GÜRCİSTAN-MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE KÜLTÜR TURU

İSMAİL KILINÇ SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Yurtdışı Doğa ve Kültür Gezisi Etkinlik Tarihi 28.07.2019 Etkinlik Süresi 7 GÜN- 6 GECE Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 13 Katılımcı Konum GÜRCİSTAN-MESTİA

Gürcistan Mestia Doğa Yürüyüşü ve Kültür Turu

28 Temmuz - 3 Ağustos

Tursab A sınıfı 10233 nolu Acente Kamilet tur ile yapılmaktadır.

Program:                      
1.GÜN 

Sabah saat 08.15'te Trabzon havaalanında buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla, (Lüks, 2017 model Mercedes) Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltısını saat 10.30 gibi Arhavi'de serpme şeklinde yapıyoruz. Sınır geçişi sonrası Mestia bölgesine doğru yolculuğa başlıyoruz. Öğle yemeği, atıştırmalık olacak. Akşama doğru Zugdudi şehrindeki otelimize varıyoruz. Güzel bir mekanda akşam yemeği sonrası küçük bir şehir turu yapıyor, tarihi kale ve katedrali görüyoruz. 

Konaklama  Zugdudi'de  Hotel Mars'ta yapılacaktır.

2.GÜN 

Sabah erken, saat 7.00 gibi otelimizden ayrılıp Mestia'ya doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızı yol üzerinde, baraj kıyısında yöresel haçapuri ve çay eşliğinde yapıyoruz. Öğle saatlerine doğru Mestia'ya ulaşacağız. Otele  eşyalarımızı bırakıp, Chaldi Buzulu yürüyüşüne başlayacağız.  Deli dolu akan dereleri, orman içi patikaları takip ederek 2.200m. yüksekliğindeki buzula ulaşacağız. Buzul, altından çıkan dere, küçük şelaleler ve dağların keyfini çıkartıp gidiş güzergahıntan Mestia'ya dönüyoruz. Konaklama Otel Old Seti de yapılacaktır.

 

 

3.GÜN 
Kahvaltı sonrası görkemli Usba Dağ'ının buzullarından akan sularla oluşan şelaleleri görmek için için yola çıkıyoruz. Becho köyünde aracımızdan ayrılıp muhteşem manzaralı Mazeri Vadisini takip ederek dere kıyısı ve orman içi patikalardan yürüyoruz. Rusya sınırına sıfır noktasında Ushba Dağının (4.710 m.) güney zirvelerini görüyoruz. 

4.GÜN
Göller Bölgesine yürüyüş yapacağız. Kuruldi Gölü ve diğer küçük göller yürüyüş yolu ve bölge muhteşem manzaralara sahip. Bu rotada yükselme çok ve uzun bir yürüyüş parkuru var. Daha kısa yürüyecek arkadaşlarımız ile Yürüyüş Bölgesinin en sert çıkışını, kiralayacağımız özel araçlarla geçeceğiz.

5.GÜN 

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam merkezi Ushguli köyüne ulaşıyoruz. Ushguli Mestia’ya 50 km mesafede ama bu yolu ancak 2 saatte alabiliyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde olan Ushguli köyü; neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evleri, Svan kuleleri ile hala ortaçağda yaşamaya devam ediyor. Ushguli’den dönüşte, zamanımız olursa, telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili seyir terasından bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz.

Akşam yemeğini yöresel şarkı ve dans gösterileri eşliğinde yiyeceğiz. 


6.GÜN
Mestia'da sabah kahvaltısı sonrası teleferik bölgesine çıkıyoruz. Paralel vadi manzarası eşliğinde Televizyon kulelerine doğru yürüyüş yapıyoruz. Teleferik ile dönüş öncesi zirvede Uşba Dağı manzarası ile fotoğraf çekiyoruz. Dönüşte Mestia Müzesini gezip öğleden sonra Zugdidi'ye hareket edeceğiz. Akşam yemeği Zugdudi şehrinde.

Konaklama Zugdudi'de  Hotel Marsta olacaktır.

7.GÜN 
Turun son günü. Sabah erken Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk üç saate yakın sürecektir. Kahvaltıyı saat 10.00 gibi Batum şehrinde yapacağız. Şehrin tarihi bölgelerini gezip, sahil parkında ve uzun geniş kumsalında zaman geçiriyoruz. Dileyenler denize girebilir. Uçak kalkış saatimize göre Trabzon'a doğru hareket ediyoruz.

Maliyet: 410 USD

Dernek Üyesi : 400 USD

Ön ödeme : 550 TL (Kaparo iadesi sadece katılımcı yerine gelecek biri olursa yapılabilmektedir. Bunun dışında hiçbir koşulda kaparo iadesi yapılmamaktadır.)


 Maliyete dâhil olan hizmetler
• 6 Gece Butik Otellerde Konaklama (2 kişilik odalar))
• Kiralayacağımız araç ile Karayolu ve ara Transferler 
• 6 gün Kahvaltı, 3 Akşam Yemeği
• Rehberlik
• Acente ve Sigorta giderleri

Ücrete dâhil olmayan hizmetler
• İstanbul – Trabzon – İstanbul arası uçak bileti
• 1. Gün kahvaltı, akşam yemeği ve son iki gün akşam yemeği, öğlen atıştırmaları, ekstra yiyecek ve içecekler
• Dâhil olan hizmetlerde belirtilmeyen harcamalar ve kişisel masraflar

• Yurtdışı Çıkış Harcı

• Belirtilmeyen harcamalar

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü