GÖYNÜK-ÇUBUKGÖL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
Yürüyüş Lideri Mahmut ÇEÇEN Yürüyüş Lideri Esat ÇOBAN Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 20.09.2020 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 11 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BOLU-GÖYNÜK

GÖYNÜK-ÇUBUKGÖL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

20 EYLÜL PAZAR

Parkur Zorluğu: KOLAY PARKUR 

Yürüyüş Lideri: Mahmut Çeçen 0 535 662 60 29,Esat Çoban

PROGRAM:

06:30 Aracımız İncirli’den hareket ediyor. Adapazarı kavşağından Eskişehir yönüne sapıp saat 10:00 civarı AliFuatPaşa ilçemize varıyoruz. Burada kahvaltımızı yapacağız, seçenek çok. AliFuatPaşa’dan eski Ankara yolundan  Göynük ilçemize doğru yola devam.

12:00 Göynük ilçemize varıyoruz. Tarihi evleri ve doğasıyla çok hoş bir kasaba. Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemsettin’in köyü burası. Osmanlı döneminde yapılmış bir de saat kulesi hala yaşıyor. Ayrıca çok çeşitli doğal tarım ürünleri ve elişi hediyeler de satlıyor. Öğle yemeğimizi Göynük’te yiyip Çubuk göl’e hareket ediyoruz.

14:00 Çubukgöl küçük bir vadide oluşmuş, etrafı yüksek tepelerle çevrili, göl çevresindeki yürüyüş yolunda başlayarak, göle akan dere boyu bir saat kadar yürüyerek geri dönüp, göl kıyısındaki kafede çay molası yaptıktan sonra dönüşe geçiyoruz. Göl çevresi yıllar önce film seti olarak da kullanılmış, yel değirmenleri duruyor. Çok güzel dinlenmek ve zaman geçirmek için seçilmiş bir doğa köşesi. Enfes fotoğraflar alacaksınız.

18:30 Akşam karanlığı gelirken Çubukgöl’den dönüşe başlıyoruz. Aynı yoldan dönerek Ali Fuat Paşa’da akşam yemeği molası yaparız, seçenek bol. Saat 23:00 civarı İstanbul’da olmayı umuyoruz.

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI
1- Araçlarda kesinlikle maske takılacaktır.
2- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
3- Yürüyüşlerde, kamplarda ve molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.

Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

18 Yaş altı katılımcılar ebeveynleri ile etkinliğe katılabilirler.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

Malzemeler:

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

 NOT :*  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

          * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

          * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

          * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur 

          * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  
BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.
Etkinlik paylaşım ücretinin 110-120 tl civarı olacağı öngörülmektedir.

Araç Durakları 

6.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.50 Sait Çiftçi
7.00 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı 

.....  E-5 üzeri Bostancı, Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü