HASTALIK HASTASI

KOMEDİ
Yürüyüş Lideri Ayten EFE YILMAZ Etkinlik Türü Tiyatro Etkinlik Tarihi 19.02.2020 Etkinlik Süresi 2 PERDE 120 DAKİKA Katılımcı Limiti 60 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ

                              

HASTALIK HASTASI

Tarih:19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

Saat:20:30

Sahne:HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ

Ücret:20 TL (Katılım yaptığı halde gelmeyen üyelerimiz bilet ücretini ödemek zorundadır.)

KONUSU

Argan hastalık hastasıdır. Evde bir doktor bulunursa hem istediğim zaman tedavi olurum, hem de cebimden beş kuruş çıkmaz düşüncesiyle, kızını bir doktorla evlendirmeye karar verir. Kızı ise bir başkasına âşıktır. Argan’ın sırf parasını seven karısı ise onu hem aldatmakta, hem de elinde avucunda ne varsa almaya çalışmaktadır.

Evin, her şeyden haberdar olan son derece zeki ve iş bilir hizmetçisinin gönlü bu duruma razı olmaz. Hakikatin ve aşkın kazanması için elinden geleni yapar.

Aşk gülücüklerinin sahtesini, gerçeğinden ayırmak zordur.
Hastalık Hastası, Klasik Fransız Tiyatrosu’nun kurucularından Moliere’in (1622 – 1673) yazdığı son oyundur. İlk kez 1673 yılında sahnelenen oyunda Moliere, eleştirilerini mesleğini kötüye kullanarak zengin hastalarını sömüren doktorlara yöneltir.

YAZAN
: Moliere (Jean-Baptiste POQUELİN)
ÇEVİREN
: Berna GÜNEN
YÖNETEN
: Tolga YETER
DRAMATURG
: Ergün ÖZDEMİR
MÜZİK
: Selim Can YALÇIN - Emre MALİKLER
SAHNE TASARIMI
: Emra ALBAYRAK ŞAHİN
KOSTÜM TASARIMI
: Nihal KAPLANGI
IŞIK TASARIMI
: Fatih M.HAROĞLU
EFEKT TASARIMI
: Tuğrul Çağrıhan ORDU
HAREKET DÜZENİ
: Arda ALPKIRAY
ŞARKI SÖZLERİ
: Tolga YETER
YÖNETMEN YARDIMCILARI
: Radife BALTAOĞLU-Ümran İNCEOĞLU
REJİ ASİSTANLARI
: Çağatay ÇAKIROĞLU-Aybar TAŞTEKİN-Z.Bahar ÇEBİ
SÜRE
: 105 Dk. / İki Perde

OYUNCULAR
: AYŞECAN TATARİ, BARIŞ ÇAĞATAY ÇAKIROĞLU, BESİM DEMİRKIRAN, ÇAĞRI BÜYÜKSAYAR, ÇİĞDEM GÜREL, ELİF VERİT, ERSİN SANVER, GÜN KOPER, HÜSEYİN TUNCEL, SEVİNÇ ERBULAK, ŞİRİN ASUTAY, ŞÜKRÜ TÜREN
 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü