GÜNEY HİNDİSTAN KERALA

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 25.02.2013 Etkinlik Süresi 7 Gün, 6 gece Katılımcı Limiti 12 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 8 Konum

 

 

25 Şubat – 3 Mart 2013 (7 Gün 6 Gece) KERALA (Güney Hindistan)

 

 

 

Kovalam(2) – Alleppey Yüzen  otel(1) – Periyar (1) – Munnar (1) – Kochi (1) 

 

 

Hindistan’ın en Güney ucundaki eyalet olan Kerala (anlamı Tanrı’nın Evi) , %90’lardaki okuma yazma oranı, yıllardır sosyalist partilerce yönetilen farklı sistemi, yemyeşil  doğası ve renkli kültürü ile bambaşka bir Hindistan’ın kapılarını açacak bize! Palmiyeler, hindistan cevizi ağaçları, binbir çeşit baharat ve pirinç tarlaları ile yemyeşil bir doğa ve  ve yüzümüzü okşayacak tropik iklimi ile Kerala, kültür ve dinlenmenin harika bir dengesini bulacağımız bir tur sunacak bize.  Tropik kumsal cenneti Kovalam’dan, yeşil sayfiye beldesi Munnar’a,  vahşi doğa hayatını göreceğimiz Periyar’dan; Kerala eyaletinin “Backwaters” olarak bilinen su kanallarının büyüleyici manzaralarına şahit olacağımız Alleppey’e; Arap denizine açılan Kerala’nın tarihi limanı Cochin'e ve geleneksel balıkçı ağlarına; kadar uzanan bu seyahatte;  Hindistan’ın uzak ufuklarının keyfini süreceğiz.

 

Gün-1  : 25 Şubat 2013 – Pazartesi ; (İstanbul – Sharjah – Trivandrum - Kovalam)

Pazar gecesi Sabiha Gökçen havaalanına giderek, Pazartesi’nin ilk saatlerinde AirArabia  ile uçuşumuza başlıyoruz.

00:35 - 06:35 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

12:55 - 18:20  Sharjah/BAE –  Trivandrum Havaalanı

Akşam üzeri saatlerinde vardığımız Kerala’nın güney şehri Trivandrum’da, havaalanında Sinan Aydın tarafından karşılanarak, özel aracımızla, 14 km mesafedeki, Kovalam plajındaki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

*25 Şubat’ta biten Sri Lanka turu ile birleştirmek isteyenler, 25 Şubat sabahı Sri Lanka havayollarının uçuşu ile Colombo’dan direkt Trivandrum’a uçarak, öğlen saatlerinde otele yerleşebilirler.  

Gün-2  : 26 Şubat 2013 – Salı ; (Kovalam)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyenler, Kovalam’ın halen turistikleşmemiş plajlarının keyfini sürerken, dileyenler de otelde Kerala’nın meşhur Ayurvedik masajlarından yaptırabilirler.

Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün-3  : 27 Şubat 2013 – Çarşamba ; (Kovalam – Alleppey)

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, yüzenev otelimize biniyoruz. Kerala backwaters (su kanalları) birçok göl, kanal, lagünden oluşmuş, adeta doğanın dantel gibi işlediği bir bölge. Biz de Kettuvallam adı verilen geleneksel yüzen otelimizde yavaş yavaş bu kanallarda ilerleyeceğiz. Kıyılarda uçsuz bucaksız yeşl pirinç tarlaları, hindistan cevizi ağaçları göreceğiz. Öğle ve akşam yemeğimiz Kerala’nın meşhur mutfağından tatlarla yüzen otelimizde sunulacak.

Geceleme yüzenevimizde :)

 

Gün-4  : 28 Şubat 2013 - Perşembe ; (Alleppey - Periyar)

Teknemizde aldığımız kahvaltı sonrası büyüleyici bir manzara eşliğinde özel aracımızla Kerala’nın vahşi yaşam ve baharat merkezi Periyar’a geliyoruz. Periyar’da otelimize yerleşip, kısa süre dinleniyoruz.

Öğleden sonra, baharat plantasyonlarını geziyor, ve Hindistan’ın gizemli, çeşit çeşit baharatlarının hikayelerini öğreniyoruz. Zencefil, karabiber, kakuli gibi birçok baharatla yakından tanışıyoruz, ve dileyerler özel baharat alışverişi yapma şansı da buluyorlar.

Yine, öğleden sonra  dileyenler için tekne turu veya ayurvedik masaj opsiyonları var.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Gün-5  : 1 Mart 2013 - Cuma ; (Periyar - Munnar)

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında, manzaralı güzel yoldan özel aracımızla Hindistan’ın İsviçresi denilen meşhur şehiri Munnar’a varıyoruz.  Tepede bir şehir olan Munnar yeşil doğası ve daha serin, tertemiz  havası ile İsviçre benzetmesini almış. Her yanı ormanlar ve çay tarlaları ile kaplı şehrin orman balı, çayı ve çiçekleri meşhur.

 

Öğleden son çay tarlaları, fabrikası ve Tata Çay müzesini ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda engelli çocuklara yönelik gelişim projesi kapsamında tekstil ve kağıt yapım atölyelerine giderek, üretimlerini izleyeceğiz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Gün-6  : 2 Mart 2013 - Cumartesi ; (Munnar - Kochi)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımızla yola çıkarak, Kerala eyaletinin kültürel hazinelerinden olan Kochi şehrine geliyoruz. Otele giriş yaptıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz başlıca yerler Hollanda Sarayı, Yahudi Sinagogu, St. Francis Kilisesi ve otantik Çin balık ağları!

Akşam ise unutulmayacak bir gösteri bizi bekliyor Kathakali dansı! Sadece mimikler ve makyajla yapılan bölgeye özel bu dans tiyatrosunda, ünlü Hindu destanları Mahabarata ve Ramayana’dan sahneler de canlandırılacak. Fotoğraf makinelerimizi unutmamalıyızJ

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Gün-7 : 3 Mart 2013 - Pazar ; (Kochi – Sharjah - Istanbul)

Günün ilk saatlerinde Kochi havalanına transfer olarak, Güney Hindistan’ın egzotik anılarını zihinimizde saklayarak, dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

03:40-06:10 Air Arabia : Kochi – Sharjah

20:50-23:40 Air Arabia : Sharjah/BAE – İstanbul/Sabiha Gökçen.

*Aktarma süresinde Yeşil Pasaportu veya Dubai vizesi olanlar, Sharjah havaalanından kalkan servislerle 30 dakkada Dubai’ye vararak, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Alışveriş ve Eğlence cennetinin keyfini sürebilirler.

**Bir sonraki Nepal Everest Ana Kamp tırmanış turu ile birleştirmek isteyenler, Sharjah’a kadar aynı uçakla giderek, Sharjah’tan Airarabia’nın Kathmandu uçağına binebilirler.

***Dileyenler bir önceki Sri Lanka programı ile birleştirebilirler.

Ulaşım ve diğer tüm ayrıntılar için Sinan Aydın ile iletişime geçebilirsiniz.      sinanaydn@gmail.com

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü