduwa-gallery.php?p=

 

 

Gün ve Saatleri Uygun Uçuş Alternatifleri:

 

  

 

Air Arabia:

 

 18 Şubat Gidiş:

00:35 - 06:35 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

21:55 - 03:50 (ertesi gün: 19 Şubat) Sharjah/BAE –  Colombo Int. Airport.

 

25 Şubat Dönüş:

04:30-07:35 Air Arabia : Colombo – Sharjah

20:50-23:40 Air Arabia : Sharjah/BAE – İstanbul/Sabiha Gökçen.

  

 

Katar Havayolları:

 

18 Şubat Gidiş:

12:30 – 17:30

QR 483: İstanbul Atatürk Havalimanı – Doha

20:05 - 03:20 (ertesi gün: 19 Şubat)

QR 304: Doha –  Colombo Int. Airport. 

25 Şubat Dönüş:

04:20-06:55 QR 305 : Colombo – Doha / Katar

13:10-16:55 QR 480 : Doha/ Katar – İstanbul Atatürk

  

 

Gulf Air:

 

18 Şubat Gidiş:

14:25 – 19:15

GF 044: İstanbul Atatürk Havalimanı – Bahreyn

20:15 - 03:45 (ertesi gün: 19 Şubat) GF 066: Bahreyn –  Colombo Int. Airport. 

25 Şubat Dönüş:

04:45-07:40 GF 067 : Colombo – Bahreyn

10:05-13:35 GF 043 : Bahreyn – İstanbul Atatürk

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü