GÜRCİSTAN-MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tursab A sınıfı 10233 nolu Kamilet Turizm Acente İşbirliği ile
Yürüyüş Lideri İsmail KILINÇ Etkinlik Türü Yurtdışı Doğa ve Kültür Gezisi Etkinlik Tarihi 28.07.2019 Etkinlik Süresi 7 GÜN- 7 GECE Katılımcı Limiti 14 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 3 Katılımcı Konum GÜRCİSTAN-MESTİA

Gürcistan Mestia Doğa Yürüyüşü 

27 Temmuz - 3 Ağustos

Tursab A sınıfı 10233 nolu Acente Kamilet tur ile yapılmaktadır.

YÜRÜYÜŞ LİDERİ-İSMAİL KILINÇ

Program:                      
1.GÜN 

Gece saat 23:00'te Trabzon havaalanında buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla, (Lüks, 2017 model Mercedes) Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz.Sınır kapısı geçişi sonrası gece yolculuk ile Mestia'ya varıyoruz. Sabah kahvaltısını Mestia'da otelimizde yapıyoruz.  Otele  eşyalarımızı bırakıp, Chaldi Buzulu yürüyüşüne başlayacağız.  Deli dolu akan dereleri, orman içi patikaları takip ederek 2.200 m. yüksekliğindeki buzula ulaşacağız. Öğle yemeği, atıştırmalık olacak. Buzul, altından çıkan dere, küçük şelaleler ve dağların keyfini çıkartıp gidiş güzergahıntan Mestia'ya dönüyoruz. Konaklama Otelimizde yapılacaktır.

2.GÜN 
Kahvaltı sonrası görkemli Usba Dağ'ının buzullarından akan sularla oluşan şelaleleri görmek için için yola çıkıyoruz. Becho köyünde aracımızdan ayrılıp muhteşem manzaralı Mazeri Vadisini takip ederek dere kıyısı ve orman içi patikalardan yürüyoruz. Rusya sınırına sıfır noktasında Ushba Dağının (4.710m.)güney zirvelerini görüyoruz. 
 
 
 
 
 
 

 

3.GÜN 

Göller Bölgesine yürüyüş yapacağız. Kuruldi Gölü ve diğer küçük göller yürüyüş yolu ve bölge muhteşem manzaralara sahip. Bu rotada yükselme çok ve uzun bir yürüyüş parkuru var. Daha kısa yürüyecek arkadaşlarımız ile Yürüyüş Bölgesinin en sert çıkışını, kiralayacağımız özel araçlarla geçeceğiz.

4.GÜN

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam merkezi Ushguli köyüne ulaşıyoruz. Ushguli Mestia’ya 50 km mesafede ama bu yolu ancak 2 saatte alabiliyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde olan Ushguli köyü; neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evleri, Svan kuleleri ile hala ortaçağda yaşamaya devam ediyor. Ushguli’den dönüşte, zamanımız olursa, telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili seyir terasından bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz.

Akşam yemeğini yöresel şarkı ve dans gösterileri eşliğinde yiyeceğiz. 

5.GÜN 

Sabah kahvaltısı sonrası Gürcistan’ın ikinci büyük şehri ola Kutaisi’ye doğru yola çıkacağız. Martvili kanyonu gezisi sonrası Kutaisi’ye varmayı planlıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Kutaisi’de.


6.GÜN
Sabah kahvaltı sonrası şehir gezisi, Bagrati ve Gelati Manastırı ziyareti yapmayı planlıyoruz. Akşama doğru Batum’a yola çıkıyoruz. Konaklama Batum’da.

7.GÜN 
Turun son günü. Kahvaltı sonrası Şehrin tarihi bölgelerini gezip, sahil parkında ve uzun geniş kumsalında zaman geçiriyoruz. Dileyenler denize girebilir. Uçak kalkış saatimize göre Trabzon'a doğru hareket ediyoruz.

Maliyet: 430 USD

Dernek Üyesi : 420 USD

 Maliyete dâhil olan hizmetler
• 6 Gece Butik Otellerde Konaklama (2 kişilik odalar))
• Kiralayacağımız araç ile Karayolu ve ara Transferler 
• 6 gün Kahvaltı, 3 Akşam Yemeği
• Rehberlik
• Acente ve Sigorta giderleri

Ücrete dâhil olmayan hizmetler
• İstanbul – Trabzon – İstanbul arası uçak bileti
• 1. Gün kahvaltı, akşam yemeği ve son iki gün akşam yemeği, öğlen atıştırmaları, ekstra yiyecek ve içecekler
• Dâhil olan hizmetlerde belirtilmeyen harcamalar ve kişisel masraflar

• Yurtdışı Çıkış Harcı

• Belirtilmeyen harcamalar

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü