GÜRCİSTAN-MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tursab A sınıfı 10233 nolu Acente Kamilet tur organizasyonudur
Yürüyüş Lideri İsmail KILINÇ Etkinlik Türü Yurtdışı Doğa Gezisi Etkinlik Tarihi 18.07.2020 Etkinlik Süresi 8 GÜN-7 GECE Katılımcı Limiti 17 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 5 Katılımcı Konum GÜRCİSTAN

Gürcistan Mestia Doğa Yürüyüşü 

18 Temmuz Cumartesi-25 Temmuz Cumartesi

Tursab A sınıfı 10233 nolu Acente Kamilet Tur Organizasyonudur.

YÜRÜYÜŞ LİDERİ-İSMAİL KILINÇ

Program:                      
1.GÜN 

Gece saat 23:00'te Trabzon havaalanında buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla, (Lüks, 2017 model Mercedes) Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz.Sınır kapısı geçişi sonrası gece yolculuk ile Mestia'ya varıyoruz. Sabah kahvaltısını Mestia'da otelimizde yapıyoruz.  Otele  eşyalarımızı bırakıp, Chaldi Buzulu yürüyüşüne başlayacağız.  Deli dolu akan dereleri, orman içi patikaları takip ederek 2.200 m. yüksekliğindeki buzula ulaşacağız. Öğle yemeği, atıştırmalık olacak. Buzul, altından çıkan dere, küçük şelaleler ve dağların keyfini çıkartıp gidiş güzergahıntan Mestia'ya dönüyoruz. Konaklama Otelimizde yapılacaktır.

2.GÜN 

Kahvaltı sonrası görkemli Usba Dağ'ının buzullarından akan sularla oluşan şelaleleri görmek için için yola çıkıyoruz. Becho köyünde aracımızdan ayrılıp muhteşem manzaralı Mazeri Vadisini takip ederek dere kıyısı ve orman içi patikalardan yürüyoruz. Rusya sınırına sıfır noktasında Ushba Dağının (4.710m.)güney zirvelerini görüyoruz. 

3.GÜN 

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile 2 bin 100 metreleik rakımıyla ''Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam merkezi'' özelliğine sahip Ushguli köyüne ulaşıyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde olan Ushguli köyü; neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evleri, Svan kuleleri ile hala ortaçağda yaşamaya devam ediyor.

Ushguli gezimize erken başlayacağız. Köy gezisi öncesi, 5.201 metre yüksekliği ile Kafkas dağlarının ikinci en yüksek zirvesine sahip ve heybetliyle bizi büyüleyecek Şhara Dağı'nın eteklerindeki Buzul'lara yürüyeceğiz.

Bu yürüyüşümüz hafızalarımızda çok çok ayrı bir yer tutacak.

4.GÜN

Bugünkü yürüyüşümüz Göller Bölgesine olacak. Kuruldi Gölü ve diğer küçük göller, yürüyüş yolu ve bölge muhteşem manzaralara sahip. Bu rotada yükselme çok ve uzun bir yürüyüş parkuru var. Daha kısa yürüyecek arkadaşlarımız ile Yürüyüş Bölgesinin en sert çıkışını, kiralayacağımız 4x4 araçlarla geçeceğiz.

5.GÜN 

Bugün biraz daha az hareketli ve keyif günü. Mestia kasabasını gezeceğiz. Kulelere tırmanacağız. Dileyen Müze'yi gezebilir. Teleferiğe bineceğiz. Heyecan ve keyifle bir Mestia'yı yukarıdan seyrederek kayak bölgesinine gideceğiz. Ushba dağının görkemli zirvesini seyredeceğiz. İki tarafımızda derin vadiler, kafamızı kaldırdığımızda Elbruz dağı etekleri manzarası Televizyon kuleleri bölgesine yürüyeceğiz.

Akşam yemeğimiz yerel müzik ve dans eşliğinde olacak. 

6.GÜN
keyif kahvaltısı sonrası, Batum'a dönüş yolundayız. Yolda Swaneti bölgesinin tarihi merkezi, geniş caddesi ve parklarıyla Sovyet mimarisinden kesitler sunan Zugdudi Şehrine uğrayacağız. 600 yıllık tarihi şato ve Kilise'yi gezeceğiz. Akşama Batum’dayız. Şehrin renkli ve hareketli gecesine tanıklık edeceğiz. Ali ile Nino anıtını gece seyredeceğiz.

Konaklama dört yıldızlı Aisi Batum otelde.

7.GÜN 
Turun son günü. Kahvaltı sonrası Tarihi Katedrali, Ermeni Kilisesini ve Şehrin tarihi bölgelerini gezip, sahil parkının ve uzun geniş kumsalında zaman geçiriyoruz. Dileyenler denize girebilir. Uçak kalkış saatimize göre Trabzon'a doğru hareket ediyoruz.

Maliyet: 410 USD

Dernek Üyesi : 400 USD

 Maliyete dâhil olan hizmetler
• 6 Gece Konaklama (2 kişilik odalar))
• Kiralayacağımız araç ile Karayolu ve ara Transferler 
• 6 gün Kahvaltı, 4 Akşam Yemeği
• Rehberlik
• Acente ve Sigorta giderleri

Ücrete dâhil olmayan hizmetler
• İstanbul – Trabzon – İstanbul arası uçak bileti
• 1. Gün kahvaltı, Mestia son gün akşam yemeği ve Batum akşam yemeği, ekstra yiyecek ve içecekler
• Dâhil olan hizmetlerde belirtilmeyen harcamalar ve kişisel masraflar

• Yurtdışı Çıkış Harcı

• Belirtilmeyen harcamalar

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI
1- Araçlarda  kapasitenin %50’si kadar  yolcu olacak. (32 lik araçlarımızda 16 katılımcı olacaktır.)
2- Araçlarda kesinlikle maske takılacak, iki kişilik koltukta tek kişi oturulacak ve dezenfektan kullanılacaktır.
3- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
4- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygululanacaktır.
6- Tüm etkinlik boyunca maske ile ağız kapatmak zorunludur.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü